CHODOVO-PLÁNSKÝ FESŤÁK - 6.8.2022, CHODOVÁ PLANÁ

Vydáno: 31.07.2022 14:05 - Jan Moravec

Šestého dne měsíce srpna opět rozduní areál firmy Chodovka a.s. v Chodové Plané pořádná porce extrémní muziky při třetím ročníku Chodovo-Plánského fesťáku. Během 13 hodin (začátek je už v jednu odpoledne, tak doražte včas) se návštěvníci dočkají pestré palety kapel a hudebních žánrů.

Těšit se můžete na pražské irish folk-rockery FIVE LEAF CLOVER, kteří jistě zaujmou nejen nositele kiltů a pijáky whisky. Ze stověžaté matičky vyrazí na západ Čech další dvě skvělé kapely - melodic-metaloví THANALLIAN, kteří mají s NOCTURNAL PESTILENCE (blackened metal) společné nejen město původu, ale také výrazné zastoupení ženského elementu v sestavě. Zpěvačku ve svém středu hýčkají i jedni z headlinerů festivalu, maďarští THE HELLFREAKS, kteří předvedou svoji divokou punk/metalovou jízdu. Zpoza hranic dorazí i slovenské extrémní trio ČAD a můžete si být jisti, že během jejich živelného setu nezůstane jediná končetina v klidu. Řádnou vichřici rozpoutají jihočeští LAHAR, kteří se do syrového thrashe nebojí přimíchnout i vlivy HC/punku. A proč by také měli, když to v jejich podání funguje přímo skvěle. Thrash metal najdeme také ve tvorbě plzeňských MIDDLEDARK, ti jej však kombinují s heavy a power metalem, na své si tak přijdou i fanoušci melodičtějších odnoží kovové hudby.

Základ line-upu festivalu však už od prvního ročníku tvoří grindová zvěrstva a taneční soubory, letos si můžete zatančit třeba při SPINELESS FUCKERS nebo ONANIZER. Pokud by snad někdo trpěl zácpou, máme jednoduché řešení – grind & roll v podání GUTALAX – jsme si jistí, že v široširém okolí nezůstane jedno „čokovoko“ suché a dance party je tutová. Ve zvláštních tématech si libují i další grindeři – brněnští SLUP, ale ani v nejmenším neplatí, že by jejich tvorba byla o h… ničem, ba naopak. Dost bylo výměšků, bude se sterilizovat, protože na pitevních sálech musí být předpisově čisťoučko - zbývá představit poslední kapelu, kterou je all-star projekt SICK SINUS SYNDROME, takže připravte skalpely a schválně, jestli se vám vybaví třeba jisté liverpoolské legendy (nápověda – nejsou to Beatles).

Tohle vše můžete mít za lidové čtyři stovky, takže není nad čím váhat a těšíme se na viděnou.

CHODOVO-PLÁNSKÝ FESŤÁK
Facebook CHODOVO-PLÁNSKÝ FESŤÁK


DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2022 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení