Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
ŽÁDNEJ STRES vydává album

ŽÁDNEJ STRES vydává album "Cesta" a zve na křest do Třemošnice

Vydáno: 24.04.2023 06:42 v sekci Aktuality - Víťa Magua

Žádnej stresAlbum, které se nejen názvem, ale i v mnoha textech, točí kolem takříkajíc denního chleba většiny interpretů a muzikantů vyšlo 21. dubna. K dispozici je pro fanoušky v digitálních distribucích jako je Spotify apod., a taky ve fyzické podobě na CD.

Nové album značí hudební posun od žánru, se kterým kapela začínala, k více rozkročenému, otevřenému stylu a zároveň posunulo zvuk k modernějšímu, částečně i tvrdšímu pojetí.

"Kapela se proměnila v mnoha ohledech," říká zpěvák Jiří Štursa. "Změnilo se složení kapely, všichni jsme se posunuli v životě do nové etapy, jsme starší, zkušenější, a to se odrazilo i na tom, jak a o čem píšeme naše písně. Vše se stále nese v odlehčeném, hravém duchu, ale muzikantsky je tato deska daleko vyzrálejší".

Album se pod taktovkou tria Ondřej Kosina, Ondřej Budinský a Ondřej Tichý nese ve více rockovém duchu, což je slyšet v písních jako "Páter", "Jenom já", "Lidi zkažený" nebo "Influencerská", nebojí se objevovat nové kreativní vody jako v písni "Tequilla", zároveň ale ctí kapelní kořeny, jak je slyšet například v písních "Kočuj" nebo "Čmeláci". Textově se nese, jak je u kapely zvykem, v pozitivním, leč často kritickém duchu k dnešní době, všímá si života kapel na cestách a zároveň mu dominují silné, zpěvné refrény.

Deska vznikala v prostorách studia „I“ s ostříleným veteránem české hudební scény Tomášem Fröde, který se postaral o produkci a mix alba. Spolupráce s ním byla velmi produktivní a podařilo se mu z kapely i jednotlivých muzikantů dostat skvělé výkony.

První dvě ochutnávky kapela z alba již vypustila, a to v podobě titulní skladby "Cesta" a odlehčené letní písně "Čmeláci". Obě můžou fanoušci najít na společně s klipem na Youtube a také k poslechu na Spotify. Kapela se zároveň pustila do vysokorozpočtového natáčení pilotního klipu k písni "Lidi Zkažený", ve které se objeví známý herec, jehož jméno je zatím zahaleno tajemstvím.

Zároveň má kapela za sebou větší část turné k desce. Finále a křest alba proběhne 6.5. v Třemošnici za podpory legendárních E!E, DUKLY VOZOVNY a kapely RAMBANBÁM. 

Žádnej Stres - Cesta

Facebook ŽÁDNEJ STRES


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TRINITUM - Co jste vy, byli jsme i my TRINITUM - Co jste vy, byli jsme i my
Vydáno: 21.05.2024 v sekci Aktuality
VLASTNÍ NÁKLAD – 37:27, rock... číst dále
ANALOG KILLER mají pár věcí, které by nám rádi řekli ANALOG KILLER mají pár věcí, které by nám rádi řekli
Vydáno: 21.05.2024 v sekci Aktuality
Chcete-li si udělat představu o tom, co zahrnuje styl hyperpop-punk, zkuste omrknout videoklip ke skladbě "Track One" z dílny pražské trojice ANALOG KILLER. Analog Killer - Track OneFacebook ANALOG KILLER... číst dále
MORAVIUS - Kdo si počká, ten se dočká. A nebudete litovat. MORAVIUS - Kdo si počká, ten se dočká. A nebudete litovat.
Vydáno: 20.05.2024 v sekci Rozhovory
V hudebním životě Dalibora Halamíčka je pojem „Morava“ možné chápat téměř jako zaklínadlo – v jeho diskografii najdete nejen letité „Velké moravské elegie“, které nazpíval se SALAMANDROU, ale i loňský počin „Moravsk... číst dále
MASH - Máme chuť udělat to po letech trochu jinak MASH - Máme chuť udělat to po letech trochu jinak
Vydáno: 14.03.2023 v sekci Rozhovory
Sestavu plzeňské hardrockové formace MASH postihlo v půli loňského roku personální zemětřesení. Co za ním stálo, je námětem první otázky následujícího povídání se zakládajícím členem kapely, kytaristou Milanem Rážem a... číst dále
My dva králové jdeme k vám, avizují CINERES My dva králové jdeme k vám, avizují CINERES
Vydáno: 01.09.2022 v sekci Aktuality
Black deathová parta CINERES vydala debutový singl "Ashes", který obsahuje skladby "Tumbling Down" a "Father Says". Za projektem stojí bubeník Miro Raučina (ABORTION, CONCUBIA NOCTE, ...), který se spojil s vokalistou Černorogem (ANCESTRAL... číst dále