Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
Matěj Benko přivábil na desku Planety hvězdnou sestavu muzikantů

Matěj Benko přivábil na desku Planety hvězdnou sestavu muzikantů

Vydáno: 28.11.2015 12:40 v sekci Aktuality - Petr Adámek

Matěj Benko ke spolupráci na albu Planety oslovil řadu svých známých a kamarádů z uměleckého světa a výsledkem je famózní sestava.


Jak vypadá vesmír podle Mateje Benka? "Slunce" zpívá Richard Müller, "Merkur" je Michael Kocáb, "Venuše" Klára Vytisková, "Země" Markéta Foukalová, "Měsíc" Ondřej Ruml, "Mars" Xavier Baumaxa, "Jupiter" Radek Pastrňák, "Saturn" Milan Cimfe, "Kometa" Yvonne Sanchez, "Uran" si střihnul sám Matej Benko, na "Neptun" si zahrál Oto Klempíř a trpasličí planetu "Pluto" nazpíval Dan Bárta.
Xavier Baumaxa ke spolupráci dodává: "S Matejem Benkem jsem se poprvé viděl, když mi pes prokousl prst a on se mnou začal vystupovat (ne ten pes). Po prvním víkendu se mnou Matej vyděšeně říká: "Xavi, počúvaj, toto je ale totálny punk...!" Vůbec se mu nedivím, že mi potom nabídl postavu Marse na své úžasné desce Planety. Taková deska tu dlouho nebyla a dlouho asi nebude. Těším se na ni jak pes!"

Planetu Venuši nazpívala Klára Vytisková: "Když mi zavolal můj kamarád Matej Benko, že točí desku pro děti a jestli bych tam nezazpívala, hned jsem řekla jo! A když mi pak řekl, že je o planetách a že každá písnička je planeta, řekla jsem jo jo! A když mi řekl, kdo tam bude ještě zpívat, říkám, jasně do toho jdu! Matej je skvělej muzikant a navíc zapálenej do vesmíru, takže to celý dává smysl. Teď se už jen těším, že si s Emilkou celou desku pustíme doma."



DOPORUČENÉ ČLÁNKY
OLYMPIC kráčí lánem světa s nadějí, že rány zahojí OLYMPIC kráčí lánem světa s nadějí, že rány zahojí
Vydáno: 24.06.2026 v sekci Aktuality
Z alba "Bombardák", které vyšlo letos na jaře, vybral OLYMPIC pro aktuální videoklip skladbu "Heja, heja". Videoklip vznikl na námět Petra Jandy v realizaci Davida Pacholíka. Koncertní záběry byly natočeny v SONO Brno, HOME CREDIT... číst dále
REFORE a LAID TO WASTE potvrzeni jako předkapely pražského koncertu OVERKILL REFORE a LAID TO WASTE potvrzeni jako předkapely pražského koncertu OVERKILL
Vydáno: 24.06.2026 v sekci Aktuality
Datum koncertu americké thrashové legendy na venkovní scéně pražského klubu Modrá Vopice se blíží. Předkapely jim budou dělat valaši REFORE a LAID TO WASTE. OVERKILL jsou aktuálně na evropském turné na podporu tři roky staré desky... číst dále
VERPA - Reborn Back to Death VERPA - Reborn Back to Death
Vydáno: 23.06.2026 v sekci Recenze
DEAD MAGGOTY – 29:39, thrash/death... číst dále
POLY NOIR vystoupí jako předkapela NEW MODEL ARMY POLY NOIR vystoupí jako předkapela NEW MODEL ARMY
Vydáno: 23.06.2026 v sekci Aktuality
Letní koncert NEW MODEL ARMY v Brně dostal svůj support – je jím místní experimentální projekt Polyho z INSANIE nazývající se POLY NOIR & THE HOLY SPIRIT SMUGGLERS. Merch najdete na SparkshopuÚstřední postava POLY NOIR & THE... číst dále
NOIRUM - One man black NOIRUM - One man black
Vydáno: 22.06.2026 v sekci Rozhovory
One-man projekt NOIRUM stojí na posedlosti black metalem, severskou atmosférou i neustálé tvůrčí potřebě. O tom všem a o nové desce „Mørketid“ jsme si popovídali s autorem Vlastimilem Vejborou... číst dále