Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
PURNAMA: Vzdor proti všemu, co se pokouší zotročit a spoutat jedinečnost a svobodu člověka

PURNAMA: Vzdor proti všemu, co se pokouší zotročit a spoutat jedinečnost a svobodu člověka

Vydáno: 20.06.2019 00:00 v sekci Fresh Blood - Jan Moravec

Válečníci se širokým srdcem a jasnou vizí, to je death metalová PURNAMA, kterou představí jejich zpěvák a kytarista Jakub Viták.


Představ prosím kapelu PURNAMA a její historii.
PURNAMA je plamen, který tvoříme společně se všemi válečníky, lidmi kteří nám fandí a stojí při nás! Vše plyne z našeho nitra a je to vulkán nespoutaných emocí a energie, kterou si na koncertech vzájemně předáváme. S kapelou hrajeme death/black metal a vzdorujeme proti všemu, co se pokouší zotročit a spoutat jedinečnost a svobodu člověka. Zároveň vyzdvihujeme sílu přírody jako něco, co nás vždy bude přesahovat a zaslouží si pokoru a úctu, narozdíl od náboženských dogmat. Zahalujeme naší hudbu do temnoty, protože jedině v ní může plamen zářit. Jsme si sobě rovni v kapele a stejně tak i se všemi válečníky, se kterými bojujeme bok po boku a budujeme naší budoucnost. Takto bych chtěl představit Purnamu jako celek. V kapele jinak hrají Pavel Bukvic na basu a druhý zpěv, Václav Lhota na bicí, Václav Vaníček na kytaru a já zpívám a hraji na kytaru. Dále jsou nedílnou součástí kapely náš manager Michal Šedivý a Alenka Šírová, jeho assistent managerka. Na koncertech s námi vystupují i démoničtí válečníci v různém počtu, vždy podle možností pódia.Na Czech Death Festu jsme měli čtyři a přesto, že jsme hráli ve dne, tak plamen v jejich rukách zazářil historicky asi nejsilněji. Rád bych jmenoval jako démonického válečníka Jirku Mužíčka, Michala Šedivého, Šárku Hrušků a Báru ….. Ti se o plameny starají a vždy promýšlejí co nejlepší show. Jirka je zároveň i náš řidič a výrobce používaných zbrojí. A o profesionální líčení se nám stará vizážistka a naše kamarádka Beruška.

Historie PURNAMY spadá do roku 2011, ale až v posledních třech letech je skupina tím, co jsem popsal výše. Založil jsem kapelu s Václavem ( kytaristou ) a dali jsme dohromady první skladby s Petrem Liebichem ( původní bubeník ) a Jardou Bejrem ( původní basák ). Moc jim vděčím za to, že PURNAMA vznikla. Odehráli jsme společně spoustu koncertů. Nakonec ale došlo ke změně, protože s PURNAMOU jsem chtěl proměnit jiskřičku v oheň. S příchodem Pavla a Václava (bubeníka) začalo vše fungovat tak, jak jsem si od samého začátku přál a současná chemie v kapele a společné cíle i soudržnost ve veškerých rozhodnutích je pro mě velké bohatství. To samé je i s Michalem a s Alenkou i se všemi ostatními v týmu . Táhneme za jeden provaz a pracujeme na PURNAMĚ dnem i nocí.

