Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
CRIPPLED FINGERS: My chceme krev!

CRIPPLED FINGERS: My chceme krev!

Vydáno: 19.06.2019 00:00 v sekci Fresh Blood - Jan Moravec

Do vydání nového alba zbývají metal - hard corovým CRIPPLED FINGERS rovné tři měsíce. Přípravy jsou v plném proudu...


Představ prosím kapelu CRIPPLED FINGERS a její historii.
Jsme metal/hardcore hrající kapela původně z České Lípy. Teď máme základnu v Praze a v nové sestavě. Už existujeme nějaký ten rok, vydali jsme jedno album, několik singlů a dva videoklipy. Máme spoustu odehraných převážně klubových koncertů, hráli jsme i za hranicemi, například v Itálii a Maďarsku! Pořádáme i dost vlastních akcí a zveme ostatní kapely, které nás něčím zaujmou… někdo to dělat musí, ne?! Nepodléháme přechodným trendům a hrajeme naši hudbu tak, jak bychom ji my sami chtěli poslouchat. Což je zajímavý, když se každému z nás líbí jiný žánr, ale ono je to nejspíš dobře. Úspěšné koncerty a spokojení fans jsou pak naše odměna!

Co z vaší historie považuješ za nejdůležitější okamžik či událost?
Nejdůležitější okamžik byl, asi když se pozměnila sestava na novou krev a začalo to teprve být dobrý! (smích) Byl to příchod nového zpěváka Aleše. On nám prostě chyběl a kapela pak dostala jasný směr, co se týče skládání, živého vystupování a motivace. Ta chemie funguje a posunulo nás to několik levelů dál! Máme energii na rozdávání, o čemž se koneckonců můžete sami přesvědčit na vlastní oči a uši na koncertech!

Co Tě nejvíc přitahovalo na soutěži Fresh Blood, s jakými ambicemi jste se do soutěže přihlašovali?
Vzhledem tomu, jak se poslední dobu stavíme k promu, tak nám to hrálo do noty. Obzvlášť když jsme zjistili, že nás porota vybrala do semifinále z původních pěti set kapel. Musela to být fuška, takže za to děkujeme. Na to dotáhnout to do konce už ale nějak nezbývají síly, protože teď 100% volného času věnujeme nové desce. Svým způsobem jsme už teď spokojeni s tímto výsledkem, tak snad to příště vyjde o trochu lépe. Zbylým kapelám, které jsou ještě ve hře, přejeme hodně zdaru.

Finále Fresh Blood bude mít koncertní podobu. V čem si myslíš, že je největší síla CRIPPLED FINGERS pro živá vystoupení, čím můžete na návštěvníky vašich koncertů nejsnáz zapůsobit?
Rozhodně nasazením! Baví nás to a my sami jsme více méně fanoušci vlastní hudby, takže necháváme na pódiu vše - fyzicky i psychicky - až tak nás to baví! Naše songy už skládáme tak, aby se na nich člověk zničil, pod pódiem nebo s námi na něm, ale samozřejmě se snažíme, aby to mělo i skladatelskou váhu. Neházíme nesmyslně riffy za sebe. Krom toho náš zpěvák má brutální, výš posazený hlas, který doplňuje svým hlubokým growlem kytarista. Takže monotónnost nehrozí. Máme tendence skákat k lidem z pódia, protože i my si chceme zamoshovat, i když nás to bude stát nějaký ten šrám (díky bohu za bezdrátový systém). Jsme čtyřčlenná kapela s jednou kytarou. Naše hraní je sofistikovanější a agresivnější, nemáme prostor na něžný melodie…, my chceme krev. (smích)

Jak se chystáte na letní sezónu, kde vás bude možné během léta vidět?
Na půlku července se od těch veder zavíráme ve studiu a nahráváme desku, ale 13.7. si v České Lípě dáme náš "Aggressive Fest Open Air" a 3.8. Chrudim "Hardcore Day" po boku FIRST BLOOD, KOMAH, SUNSET TRAIL nebo třeba MALIGNANT TUMOUR. Zbytek srpna máme odpočinek. Musíme nabrat sílu. než dorazí nový album z lisu, protože do konce roku se do toho chceme obout jako nikdy. Sledujte náš FB a odchyťte si nás na nějaké zastávce a uvidíte sami.

Máte už stanovený nějaký termín, kdy by měla nová deska vyjít a co na ní posluchačům nabídnete, můžeš vaši aktuální tvorbu porovnat s tou zachycenou na tři roky starém albu „Mass Of Terror“?
Jak už jsme zmiňovali, tak v druhé polovině září vyjde naše nová deska, na kterou už je plánované říjnové tour společně s kapelou "Backfist", kterou vede sám mocný Tomáš Hájíček. Všechna data budou postupně na našem Facebooku. Na desce bude deset songů a bude to úplně jiná liga, než náš debut. Hudebně jsme světelný roky jinde, co se týče komponování, psaní textu nebo frázování. Zvukově máme taky jasnější vizi, které se chceme držet. Podobně, jako tomu je na našem posledním klipu "Brainwashed". Deska bude směřovaná vyloženě do metalu, obrovský vliv na nás má thrash metal s hardcorovým groovem. Moc se nechceme škatulkovat, místy se i vydáme úplně jinam. Žádné balady bohužel nečekejte. K desce pak taky budeme během listopadu točit další klipy.

Profil CRIPPLED FINGERS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TRINITUM říkají rozhodné NE! TRINITUM říkají rozhodné NE!
Vydáno: 05.12.2022 v sekci Aktuality
Nový projekt TRINITUM, jehož personální kořeny se zrodily z dnes již nehrajících PUBLIC RELATIONS (Marek Konečný - bicí, zpěv,Jiří Sosik - kytara,Tomáš Klos - baskytara, klávesové nástroje), představil první singl s lakonickým... číst dále
EUFORY svým pádem do neznáma pootevírají pátou dimenzi EUFORY svým pádem do neznáma pootevírají pátou dimenzi
Vydáno: 05.12.2022 v sekci Aktuality
Slovenští EUFORY servírují propracovaný, dynamický a vyzrálý power/heavy metal s progresivním otiskem. Drží se tradic, ale zmodernizováním žánru otevírají nové dveře. Nový singl „Falling Into Nowhere“ z nadcházejí desky o... číst dále
Heavy/doomově magický křest TRAHIR Heavy/doomově magický křest TRAHIR
Vydáno: 04.12.2022 v sekci Aktuality
TRAHIR, support SLAŤ, 8. 12. 2022 – Praha, Hells Bells Rockin... číst dále
Arakain oslaví 40 let koncertem v pražském O2 universu Arakain oslaví 40 let koncertem v pražském O2 universu
Vydáno: 03.12.2022 v sekci Aktuality
40 Letour 2022 - Výroční koncert 28. 1. 2023 Praha - O2 Universum... číst dále
Kapela STEELFAITH pokřtí nové album Kapela STEELFAITH pokřtí nové album
Vydáno: 03.12.2022 v sekci Aktuality
Předvánoční bonbónek pro fanoušky rockové muziky přichystala na pátek 9. prosince lovosická metalová kapela STEELFAITH. Na sále bohušovické radnice pokřtí své nové album "MMXXII", které vyšlo v srpnu letošního roku a boduje... číst dále