Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
CYCLES OF REVOCATION - Materiál máme kompletně hotový a v současné době už nahráváme ve studiu

CYCLES OF REVOCATION - Materiál máme kompletně hotový a v současné době už nahráváme ve studiu

Vydáno: 23.04.2021 06:15 v sekci Rozhovory - Víťa Magua

Death metaloví CYCLES OF REVOCATION prošli od dob svého vzniku v roce 2016 několikrát ráznou změnou v sestavě, debutovali před dvěma lety albem "Songs Of Vomiting Mind" a v současné době pracují na další desce. Pro seznámení s tvorbou kapely doporučuji záznam z koncertu z března roku 2019 z Hell klubu v Chropyni, který je k vidění na YouTube. I k němu se váže jedna z odpovědí, ve kterých se prostřídali postupně tři členové kapely.


V roce vzniku CYCLES OF REVOCATION jste natočili singl "Future Is Blending" ještě s automatickým bubeníkem, poté jste doplnili sestavu o další členy, ale tentýž rok také ukončili činnost. Co bylo příčinou?
Roman: U CYCLES OF REVOCATION mělo jít původně o studiový projekt mě a Martina Pánka. S živými koncerty se tehdy nepočítalo a bylo snažší bicí naprogramovat, než shánět bubeníka. Za nějaký čas pak přišla myšlenka tento projekt přetransformovat na plnohodnotnou kapelu, a tak se ke mně a Martinovi posléze připojili kytarista, basák a bubeník. Ohledně ukončení činnosti CYCLES OF REVOCATION nešlo to, že bychom si nesedli lidsky, rozuměli jsme si velice dobře. Bohužel překážkou pro fungování kapely byly rodinné a pracovní důvody členů.
 
Zhruba rok poté se ti podařilo rozjet novou sestavu. Vzniklo demo "Death Is Waiting", které nazpíval zakládající člen Martin Pánek, ale v sestavě kapely dál nebyl.
Roman: Byla to spíše jen výpomoc na neurčito od kluků z INCEPTION OF FALL. Co se týče Martina, je pouze studiový zpěvák, tudíž s ním na živé hraní počítat nemůžeme.
 
Před vznikem alba "Songs Of Vomiting Mind" přišel do kapely zpěvák Petr Strelec (LILITH, ENIGMATIC FAITH), se kterým jste hráli na akci Death Metal Grind Session Vol.5 v Hell klubu v Chropyni. Z akce byl pořízen záznam, který je k vidění na YouTube. Jak vzpomínáte na tuto akci a jak se vám hrálo?
Roman: Poněkud retrospektivní otázka, ale rád odpovím. Bylo to jedno z našich úplně prvních živých vystoupení. Mělo to náboj a hrálo se nám parádně. Dá se říct, že nás tato akce nakopla kupředu.
 
Nicméně i tato sestava, která odehrála zmíněnou akci, po nějaké době skončila. Jaký byl důvod?
Roman: Hráli tam se mnou tehdy kluci z INCEPTION OF FALL. Samozřejmě pro ně byla jejich domovská kapela prioritou. Také tehdejší zpěvák Petr byl pracovně vytížený, a tak po tom, co se věci nedaly skloubit časově dohromady, se sestava rozpustila.
 
Neměl jsi někdy chuť po všech těchto peripetiích CYCLES OF REVOCATION nadobro pohřbít?
Roman: Samozřejmě! A ne jednou. Ovšem tahle kapela je mou osobní srdcovou záležitostí a takovým mým dítkem, takže by byla určitě škoda ji pohřbít. Je to v podstatě jen o nalezení  správných lidí k sobě, což se teď už snad povedlo.
 
V současné době připravujete novou desku. Co o ní nyní můžeš prozradit? 
Roman: Materiál máme kompletně hotový a v současné době nahráváme ve studiu. Na desce bude devět nových skladeb a podle mě půjde zatím o nejlepší materiál v historii kapely.
 
Budeš opět autorem všech skladeb?
Roman: Tentokrát jsme zvolili jiný přístup a ruku k dílu přiložili všichni, což je určitě velký přínos.
Michal: Ano, i když většina materiálu pochází z dílny Romana, do skládání jsme dvěma skladbami přispěli já a basák Pavel. Určitě se skladby malinko odlišují rukopisem, o to pestřejší ale deska bude.
 
