ETEF 2022 oznamuje: MARTWA AURA, RAGEHAMMER, SELF-HATRED a TAEDIFER

Vydáno: 16.01.2022 10:12 - Czech Blade

Sedmý ročník ETEF (Enter The Eternal Fire festival) se uskuteční 22.-23. 7. 2022 ve Volyni v areálu koupaliště v jižních Čechách. Naváže na předchozí ročníky z let 2015-2020 a vrací se po roční pauze způsobené koronavirovými restrikcemi.

Happy Hell New Year… Nemůžeme začít nový rok jinak než pozitivním způsobem. Funeral black metal meditace polského uskupení MARTWA AURA zasáhne ETEF 2022. Jejich ponurá a hnilobná energie nás transcendentálně vtáhne až za bránu života a seznámí všechny se smrtí. Čerstvě mají za sebou úspěšné evropské turné s krajany MGŁA a MEDICO PESTE, což je pomyslnou pečetí kvality jejich nejčernějšího řemesla. Rozhodně stojí za to ponořit se do jejich stávající tvorby, nejen do aktuálního alba „Morbus Animus“ (2020). V létě ve Volyni prostoupí vaším tělem i myslí infernální aura a magnetismus záhrobí se známkou MARTWA AURA.
Inspirováni pekelnými bohy z VENOM, SODOM, BATHORY či IMPALED NAZARENE. Na ETEF přinášíme blackened thrash bez kompromisů a slitování v podobě squadu RAGEHAMMER z polského Krakova. Od jejich prvního dema „War Hawks“ (2012), přes debutové album „The Hammer Doctrine“ (2016), od raných koncertů v místních hospodách a klubech až po sdílení pódia s takovými těžkými váhami, jako jsou DESTRÖYER 666, ANGELCORPSE, TOXIC HOLOCAUST nebo CANNIBAL CORPSE, se desetiletí trvající cesta RAGEHAMMER zdá jasnější než-li kdykoliv předtím. Po čtyřech letech studiové nečinnosti se kapela vrátila ve stejné sestavě a zaútočila na jistou smrt stejnojmenným albem „Into Certain Death“ (2020). V létě to bude na ETEF pódiu mega pekelná pařba.

Musíme i trochu zadoomit. Tvorba plzeňských SELF-HATRED staví na kořenech české doommetalové scény z let devadesátých, jejichž odkaz kombinuje s doom/blackem, přesahujícím až k depressive blackovým a post/blackovým náladám. V sestavě figurují lidé, kteří působili v DISSOLVING OF PRODIGY, SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, LLYR a personální propojení panuje s ET MORIEMUR a SOMNIATE. První dvě alba „Theia“ (2016) a „Hlubiny“ (2018) vyšla u respektovaného ruského doomového labelu Solitude Productions. Aktuálně se dokončuje materiál pro desku třetí, kterou bude kapela prezentovat naživo při nadcházejících koncertech.

TAEDIFER. Nová kapela známých tváří, pánů z kapel jako INGROWING, GUTALAX, LOCOMOTIVE, DARK ANGELS, BONE ORCHARD, THE OLD FOUR či BOHEMYST. Tihle ostřílení mazáci hrají poctivý death metal staré školy! Na tento rok je v plánu debutové album prosycené hnilobou a záhrobními melodiemi, při jehož poslechu vám určitě polezou z repráků červi! Volume úplně doprava!

Již dříve oznámené kapely:
CENTINEX // Švédsko // death metal
SADIST // Itálie // prog death metal
GRÁ // Švédsko // black metal
SUR AUSTRU // Rumunsko // folk/black metal
INFERNO // Česko // black metal
BOHEMYST // Česko // bohemian dark metal
EXORCIZPHOBIA // Česko // thrash metal
MALLEPHYR // Česko // black/death metal
NAURRAKAR // Česko // black metal

Další potvrzené kapely budou postupně zveřejňovány na FB a webu akce, sledujte tedy naše informační kanály pro nejčerstvější informace!

Aktuální stav předprodeje vstupenek k 10. 1. 2022:
První edice 50 ks za 700 Kč byla již rozebrána.
Z druhé edice 100 ks / 800 Kč zbývá posledních pár kusů, brzy dojde k navýšení ceny.

Výše vstupného proti předchozím ročníkům je vyšší, ale stejně tak vzrůstá počet kapel i jejich renomé a celkově musíme také do cen promítnout vyšší náklady za služby s festivalem spojené. Věříme, že tuto situaci chápete, za což vám děkujeme, stejně jako za velký zájem o náš festival.

Pokud chcete pořídit vstupenky za akční ceny, neváhejte. Aktuální ceny sledujte na webu festivalu http://www.etef.cz/vstupenky.html, kde je možné lístky objednávat.

ETEF_plakát 3
Facebook ETEF


DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2022 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení