Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
HELLYUM: Jako když skočíš šipku do duhy

HELLYUM: Jako když skočíš šipku do duhy

Vydáno: 15.06.2016 11:41 v sekci Tuzemské Podhoubí - Jaroslav Špulák

Ti tři, kteří jsou v kapele HELLYUM, se v minulosti podíleli na albech skupin DARK GAMBALLE, PIGSTY, HYPNOS, MELANCHOLY PESSIMISM, KURF7 nebo CALES. Není divu, že jim nechybí autorská a instrumentální vyzrálost plus fantazie a odvaha pustit se v ranku melodického metalu do všeho. Její první album se jmenuje „Fantaziare“. Na otázky odpověděli zpěvák Desed a nehrající kapitán kAramba.

V anketě Břitva jste se nedávno stali objevem roku 2015. Je to, s ohledem na zkušenosti jednotlivých členů kapely, pocta?

Desed: Vzhledem k tomu, že skupina HELLYUM existuje jen asi rok, může být třeba i objevem roku. My si na to v klidu zvykneme a taky se úplně v pohodě přiznáme, že z ceny máme radost.
kAramba:  Hellyum jsou nejenom veteráni, ale taky objevitelé hudebních horizontů, prznitelé zažitých postupů a pure stylů, dobrovolní vyvrhelové a kříženci, sběratelé zbytečných krás.

Už určitě víte, s jakým nápojem se nejlépe poslouchá vaše album?
Desed: Já by řekl, že u Pálavy s bílým vínem, Menša by volil chlazenou Plzeň a pokuřoval by elektronickou dýmovnici a Otyn pravděpodobně vyškovské pivo Grunt, čepované Na vlakáči ve Vyškově.
kAramba: Vysokooktanový Jack Daniels ve společnosti krásných, spoře oděných žen, které se tetelí v oáze naší mužnosti a jejich vilnost krásně harmonizuje s kakofónií tónů „Fantaziare“. Jako čirá, nezkažená forma orgasmu.

S jakými cíli a pocity jste písničky na album tedy skládali?
Desed: Chci se bavit dobrou hudbou, ať už mi ji nabídnou DARK GAMBALLE, HELLYUM, TRNY&ŽILETKY nebo třeba dlouho odložený projekt AP2. To při rodině a práci zabere veškerý můj volný čas. Měl jsem a mám velké štěstí, že nevím, co je to nuda. Jsem šťastný člověk.

Je Hellyum kapela na zbytek vašich životů?
kAramba: Teda Jardoslave, ty nám dáváš… Pokud se osobnosti v HELLYUM snesou, není pochyb, že šňůra perel, kterou navléknou, bude velmi dlouhá a hodně barevná, jako když skočíš šipku do duhy.
Desed: Pokud HELLYUM pojedou dál a budou chtít mé služby, budu moc rád, protože pro mě je tato spolupráce takovým futuretrem a moc mě baví. Nicméně žádná absolutoria bych nevynášel.

Vaši fanoušci oceňují vaše album „Fantaziare“ především slovy palba, nářez a podobně. Stačí vám to?
kAramba:
Já četl i neuvěřitelně barevné, nepředvídatelné, šílené, ujeté, moc dobré, vynikající, bláznivé, svojské, fantastické, neuchopitelné, objevné, technické, brilantně zahrané. Když k tomu přidáme palbu, nářez, objev roku a podobně, už toho moc nechybí.
Snad jenom razítko nejlepší, a to dostaneme třeba příště. A když ne, tak to určitě vybereme.
Desed: Mě samotného udivuje, jak neuvěřitelně funguje tato tvrděgrindodeathmetalová komunita, jak si pomáhá, spolupracuje, neřeší zbytečnosti, pomluvy a jak moc obrovská má chapadla v Evropě i zámoří. Před rokem Hellyum nikdo neznal a dnes se o něm šušká všude.

Co bude s kapelou dál?
Desed: Plánujeme vbrzku natočit klip a nové experimentální singlové album a chodit občas na pivko, nebo vínko, kde se můžeme bavit o čem jiném než o hudbě.
kAramba: Šířit HELLYUM po celém světě a neustále si dělat srandu z ortodoxnosti a běžných standardních postupů. Být šílenější.

Vznik: 2015

Místo: Vyškov

Styl: melodic metal

Zajímavost: V sestavě se sešli vesměs zkušení harcovníci

Diskografie: 2015 Fantaziare

Sestava:
Desed - zpěv
Menša – kytara, baskytara
Oton - bicí

Hellyum - Zoer


 

 


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
VÁM UŽ Z TOHO JEBE, DESÁTNÍKU! - ukázka z románu poprvé VÁM UŽ Z TOHO JEBE, DESÁTNÍKU! - ukázka z románu poprvé
Vydáno: 03.12.2021 v sekci Aktuality
Akčně kriminální thriller-fikce o československé heavy metalové scéně. Konfliktní, kontroverzní a politicky nekorektní už za bolševika. Natož dnes... číst dále
DELORAINE znovu vyvolávají Zaklínače DELORAINE znovu vyvolávají Zaklínače
Vydáno: 03.12.2021 v sekci Aktuality
K oblíbenému tématu Zaklínače, jemuž se DELORAINE intenzivně věnovali na čtyři roky starém albovém debutu "Vlaštovka", se brněnští pohani vracejí v novém videoklipu, který vznikl při natáčení koncertu na Špilberku. Již za... číst dále
Vychází vymazlená reedice „Thrash the Trash“ na CD a LP Vychází vymazlená reedice „Thrash the Trash“ na CD a LP
Vydáno: 30.11.2021 v sekci Aktuality
Splněný sen, na který si bylo nutné počkat hezkých pár let. Bezesporu kultovní album heavymetalové stálice tuzemského teritoria vyjde už za pár dní remasterovaně ve formátu CD a LP. Objednávky už běží. ARAKAIN se na svém... číst dále
Spark Fresh Blood 2021 zná své finalisty! Spark Fresh Blood 2021 zná své finalisty!
Vydáno: 22.10.2021 v sekci Fresh Blood
Dlouhé hlasování sparkovské talentové soutěže je u konce a hlasy jsou sečteny! Celkově hlasovalo 3464 fanoušků české a slovenské tvrdé hudby a vybralo žánrově pestré složení finálové trojice. Finálový koncert se uskutečn... číst dále
Hlasujte o finalistech Spark Fresh Blood! Hlasujte o finalistech Spark Fresh Blood!
Vydáno: 14.08.2021 v sekci Fresh Blood
Semifinále talentové kapelní soutěže Spark Fresh Blood 2021 je tady! Přes síto sparkovské poroty do něj prošlo 33 českých a slovenských kapel. Nyní, vy fanoušci hudby určíte finálovou trojici! Do největší talentové soutěže... číst dále