Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
PURNAMA: Vzdor proti všemu, co se pokouší zotročit a spoutat jedinečnost a svobodu člověka

PURNAMA: Vzdor proti všemu, co se pokouší zotročit a spoutat jedinečnost a svobodu člověka

Vydáno: 20.06.2019 00:00 v sekci Fresh Blood - Jan Moravec

Válečníci se širokým srdcem a jasnou vizí, to je death metalová PURNAMA, kterou představí jejich zpěvák a kytarista Jakub Viták.


Představ prosím kapelu PURNAMA a její historii.
PURNAMA je plamen, který tvoříme společně se všemi válečníky, lidmi kteří nám fandí a stojí při nás! Vše plyne z našeho nitra a je to vulkán nespoutaných emocí a energie, kterou si na koncertech vzájemně předáváme. S kapelou hrajeme death/black metal a vzdorujeme proti všemu, co se pokouší zotročit a spoutat jedinečnost a svobodu člověka. Zároveň vyzdvihujeme sílu přírody jako něco, co nás vždy bude přesahovat a zaslouží si pokoru a úctu, narozdíl od náboženských dogmat. Zahalujeme naší hudbu do temnoty, protože jedině v ní může plamen zářit. Jsme si sobě rovni v kapele a stejně tak i se všemi válečníky, se kterými bojujeme bok po boku a budujeme naší budoucnost. Takto bych chtěl představit Purnamu jako celek. V kapele jinak hrají Pavel Bukvic na basu a druhý zpěv, Václav Lhota na bicí, Václav Vaníček na kytaru a já zpívám a hraji na kytaru. Dále jsou nedílnou součástí kapely náš manager Michal Šedivý a Alenka Šírová, jeho assistent managerka. Na koncertech s námi vystupují i démoničtí válečníci v různém počtu, vždy podle možností pódia.Na Czech Death Festu jsme měli čtyři a přesto, že jsme hráli ve dne, tak plamen v jejich rukách zazářil historicky asi nejsilněji. Rád bych jmenoval jako démonického válečníka Jirku Mužíčka, Michala Šedivého, Šárku Hrušků a Báru ….. Ti se o plameny starají a vždy promýšlejí co nejlepší show. Jirka je zároveň i náš řidič a výrobce používaných zbrojí. A o profesionální líčení se nám stará vizážistka a naše kamarádka Beruška.

Historie PURNAMY spadá do roku 2011, ale až v posledních třech letech je skupina tím, co jsem popsal výše. Založil jsem kapelu s Václavem ( kytaristou ) a dali jsme dohromady první skladby s Petrem Liebichem ( původní bubeník ) a Jardou Bejrem ( původní basák ). Moc jim vděčím za to, že PURNAMA vznikla. Odehráli jsme společně spoustu koncertů. Nakonec ale došlo ke změně, protože s PURNAMOU jsem chtěl proměnit jiskřičku v oheň. S příchodem Pavla a Václava (bubeníka) začalo vše fungovat tak, jak jsem si od samého začátku přál a současná chemie v kapele a společné cíle i soudržnost ve veškerých rozhodnutích je pro mě velké bohatství. To samé je i s Michalem a s Alenkou i se všemi ostatními v týmu . Táhneme za jeden provaz a pracujeme na PURNAMĚ dnem i nocí.

Co z vaší historie považuješ za nejdůležitější okamžik či událost?
Jednoznačně společné rozhodnutí pořádat benefiční koncerty a uskutečnění mnoha takových koncertů, protože přinesly naději těm, kdo ji potřebují. Založili jsme pro tyto účely projekt Metal for Hope. Dále nahrání našeho debutového alba "Lioness", kam jsme uložili skladby, které vznikaly od samého začátku kapely. Takovou skladbou je třeba "Acheron". Pro nás je dále moc významné, že se tímto prvním debutovým albem Lioness podařilo díky lidem vybrat z prodeje prvních 100 kusů částku 27 300 Kč pro nadační fond Šance onkoláčkům, který pomáhá dětěm s rakovinou. Jsme také moc štastní, že se propojily naše cesty s kapelou INNERSPHERE a s NAHUM. S INNERSPHERE máme za sebou naše první zahraniční mini turné po Chorvatsku a Rumunsku. A díky NAHUM letos jedeme po jejich boku velké Within Destruction Tour po celé České Republice a částečně i po Slovensku a Polsku. Toto vzájemné přátelství a fungování je pro nás moc důležité. No a před pár dny jsme se vrátili z festivalu Czech Death Fest, kde jsme hráli ve čtvrtek. Budeme navždy vděční, že jsme mohli na takovém festivalu zahrát. Nyní nás čeká festival Gothoome a hraní tam se se stejnou vděčností zapíše také do naší historie.

