Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
PHYLACTERY: Výzva v podobě neprozkoumaných stylových kombinací

PHYLACTERY: Výzva v podobě neprozkoumaných stylových kombinací

Vydáno: 12.06.2019 08:49 v sekci Fresh Blood - Jan Moravec

Ze slov zpěváka brněnských deathařů PHYLACTERY Setha, který už má zkušenost s vítězstvím v soutěži Fresh Blood, je patrná silná spokojenost s debutovým albem kapely i lehké avízo na jeho chystaného následovníka.


Představ prosím kapelu PHYLACTERY a její historii.
Jsme death-metalová kapela z Brna a okolí, původně stavěná jakožto side-projekt několika muzikantů ze spřátelených kapel v Brně. Naše počátky se datují někdy k roku 2014 kdy se začala tvořit první osa kapely a první písničky. V kompletní sestavě jsme pak od roku 2015 a v roce 2016 jsme začali fungovat naplno ve stávající sestavě. Naše tvorba vychází z old-schoolového death-metalu, který okořeňujeme jinými styly ( slam,brutaldeath,djent,black…). Aktuálně máme na svém kontě demo a první desku „Aeber“ vydanou pod českým labelem Support Underground.

Co z vaší historie považuješ za nejdůležitější okamžik či událost?
Jednoznačně vydání alba, které se nám podařilo nahrát nad očekávání kvalitně v brněnském studiu Sonidos. Otevřelo nám to nové obzory a ukázalo nám to co dokážeme, ale i na co ještě nemáme.

Co Tě nejvíc přitahovalo na soutěži Fresh Blood, s jakými ambicemi jste se do soutěže přihlašovali?
V soutěži a v semifinále jsme byli už v loňském roce, tak jsme to tedy zkusili znovu. Vloni jsem tuhle soutěž vyhrál se svojí druhou kapelou EMBRACE THE DARKNESS, tak by bylo i příjemné dostat se do finále s PHYLACTERY v tomto ročníku.

Finále Fresh Blood bude mít koncertní podobu. V čem si myslíš, že je největší síla PHYLACTERY pro živá vystoupení, čím můžete na návštěvníky vašich koncertů nejsnáz zapůsobit?
Určitě energickým a dynamickým vystoupením. Vzhledem k tomu, že je naše hudba rozmanitá a jednotlivé písničky se od sebe dají jednoduše identifikovat i různými přesahy do jiných žánrů, člověk se u našeho koncertu nezačne nudit.

Jak se chystáte na letní sezónu, kde vás bude možné během léta vidět?
Během léta máme domluveny pouze dva koncerty a to navíc ve stejný den. Jeden na Agressive Music Festu v pohoří v 10 hodin ráno a druhý v Újezdci u Osvětiman v 10 hodin večer. Oboje se uskuteční 20.7. Teď máme především sehrávací a skládací pauzu a plánujeme točit klip, takže si toho moc nebereme.

Od vydání vašeho debutového alba „Aeber“ uplynulo něco málo přes rok, jak s tímto odstupem vidíš desku, jaké zkušenosti jste si přinesli z nahrávání, čemu byste se chtěli při tvorbě další desky vyhnout a na čem naopak stavět, a jak to vypadá s novým materiálem?
Deska se nám opravdu povedla jak skladbou, tak i nahrát. Pro mě osobně je to pořád opravdu top materiál. Pro další bychom chtěli trochu zrychlit ale pustit se i do dalších, neprozkoumaných možností kombinací stylů. Rádi bychom ( a vlastně už i stavíme ) nový materiál více na brutal death-metalu. Aktuálně dokončujeme nové písničky pro EP, které se znovu vnoří do světa, ze kterého vznikl i debut a rozšíří tak příběh. Pokud vše půjde dobře, mohl by se nový materiál objevit venku na přelomu roku.


Profil PHYLACTERY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
DILEMMA IN CINEMA vydává desku Nekupuj si DILEMMA IN CINEMA vydává desku Nekupuj si
Vydáno: 22.07.2026 v sekci Aktuality
Punkrocková skupina kolem kytaristy PP Cvoka a bubeníka Pípy známých též z kapely TOTÁLNÍ NASAZENÍ, vydává u Cecek Records svoje třetí album. Nahrála devět písní, které míří přímo do prostřední části terče a když ne tam... číst dále
SAWDUST AND MOLD pokrstia debutový album Life Tangled With Hate dvoma výnimočnými koncertmi SAWDUST AND MOLD pokrstia debutový album Life Tangled With Hate dvoma výnimočnými koncertmi
Vydáno: 20.07.2026 v sekci Aktuality
Slovenská melodic deathcore kapela SAWDUST AND MOLD po rokoch tvorby predstavuje debutový album "Life Tangled With Hate". Nahrávka prináša jedenásť skladieb, ktoré prepájajú moderný melodický deathcore s osobnými témami a predstavuj... číst dále
NYXADY vydávají album Filiae Nyctis NYXADY vydávají album Filiae Nyctis
Vydáno: 20.07.2026 v sekci Aktuality
Projekt NYXADY představuje hudební směr Dark Cathedral Electronica na druhém studiovém albu "Filiae Nyctis". Za projektem stojí Kargan, známý také z projektů Opertus, Epadun, Grandemonium a Latexotiq. Zatímco jeho předchozí tvorba byla... číst dále
SELECTIVE MUTE přinášejí podprahové znepokojení s dobrým koncem SELECTIVE MUTE přinášejí podprahové znepokojení s dobrým koncem
Vydáno: 18.07.2026 v sekci Aktuality
Trocha ochlazení během letní otupělosti podle severočeské kapely SELECTIVE MUTE neuškodí. Takový chladivý dotek přináší jejich nové EP s názvem "GLR". Sick-popoví SELECTIVE MUTE vydali před letošním létem nové EP GLR... číst dále
ŽÁDNEJ STRES vydává album ŽÁDNEJ STRES vydává album "Cesta" a zve na křest do Třemošnice
Vydáno: 24.04.2023 v sekci Aktuality
Album, které se nejen názvem, ale i v mnoha textech, točí kolem takříkajíc denního chleba většiny interpretů a muzikantů vyšlo 21. dubna. K dispozici je pro fanoušky v digitálních distribucích jako je Spotify apod., a taky ve... číst dále