Jak je to s textovou náplní chystaného alba. Spojuje písně na něm nějaký koncept?
Martin:  Co se týče textů k nové desce, můžeš je pojmout jako jeden celek, ale také nemusíš. Tady více méně záleží na názoru jednotlivce. V podstatě jsem se při psaní textů pro album věnoval tématu člověka, který se nedokáže vyrovnat s vlastním životem. Už mi několik lidí řeklo, že jsou moje texty dost depresivní, já si ale myslím opak, dalo by se zajít ještě hlouběji. Je to i takový popis úpadku společnosti v poslední době. Celý život s tebou někdo manipuluje a říká ti, co máš a nemáš dělat. O tomto tématu by se daly vést dlouhé rozhovory…  Svět je plný nenávisti, korupce, nesmyslných válek, na desce zmiňuju i pocity zoufalství. Nahrává tomu všemu i současná světová situace, která lidi morálně vysiluje.
 
S jakou vizí se účastníte soutěže Spark Fresh Blood? 
Michal: Chtěli bychom hlavně, abychom se dostali do širšího posluchačského povědomí a naše hudba se tak dostala, jak nejdál to jen půjde.
 
Na závěr buďme optimističtí v tom, že se alespoň přes léto nějaké koncerty uskuteční. Můžeme v tomto případě na nějakou takovou akci s CYCLES OF REVOCATION fanoušky pozvat?
Michal: Rád bych byl optimistický, ale v současnosti nevíme ani co bude zítra. Akci zatím žádnou naplánovanou nemáme, nejvyšší prioritou je teď pro nás dokončit desku ve studiu. Potom se uvidí, co pandemická situace dovolí. Až se ale naskytne nějaká příležitost si zahrát, určitě budeme všechny včas informovat, hlavně na našem Facebooku.
 

Facebook CYCLES OF REVOCATION 

Vznik: 2016
Místo: Přerov
Styl: death metal

Diskografie:
2018 - Death Is Waiting  (EP)
2019 - Songs of Vomiting Mind  
2020 - Cursed By Own Fate (Promo)
2021 - Death Is Waiting (SP Remastered)

Sestava:
Martin Pánek - zpěv
Roman Krejčí - kytara
Pavel Bártek - baskytara
Michal Škubna - bicí


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Městský festival Žižkovská noc se rozrůstá a nabídne kulturní akce po celý rok Městský festival Žižkovská noc se rozrůstá a nabídne kulturní akce po celý rok
Vydáno: 16.05.2021 v sekci Aktuality
Po hlavičkou ŽN365 se chystají výstavy, historické exkurze (nejen) po Žižkově, ale třeba i festival buskingu, přednášky a další akce se společenským přesahem. „Neznáme hranice,“ říká tým, který za aktivitami stojí, a... číst dále
ŠVINDL se už těší na živé koncerty ŠVINDL se už těší na živé koncerty
Vydáno: 15.05.2021 v sekci Aktuality
To, že většině z nás už chybí živé koncerty, je jasná věc. Litoměřičtí punk rockeři ŠVINDL o tom rovnou natočili videoklip. V novince "910" ŠVINDL slibují, že vás protáhnou řadou nočních klubů i noční cestou v MHD... číst dále
KLUBOOFKA – květen 2021 KLUBOOFKA – květen 2021
Vydáno: 15.05.2021 v sekci Aktuality
Měsíc květen nás rozehřívá do letních teplot a ani Kluboofka nezůstane pozadu. Čeká Vás sedm skladeb, které určitě rozpálí či u srdce zahřejí. Start je v neděli 16.5.2021 ve 20:00!!!Soutěžit budou tyto klipy: Divoká karta... číst dále
Za Spark! Za Spark!
Vydáno: 29.05.2020 v sekci Aktuality
Koronavirus zasáhl do chodu Sparku více než jsme mysleli a chtěli. Situace není jednoduchá a my jsme museli přijmout opatření, abychom zachovali časopis v jeho stávající podobě. Mimořádně tedy uveřejňujeme úvodník šéfredaktora... číst dále
Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA
Vydáno: 22.01.2020 v sekci Fresh Blood
Šestý ročník Spark Fresh Blood zná svého vítěze, je jím turnovská death/blacková smečka PURNAMA. V těsném závěsu za ní skončili tachovští NEUROTIC MACHINERY a táborští ENDLESS DRAIN. Všechny tři kapely však odvedly... číst dále