Co Tě nejvíc přitahovalo na soutěži Fresh Blood, s jakými ambicemi jste se do soutěže přihlašovali?
Snažíme se každou příležitost, která se nám naskytne polapit a využít a nyní se povedlo dostat se do výběru třiceti kapel, které teď bojují o finále. Děkujeme za to, že jsme dostali takovou příležitost. Přihlašovali jsme se do této soutěže s bojovností a dravostí, jakou v nás neustále probouzejí naši válečníci. Jak říkám, je krásné, že už teď jsme mezi třicítkou semifinalistů, bylo by ještě krásnější dostat se do finále a samozřejmě úplně nejkrásnější by bylo vyhrát. Ale i kdyby se to nepovedlo, naší největší výhrou jsou lidé kolem nás a jejich podpora. Ano, neustále to budu připomínat. (smích)

Finále Fresh Blood bude mít koncertní podobu. V čem si myslíš, že je největší síla PURNAMY pro živá vystoupení, čím můžete na návštěvníky vašich koncertů nejsnáz zapůsobit?
Tím, že do toho opět dáme naprosto všechno, co bude v našich silách. Pokud se dostaneme do finále, tak si pojedeme koncert hlavně užít a předvést maximum, abychom uctili každého, kdo nám dal hlas, který nás do finále dostal.

Jak se chystáte na letní sezónu, kde vás bude možné během léta vidět?
Jak už jsem zmínil, nyní nás čeká výprava na Slovensko na festival Gothoome Open Air Fest 18 – 20.7 2019. Dále pak v létě máme Mad Metal Maniacs Fest Open Air Fest 27.8 2019. Jinak budeme přes léto dále usilovně pracovat na novém albu "Flame of Rebellion".

Minulý měsíc jste zveřejnili videoklip ke skladbě „War For Home“. Z jakého důvodu padla volba právě na tuto skladbu? V komentáři ke klipu jste uvedli, že jí uzavíráte kapitolu, započatou debutovým albem „Lioness“. Znamená to, že se chystá kapitola další s novým albem?
Skladba "War for Home" je o boji za vše co milujeme, v co věříme a co je naším domovem. Našim přáním je, aby každý v sobě pocítil odhodlání bránit to, co tvoří jeho život. Aby stál pevně se vztyčenou hlavou a dokázal čelit všemu, co by se jen pokusilo ho zranit. "War for Home" je v neposlední řadě poděkování za to, že metalisté kolem nás usilují o vzájemnou soudržnost a podporu. A ano, uzavíráme kapitolu "Lioness", protože příští rok vyrazíme do boje s novým albem, které ponese název "Flame of Rebellion". Natáčet budeme ve Studiu BARN pod vedením Dana Frimla. A o celkový zvuk se nám postará samotný mistr Andy La Rocque (kytarista King Diamond) v jeho švédském Sonic Train Studio, kam se za ním vypravíme. O brutální a kvalitní zvuk bude tedy postaráno doslova mistrovsky. Na přebalu pracuje umělec a kamarád M Luth Slaughter z Bandungu (Indonésie). Už teď hrajeme na zkouškách celé nové album a máme z něj velkou radost. "Flame of Rebellion" bude silný nástupce Lioness. Přinese nové postupy, emoce a energii,ale půjde ve stopách přirozenosti, brutality a svobody "Lioness".

Profil PURNAMA

 


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
KLUBOOFKA WORLD – květen 2022 KLUBOOFKA WORLD – květen 2022
Vydáno: 21.05.2022 v sekci Aktuality
Druhá Kluboofka World letošního roku vám představí kapely z různých koutů Evropy. Řeckou kapelu PROJECT RENEGADE si můžete naposlouchat a zajít na jejich živé vystoupení v rámci plzeňského Metal Festu. Uslyšíte je také na... číst dále
Kapela UDG pokřtí album Přístav ve vyprodaném Foru Karlín Kapela UDG pokřtí album Přístav ve vyprodaném Foru Karlín
Vydáno: 21.05.2022 v sekci Aktuality
Čekání na narozeninový koncert skupiny UDG je u konce! Kapela původně plánovala oslavit v nejprestižnějším koncertním sále v Praze dvacáté narozeniny, v mezičase však vydala nové album a tak kromě oslavy kulatin proběhne i křest... číst dále
Tomáš Průša přichází s debutovou deskou Černá a bílá Tomáš Průša přichází s debutovou deskou Černá a bílá
Vydáno: 20.05.2022 v sekci Aktuality
Finalista festivalové přehlídky Blues Alive Aperitiv 2022 Tomáš Průša po několika EP vydává autorské debutové album s názvem "Černá a bílá", na které si přizval řadu zvučných muzikantských jmen. Křest proběhne 30. 5. 2022 v... číst dále
TAPE01 odhalují své zvířecí instinkty TAPE01 odhalují své zvířecí instinkty
Vydáno: 20.05.2022 v sekci Aktuality
Alt–rocková kapela TAPE01 vydala svůj první animovaný klip k písni "Animal Instincts", která se umístila mezi Top20 v letošním ročníku soutěže pro začínající interprety Startér Radia Wave. Song v sobě kombinuje tóny... číst dále
RAMCHAT připravují na letošní rok dvě desky RAMCHAT připravují na letošní rok dvě desky
Vydáno: 20.05.2022 v sekci Aktuality
Japonské vydavatelství Red River Records vydá toto léto pagan metalovým RAMCHAT kompilační album „Tryzny a tmy“,které bude představovat výběr z prvních čtyř alb a rarit, které se na albech dosud nevyskytly. Fanoušci se mohou... číst dále