Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
Je tu DIVA BAARA a tančí v rytmu elektroswingu

Je tu DIVA BAARA a tančí v rytmu elektroswingu

Vydáno: 26.06.2017 16:50 v sekci Aktuality - Jaroslav Špulák

DIVA BAARA je umělecké jméno Báry Vaculíkové. Je to současně název jejího nového projektu. Pilotním singlem z první desky, jež vyjde na podzim, je skladba Jen pro jednou. Běží v rytmu electroswingu.
Bára Vaculíková je členka vokálního skupiny Yellow Sisters. Nový singl měl hudebně na starosti producent Dalibor Cidlinský, známý svou spoluprací se Slzou, Xindlem X a dalšími.
Je v něm zpověď ženy, která ironizuje životní styl, ve kterém se partneři navzájem vzdalují kvůli pracovním povinnostem a koncentraci na výkon. V písničce i klipu vyzývá svého imaginárního muže k tomu, aby si vypnul telefon a začal vnímat ji samu.
Výpravný barevný klip s řadou kabaretních prvků a masek se natáčel v několika lokacích, například V artdecovém divadle Venuše na Švehlovce v Praze nebo na barokním zámku Loučeň. Režie se ujala estonská režisérka Maris Salumets a kamery Dalibor Fencl a Martin Preiss, který působí v holywoodských produkcích.
Nový projekt tematicky zůstává u ženských témat. Nadnesenou formou popisuje zaběhlé stereotypy různých, často vyhraněných forem partnerských vztahů. „Zajímají mě vztahy a cítím nutkání se k nim skrze hudbu vyjadřovat. Inspirují mě příběhy silných žen a jejich nadhled. Myslím, že bychom se měli jako ženy měly v tomto ohledu podporovat,“ popisuje své motivace DIVA BAARA.

Diva Baara - Jen pro jednou




DOPORUČENÉ ČLÁNKY
ESAZLESA přicházejí se svým „Vykoupením ESAZLESA přicházejí se svým „Vykoupením"
Vydáno: 22.06.2026 v sekci Aktuality
Po dvou letech od vydání alba "Dokud vím, co mám" se kapela ESAZLESA vrací s novým singlem "Vykoupení". Novinka navazuje na syrovost a charakteristický zvuk kapely. „Je to ambivalentní zpověď o sebezapření, úhlech pohledu a o tom... číst dále
Dan Vertígo pokřtí Smrtící koktejl na pražském Střeláku Dan Vertígo pokřtí Smrtící koktejl na pražském Střeláku
Vydáno: 21.06.2026 v sekci Aktuality
Mezižánrový písničkář Dan Vertígo se ve středu 24. června vrátí na pražský Střelák, aby na letní scéně Malostranské besedy pod korunami stromů a s mostem Legií za zády pokřtil své třetí album "Smrtící koktejl". Open air... číst dále
Letošní ročník Štěrkovny bude patřit k nejsilnějším Letošní ročník Štěrkovny bude patřit k nejsilnějším
Vydáno: 21.06.2026 v sekci Aktuality
Po osmi letech se na festival Štěrkovna Open Music vrátí Jaromír Nohavica. Návrat známého českého písničkáře patří k nejočekávanějším koncertům festivalu. Organizátoři věří, že osloví nejen dlouholeté fanoušky ŠOM, ale... číst dále
ANURRN - Theurn ANURRN - Theurn
Vydáno: 19.06.2026 v sekci Recenze
METAL GATE – 44:46 industrial sludge noise... číst dále
ŽÁDNEJ STRES vydává album ŽÁDNEJ STRES vydává album "Cesta" a zve na křest do Třemošnice
Vydáno: 24.04.2023 v sekci Aktuality
Album, které se nejen názvem, ale i v mnoha textech, točí kolem takříkajíc denního chleba většiny interpretů a muzikantů vyšlo 21. dubna. K dispozici je pro fanoušky v digitálních distribucích jako je Spotify apod., a taky ve... číst dále