EXORCIZPHOBIA chystají minialbum a split

Vydáno: 16.07.2021 06:23 - Czech Blade

Od vydání posledního alba EXORCIZPHOBIE "Digitotality", kterému se dostalo velice kladného přijetí od fanoušků i médií, se banda mosh z Krkonoš hlásí s dalším studiovým počinem. Nepůjde o řadové album, ale o EP "Friend Of Lunacy", na které následně naváže splitem s kostarickou thrashmetalovou bandou HERESY.

Proč právě kapela ze Střední Ameriky? "S HERESY už se nějaký čas známe a chováme vzájemné sympatie. Společné splitko jsme domluvili v zimě 2019, kdy jsme byli na společném turné v Rumunsku," říká šéf EXORCIZPHOBIE a její zakládající člen Tomáš "Skoří" Skořepa.

Kapela je rozjetá a plná nespoutané energie, kterou chce dostávat ven formou skládání nového materiálu. Na chystaných novinkách nenajdete žádné věci, které zbyly po nahrávání "Digitotality". "Jde čistě o nový materiál. Songy byly vytvořeny speciálně pro split s HERESY. Časem se vše vyprofilovalo tak, že nejprve vznikne EP protknuté lejtmotivem legendárního filmu 12 opic a split bude následovat," pokračuje Skoří.

Na nahrávce zanechal výraznou stopu také Bilos, frontman spřátelených MALIGNANT TUMOUR. Od této bandy uslyšíte cover "Missing Rebellion", jenž zazněl naživo i s Bilosem při nedávném opožděném křtu "Digitotality". "Bilos celý materiál produkoval. Nahrávalo se na jaře 2021 v Davosu za dozoru mistra Otyna," říká Skoří a doplňuje, že pro kapelu je momentálně hlavním tématem hledání vydavatele. "Doufáme, že "Friend Of Lunacy" a následný split s HERESY poslouží jako slibný začátek spolupráce."

Jako ochutnávku EXORCIZPHOBIA v minulých dnech vypustila do světa singl "Stuck Between Realities", celé EP vyjde digitálně 22. července.

Exorcizphobia - Stuck Between Realities
Facebook EXORCIZPHOBIA


DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2021 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení