Co vlastně chceš, ptají se podruhé NĚCO NĚCO

Vydáno: 11.09.2023 13:14 - Czech Blade

Mikropříběh o hledání životní cesty a svého místa ve světě zabalený v post-punkových kytarách, přináší nový singl NĚCO NĚCO s názvem "Co vlastně chceš II" z připravovaného alba "Třetí".

Málokdo v životě ví, co chce a kam jde. Ústředním tématem písničky je myšlenka, že cestu tvoříš tím, že jdeš. Kapela zpracovává osobní témata napříč svou diskografií, na což odkazuje číselnou návazností názvu singlu "Co vlastně chceš II" na stejnojmennou skladbu z prvního alba "Začíná".

NĚCO NĚCO ale posluchače nekoupou ve smutku. Jejich texty přinášejí určité smíření a životní otázky, které si kladou hlasy obou členů NĚCO NĚCO, Alžběty Trusinové i Tomáše Tkáče, doprovázejí energickou taneční hudbou s post-punkovým nádechem. Singl s chytlavým cinkavým kytarovým riffem byl zároveň první skladbou, která na novou desku vznikla, a do jisté míry tak určila její náladu i tempo.

„Předem si pojmenováváme témata, kterým se na deskách chceme věnovat, a od toho se následně odvíjí celý proces naší tvorby. A jedním z prvních motivů, na kterém jsme se okamžitě shodli, byla nesmyslnost kultu mládí. Málokdo v rané dospělosti ví, co vlastně chce. A my sami se teprve v posledních letech stáváme takovými lidmi, jakými jsme chtěli být,” říká o tématu singlu zpěvačka a textařka Alžběta Trusinová.

Album "Třetí" vychází u vydavatelství Divnosti 22. září, za mixem stojí sám Tkáč, o master se postaral Gaex, desku nahráli i s hosty ve studiu Golden Hive. Křty "Třetí" proběhnou v brněnském Kabinetu Múz 3. října a v Kasárnách Karlín v Praze 19. října.

NĚCO NĚCO – Co vlastně chceš II
Facebook NĚCO NĚCO


DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2024 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení