SIROTČINEC - "Obyvatelé hotelu Já"

Vydáno: 05.11.2014 00:00 - Michal Křížek

SIROTČINEC

Obyvatelé hotelu Já

vlastní náklad – 41:32

heavy/rockabilly  ČR

Ať už je to díky originálnímu smyslu pro humor nebo osobitému hudebnímu vyjádření, na mě hudba kapely SIROTČINEC prostě zabírá! Kluci totiž umí jednu důležitou věc – zaujmout hned při prvním seznámení a ani při opakovaném poslechu neomrzet. Co více si u debutové desky přát?

Neříkám, že deska „Obyvatelé hotelu Já“ je dokonalá. Mě naopak na ní baví její nedokonalost, bláznivost a i jistá přirozenost. Svědčí o tom hlavně texty, které si berou na mušku prakticky všechno, co zdejším protagonistům vadí. Zkrátka co na srdci, to na jazyku. Nejvíce to tedy odnáší hlavně lidské chování nebo lidi obecně. Ti se v textech objevují poměrně často. A někdy ta jména nejsou neznámá. Kapela tak třeba několikrát jmenuje některé naše „slavné“ politiky, kteří (jak kapela sama uvádí) „často melou prefabrikované prázdné fráze, aby to vypadalo, že to, co říkají, má smysl“. Skladba „Koncepční strategie optimalizace vnějšího PR“ je toho důkazem.

Hudba pak texty sleduje velmi pečlivě a vždy se dokáže dokonale přizpůsobit. Je tedy poměrně rozmanitá a sem tam i nepředvídatelná. Kromě klasicky „rockových“ nástrojů zde navíc uslyšíme i trubku, akordeon a housle, které přidávají na pestrosti celé nahrávky. Výsledkem je tak žánr s názvem „rockabilly“, který je okořeněn velkou dávkou osobitosti a mladistvé svěžesti. Celkový dojem mi bohužel trochu kazí zpěv, jenž v mých uší zní (narozdíl od instrumentální složky) trochu monotónně. 

Pražská formace SIROTČINEC určitě se svým debutem zabodovala a hned na začátku své kariéry se dokázala odlišit od konkurence. A za to si pochvalu prostě zaslouží! cliquez sur le pilemeds.com à venir

Hodnocení: 4,5/6

2843


DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2024 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení