Beata Hlavenková vydá album Žijutě

Vydáno: 09.10.2021 09:11 - Czech Blade

Ochutnávku z již šestého sólového alba s názvem "Žijutě", které vyjde 29. října u českého vydavatelství Minority Records, odhaluje hudebnice, zpěvačka a producentka Beata Hlavenková. Videoklip "Pořád je to tak" natočily herečka a režisérka Petra Nesvačilová a filmařka a fotografka Anežka Horová.

„Dělat klip Beatce je pro mě veliká radost, jelikož si vážím její hudby a pěveckého talentu. A v kombinaci s Anežkou Horovou jsme společně vytvořily impresi, pocit, blízkost, kterou pisen nese a teď je vás všech. Užijte si Beatin klip a píseň,“ říká ke vzniku videoklipu Petra Nesvačilová.

Hudba a text skladby "Pořád je to tak" vznikaly ve spolupráci s vynikajícím hudebníkem a datovým architektem Lukášem Duchovičem.

„Petra velmi vnímá sdělení zpěváků a zpěvaček. Ráda jim kouká do očí a vnímá jejich emoce a rozpoložení u hudební výpovědi. Píseň Pořád je to tak je až takovou modlitbou založenou především na hlasech, proto byla přirozenou volbou. S Anežkou Horovou si velmi v konceptu a procesu rozuměly. Pro všechny tři se jednalo o krásnou spolupráci,“ dodává Hlavenková.

Hlavenková, držitelka dvou Cen Anděl, se po soundtracku filmu "Zátopek" opět plně zaměřila na sólovou tvorbu a na konci října novinku "Žijutě" nejen vydá, ale také ji 31. října pokřtí v pražském divadle Archa. Kromě její KAPELY SNŮ, tvořené Oskarem Törökem, Patrickem Karpenstkim a Milošem Klápště se objeví na křtu další hosté. Na připravovanou desku jich pozvala rovnou jedenáct, patří mezi ně Rich Perry, Adam Koller, Thom Artway, Oto Klempíř, Tomáš Neuwerth, David Stypka a další.

"Žijutě" vychází na CD, vinylu a v digitální distribuci. Vinyl mastering připravil Miles Showell ve studiích Abbey Road v Londýně, jenž stojí mimo jiné za alby Amy Winehouse, Tori Amos či Dua Lipa.

Beata Hlavenková - Pořád je to tak
Facebook Beata HLAVENKOVÁ


DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2021 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení