Šumperská alternativní formace DYING PASSION se po pěti letech hlásí s novou deskou

Vydáno: 12.01.2022 06:05 - Czech Blade

DYING PASSION_cdJiž devátá řadová nahrávka DYING PASSION se jmenuje "Skylor" a její vydání je naplánováno na magické datum 22.02.2022. Album vychází v digipaku u labelu Epidemie Records a je možné jej od 7. února předobjednávat na e-shopu vydavatele.

Posluchačům deska nabízí celkem jedenáct autorských, anglicky zpívaných skladeb, které se nesou v duchu atmosférického rocku s prvky dark wave, dream popu a post-rocku.

Nahrávání alba mělo více etap. Bicí se natáčely ve studiu Svárov pod dohledem Lukáše Martínka a Michala Šindeláře, vše ostatní v Black Chamber studiu u Dušana Mikulce. O mix se postaral, stejně jako na předchozí desce Black Threads, Martin Spacosh Peřina a mastering má na svědomí Jacob Hansen (KATATONIA, VOLBEAT aj,).

„Je to můj svět, bez kterého si už život nedokážu představit. Samotná tvorba, její natáčení a celkový růst alba mě neskutečně baví,“ hovoří autor a kytarista Standa Jelínek. „Hlavním hrdinou celé desky je astronaut Skylor. Vypráví své zážitky z cestování vesmírným prostorem a návštěv neznámých planet, při jejichž objevování dost často zvažuje, zda se ještě někdy vrátit zpět na Zemi,“ doplňuje Jelínek, který v nových skladbách potvrzuje setrvale hledačský přístup.

Kreslený obal je tradičně z dílny Petra Phob Štefka a částečně se může zdát, že je inspirován Malým princem. Autor textů Miroslav Václavek o desce říká: „Práce na textech pro novou desku Dying Passion pro mě byla úplně nová zkušenost. Především díky tomu, že mi byla ponechána naprostá svoboda v tom, jak téma vesmírného námořníka pojmu. A svoboda to je vždycky ta největší výzva. Doufám tedy, že jsem si pro sebe nenechal vůbec nic a vymačkal jsem ze sebe úplně všechno.“

Album už začátkem roku předznamenal singl "Aerosouls", k němuž vzniklo i video natočené v šumperské Městské knihovně v režii kytaristy Standy Jelínka a kamery Tomáše Nechanického.

Dying Passion - Aerosouls

Kapela vyráží na jarní turné společně se spřízněnou kapelou Silent Stream of Godless Elegy čítající deset zastávek:
08.04.2022 ׀ Bruntál, Afrika
09.04.2022 ׀ Ostrava, Barrák
14.04.2022 ׀ Brno, Melodka
15.04.2022 ׀ Uherské Hradiště, Mír
16.04.2022 ׀ Hodonín, Nautilus
28.04.2022 ׀ Praha, Underdogs
29.04.2022 ׀ Plzeň, Pod Lampou
30.04.2022 ׀ Šumperk, Městská knihovna
06.05.2022 ׀ Vysoké Mýto, M-klub
07.05.2022 ׀ Valašské Meziříčí, M-klub
Facebook DYING PASSION


DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2022 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení