Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
ATAK - Nic pro dechovkáře

ATAK - Nic pro dechovkáře

Vydáno: 15.09.2021 10:30 v sekci Rozhovory - Czech Blade

Jihomoravská metalová grupa má za sebou svůj první ostrý albový start, jehož křest posloužil obcím postiženým tornádem. Za kapelu se Sparkem promlouval kytarista Jaroslav Bystřický.


Můžete nám přiblížit příběh debutového alba „Útěk za snem“?
Na album „Útěk za snem“ byly zařazeny skladby, které mapují skupinu ATAK od jejího vzniku až po současnost. Obsahuje věci, na kterých se podíleli jak současní, tak i bývalí členové kapely. Při výběru nahrávacího studia jsme vsadili na jistotu a vybrali bzenecký Shaark. Na CD se podílela celá řada hostů, kteří nám pomohli s vokály a v bonusové skladbě zazní taky housle a cimbál.
Jak byste popsali žánrové zařazení ATAK?
Naše hudba vychází z tradičního heavy metalu s melodickými prvky, ale nebojíme se zabrousit i do jiných žánrů. Textově čerpáme z historie a z vlastních zkušeností běžného života.

Vznikají ve vaší kapele skladby pod taktovkou jednoho skladatele, nebo jde o kolektivní dílo?
Na tvorbě skladeb naší kapely se podílí více autorů, kdy se prvotní nápad dotvoří společnými silami ve zkušebně. Tímto bychom chtěli předejít jednotvárnosti skladeb a docílit jejich rozmanitosti. Naše texty, až na jeden, jsou výhradně záležitostí zpěváka, který si je píše takříkajíc „do huby“.

Jak vznikl název kapely ATAK? Má útočná identita na něco odkazovat?
Název kapely jsme zvolili tak, aby byl výstižný, úderný a snadno zapamatovatelný. Když se řekne ATAK, musí být každému jasné, že nehrajeme dechovku.

Čekají vás letos nějaká živá vystoupení?
Máme naplánovaných několik koncertů, na kterých představíme skladby z naší nové desky. Rád bych ovšem zmínil nedávný koncert v Sobůlkách, kde jsme pokřtili naše CD. Kmotrem se stal Miloš Dodo Doležal, který si s námi zahrál jednu z našich skladeb. Výtěžek z téhle podařené akce byl věnován na pomoc lidem z jihomoravských vesnic postižených tornádem. Na následující koncerty se těšíme a doufáme, že si je s námi užije co nejvíc fanoušků.

Vznik: 2015
Místo: Sobůlky
Styl: metal
Zajímavost: Kmotrem debutu byl Miloš Dodo Doležal.

Facebook ATAK


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
ANARCHIA se vydala na Těžkou cestu ANARCHIA se vydala na Těžkou cestu
Vydáno: 24.06.2022 v sekci Aktuality
Turnovská kapela ANARCHIA, hlásící se k hard and heavy kořenům a působící ve složení David Koreček - zpěv, kytara, Jan Kasl - kytara, Martin Sova - baskytara, Daniel Šabatka - bicí, natočila videoklip ke skladbě "Těžká cesta... číst dále
SYMPHONITY - Marco Polo: The Metal Soundtrack SYMPHONITY - Marco Polo: The Metal Soundtrack
Vydáno: 24.06.2022 v sekci Recenze
LIMB MUSIC – 41:47, power metal... číst dále
INFERNO zveřejnili svůj první klip INFERNO zveřejnili svůj první klip
Vydáno: 24.06.2022 v sekci Aktuality
Nezemští INFERNO zveřejnili svůj první oficiální klip. O ztvárnění děsivých vizí INFERNA ke skladbě "Ekstasis Of The Continuum", pocházející z poslední řadovky "Paradeigma (Phosphenes of Aphotic Eternity)", se postaral umělec... číst dále
Narvi ho tam, pokud máš kam, radí INSANIA Narvi ho tam, pokud máš kam, radí INSANIA
Vydáno: 21.03.2022 v sekci Aktuality
V novém lyric videu se crossoverová jednotka INSANIA obrací na všechny majitele přebytečných hormonů, které eskalují k nemístnému obtěžování okolí. V extrémních případech takové chování vede i ke krveprolití a pokusům o... číst dále
Spark Fresh Blood 2021 zná své finalisty! Spark Fresh Blood 2021 zná své finalisty!
Vydáno: 22.10.2021 v sekci Fresh Blood
Dlouhé hlasování sparkovské talentové soutěže je u konce a hlasy jsou sečteny! Celkově hlasovalo 3464 fanoušků české a slovenské tvrdé hudby a vybralo žánrově pestré složení finálové trojice. Finálový koncert se uskutečn... číst dále