Zajícova benefiční výstava obrazů, letos již po třetí a tentokrát s metalovým doprovodem v pražském klubu Rock Café

Vydáno: 16.09.2023 08:57 - Czech Blade

V pátek 6. října se bude centrum Prahy chvět pod ponurými tóny black a death metalu. Kreslíř obrazů mrtvolných, mistr Zajíc, po předešlých punkových ročnících tentokrát sáhnul do hudebních vod nejtemnějších! Společnost jeho tvorbě budou dělat černokněžníci z Prahy, Plzně, ale i dalších krajů a luhů českých. Výtěžek z akce bude věnován na pomoc válkou zmítané Ukrajině.

Zajíc je výtvarník, kriplpunk a tanečník po spáleništích. Věnuje se digitální tvorbě, kterou využívá klasickým způsobem vrstvením barev. Má rád temná a kontroverzní témata, spojení biomechaniky s mystikou. Jeho tvorbu bezesporu ovlivňuje těžké zdravotní postižení "progresivní svalová dystrofie", což je svalové onemocnění, které ve svých důsledcích vede k invalidizaci a předčasnému úmrtí.

"Nic z toho nepíšu proto, že bych se snažil vyvolat pocit soucitu nebo obdivu. Jde jen o vysvětlení toho, kdo jsem. Každý z mých obrazů je můj osobní prožitek. Ve světě každého z nich jsem strávil nějaký čas a jsem tak jejich součástí."

Tento rok je benefice zaměřená na pomoc válkou zmítané Ukrajině. Organizace www.koridorua.cz vybírá humanitární zásoby a přerozděluje je na různá místa přímo na Ukrajině. Výtěžek z benefičního koncertu a prodeje obrazů půjde na transparentní účet jejich organizace.

Na pódiu se vystřídá čtveřice metalových kapel. Pražská deathová NARCOSA nám má po kratší vynucené koncertní pauze co říct. Menší změny v sestavě jí budou určitě ku prospěchu a pořádně nám to vpálí roztočenými dready přímo do ksichtu! Kontrovat jim budou přátelé z blackové stáje SEKEROMLAT. Ta prošla také personálními změnami, které ji utvrdili v jejím poslání a raw přístupu k věci. Od loňského počinu "Drápy a tesáky" kapele v setlistu přibylo pár nových písní o legendách lesních a kostí s sebou také tahají o nějakou tu bednu navíc. Dále se představí smečka v pražských ulicích málo viděná - blackoví SUKKHU. Ti za sebou mají za poslední dobu pořádný kus práce, ať už v precizním albu "Labyrinths", nebo v letos odehraných festivalech ETEF, Armageddon of Decibels, nebo na nedávném United in Brutality. Můžete se těšit nejen na kulervoucí hudbu, ale i na stylový vizuál, kterému vévodí dvě démonické bosorky. Jako vyvrcholení večera se chystá vystoupení blackové legendy STÍNY PLAMENŮ. Kořeny této kanalizační bestie sahají až do roku 1998, kdy ji založil věhlasný Lord Morbivod. Toho můžete znát také z neméně kultovní lesní blackové kapely TROLLECH. STÍNY PLAMENŮ nekoncertují zrovna často a tak je nám velkou ctí, že přijedou vyprávět svůj čistírenský příběh právě na tuto naši akci. Pražská zvradla jistě nebudou ten večer stíhat nápor špinavé vody a krve, jenž se do nich z Rock Café valit bude!

Vstup na akci je 300,- Kč. Vstupenky budou pouze na místě.

ZAJÍCOVA BENEFICE_plakát

Facebooková událost


DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2024 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení