Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel

Čekání na kokota

Vydáno: 02.06.2015 00:00 v sekci Publicistika - Gerd Muller

A ještě něco vám řeknu. Chyběli mi.
Chyběl mi ten Zellerův frackovitý zpěv a škleb.
Chyběly mi mňoukající a ujujkané podladěné kytary, dunivá hopsavá basa a suchý virbl.
Chyběli mi testosteronoví hrdinové z papiňáku a žižkovská pouliční moudra, morytáty a legendy.
Chyběl mi ten nu- metalový bengál s překvapivou slovanskou melancholií.

A že tam hnidopiši a puristé slyší KORN?
Je mi to jedno. Kornatím rád.

Vocotadyde?

COCOTTE MINUTE se prokopávají z hybernace a polosnu.

Oprášil jsem v uších a hlavě vypalovačky hlavně z prvních dvou alb – „Czeko“ (2004) a „Proti všem“ (2006). Ty se daly a dají hltat v koňských dávkách.

„Sado disco“ vol. 1 a 2 (2009 a 2010) už mne jako celek nebraly, i když i na sadařově latexovém disku se našly dílčí hudební a textové klenoty.

A pokud je poměřím s aktuální domácí rockově-metalovou tvorbou – i dnes se jedná o první ligu.



15. dubna tohoto roku COCOTTE MINUTE ukončili sbírku na svůj crownfundingový projekt s epickým titulem RITUÁL, KMEN A SRDCE A KMEN! a vybrali celkem 262 055 kaček českých. V epoše pálení všeho možného od kohokoliv kokotí nové songy asi nechyběly pouze mně. A mezi námi – fanouškovská základna kmene COCOTTE-army je překvapivě věrná a vděčná. A možná i věčná.

Jak s neskromností sobě vlastní zdůrazňuje kapela na svém webu, drobní čeští a moravští metaloví mecenáši nepodpořili jen tak nějaké další řadové album. Naopak – máme se těšit na „…nejsyrovější nahrávku v historii skupiny, originální živou video desku a deset nových tracků, (sejmutých) na jediný pokus“. Mezi námi – jakákoliv skromnost by mne v případě COCOTTE MINUTE nejspíš odradila.

Nahrávání má vypuknout v polovině srpna na utajeném mystickém místě za přítomnosti vybraného kmene vyvolených. No, doufám, že mládencům na tu sešlost nebude pršet, unesou tíhu okamžiku a budou mít pod kontrolou dostatečné napětí v síti či pomocných generátorech.



Těším se, s čím novým přijdou. A mezi námi – přijdou s něčím novým? A měli by?
Nu-metal je prý mrtev. Pro mne ne. Co je dobré, neumírá.

Počkám si na RITUÁL, KMEN A SRDCE A KMEN!

14. října tohoto roku to vypukne.

Všem skutečným kokotům a hudbě zdar.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
A NEW CHAPTER otevřeli novou kapitolu A NEW CHAPTER otevřeli novou kapitolu
Vydáno: 21.08.2026 v sekci Aktuality
Děčínská crossover/nu-metalová parta A NEW CHAPTER  vydává po dvou letech od posledního singlu novou nahrávku. EP pojmenované po jedné ze skladeb „Teorie patosu" obsahuje čtyři nové písně, nesoucí se v duchu moderněji pojatého... číst dále
HORKÝŹE SLÍŽE představují první singl z chystaného alba HORKÝŹE SLÍŽE představují první singl z chystaného alba
Vydáno: 21.08.2026 v sekci Aktuality
Na příští týden je naplánované vydání slovenských HORKÝŽE SLÍŽE s názvem "...a čarovné slovíčko?", jehož křest se odehraje na festivalu Slížovica 2026. Prvním singlem, který kapela představila, je skladba "Monte... číst dále
SLOTH - Slothmachine SLOTH - Slothmachine
Vydáno: 20.08.2026 v sekci Recenze
KABINET – 35:00, garage stoner sludge... číst dále
BLUES FOR THE REDSUN vydávají desku Dragon Tail Revelation BLUES FOR THE REDSUN vydávají desku Dragon Tail Revelation
Vydáno: 20.08.2026 v sekci Aktuality
Tuzemští BLUES FOR THE REDSUN v září vydají novou desku. Má název "Dragon Tail Revelation" a nabídne dvě sáhodlouhé skladby plné hlubokých tónů, masivních riffů a meditativních pasáží. To vše na nesmírně hutném... číst dále
PEET J. s novinkou Ride zve na nespoutanou jízdu na vlnách PEET J. s novinkou Ride zve na nespoutanou jízdu na vlnách
Vydáno: 19.08.2026 v sekci Aktuality
Slovenský autor a zpěvák Peter Jarábek, známý pod uměleckým jménem PEET J. vydává druhý singl z debutového alba "Stay Younger". Novinka má název "Ride" a je to pomyslná oslava jízdy životem bez zbytečných obav, v jejím... číst dále