„Nové album se proti předešlým přesunulo ještě více do písňové formy. Nebyl za tím žádný speciální záměr, ale hodně skladeb vzniklo ze skic zpěvu nahraných do mobilního telefonu,“ vysvětluje Ďurajka výraznou změnu.
Více než polovina skladeb byla napsána ve spolupráci s vokalisty. Nejužší spolupráce byla s Richardem Imrichem (Nylon Union), který se na albu autorsky výrazně podílel. Mezi další zajímavé hosty patří Jonatán Pastirčák (Pjoni), Samuel Štefanec a Jana Štefancová (Bulp) a zpěváci Rowanna, Gabriel Kain, Oleg Tera a Nina Kohoutová.
„Myslím, že jsme dosáhli pestré sestavy, ale přestože se na albu objeví až sedm vokalistů, v jedné skladbě dokonce tři najednou, mám pocit, že album je dost kompaktní,“ dodává Ďurajka.
Album od počátku nebylo pojatý konceptuálně, někde vzadu byl ale stále přítomný boj mezi dystopickým a utopickým viděním světa, s dobře skrytou malou dávkou satiry. Jedinou konkrétní inspirací byl hyperrealistický velkovýpravný sen o invazi tisíců kosmických lodí nad Súľovskými skálami (Inner Space Invaders).
Singly Feather a Evening Falls On Mars vyšly ještě před vydáním desky na kompilaci slovenských kapel a projektů Ostrov hudby, respektive Ostrov hudby 2.