Co z vaší historie považuješ za nejdůležitější okamžik či událost?
Jednoznačně společné rozhodnutí pořádat benefiční koncerty a uskutečnění mnoha takových koncertů, protože přinesly naději těm, kdo ji potřebují. Založili jsme pro tyto účely projekt Metal for Hope. Dále nahrání našeho debutového alba "Lioness", kam jsme uložili skladby, které vznikaly od samého začátku kapely. Takovou skladbou je třeba "Acheron". Pro nás je dále moc významné, že se tímto prvním debutovým albem Lioness podařilo díky lidem vybrat z prodeje prvních 100 kusů částku 27 300 Kč pro nadační fond Šance onkoláčkům, který pomáhá dětěm s rakovinou. Jsme také moc štastní, že se propojily naše cesty s kapelou INNERSPHERE a s NAHUM. S INNERSPHERE máme za sebou naše první zahraniční mini turné po Chorvatsku a Rumunsku. A díky NAHUM letos jedeme po jejich boku velké Within Destruction Tour po celé České Republice a částečně i po Slovensku a Polsku. Toto vzájemné přátelství a fungování je pro nás moc důležité. No a před pár dny jsme se vrátili z festivalu Czech Death Fest, kde jsme hráli ve čtvrtek. Budeme navždy vděční, že jsme mohli na takovém festivalu zahrát. Nyní nás čeká festival Gothoome a hraní tam se se stejnou vděčností zapíše také do naší historie.

Co Tě nejvíc přitahovalo na soutěži Fresh Blood, s jakými ambicemi jste se do soutěže přihlašovali?
Snažíme se každou příležitost, která se nám naskytne polapit a využít a nyní se povedlo dostat se do výběru třiceti kapel, které teď bojují o finále. Děkujeme za to, že jsme dostali takovou příležitost. Přihlašovali jsme se do této soutěže s bojovností a dravostí, jakou v nás neustále probouzejí naši válečníci. Jak říkám, je krásné, že už teď jsme mezi třicítkou semifinalistů, bylo by ještě krásnější dostat se do finále a samozřejmě úplně nejkrásnější by bylo vyhrát. Ale i kdyby se to nepovedlo, naší největší výhrou jsou lidé kolem nás a jejich podpora. Ano, neustále to budu připomínat. (smích)

Finále Fresh Blood bude mít koncertní podobu. V čem si myslíš, že je největší síla PURNAMY pro živá vystoupení, čím můžete na návštěvníky vašich koncertů nejsnáz zapůsobit?
Tím, že do toho opět dáme naprosto všechno, co bude v našich silách. Pokud se dostaneme do finále, tak si pojedeme koncert hlavně užít a předvést maximum, abychom uctili každého, kdo nám dal hlas, který nás do finále dostal.

Jak se chystáte na letní sezónu, kde vás bude možné během léta vidět?
Jak už jsem zmínil, nyní nás čeká výprava na Slovensko na festival Gothoome Open Air Fest 18 – 20.7 2019. Dále pak v létě máme Mad Metal Maniacs Fest Open Air Fest 27.8 2019. Jinak budeme přes léto dále usilovně pracovat na novém albu "Flame of Rebellion".

Minulý měsíc jste zveřejnili videoklip ke skladbě „War For Home“. Z jakého důvodu padla volba právě na tuto skladbu? V komentáři ke klipu jste uvedli, že jí uzavíráte kapitolu, započatou debutovým albem „Lioness“. Znamená to, že se chystá kapitola další s novým albem?
Skladba "War for Home" je o boji za vše co milujeme, v co věříme a co je naším domovem. Našim přáním je, aby každý v sobě pocítil odhodlání bránit to, co tvoří jeho život. Aby stál pevně se vztyčenou hlavou a dokázal čelit všemu, co by se jen pokusilo ho zranit. "War for Home" je v neposlední řadě poděkování za to, že metalisté kolem nás usilují o vzájemnou soudržnost a podporu. A ano, uzavíráme kapitolu "Lioness", protože příští rok vyrazíme do boje s novým albem, které ponese název "Flame of Rebellion". Natáčet budeme ve Studiu BARN pod vedením Dana Frimla. A o celkový zvuk se nám postará samotný mistr Andy La Rocque (kytarista King Diamond) v jeho švédském Sonic Train Studio, kam se za ním vypravíme. O brutální a kvalitní zvuk bude tedy postaráno doslova mistrovsky. Na přebalu pracuje umělec a kamarád M Luth Slaughter z Bandungu (Indonésie). Už teď hrajeme na zkouškách celé nové album a máme z něj velkou radost. "Flame of Rebellion" bude silný nástupce Lioness. Přinese nové postupy, emoce a energii,ale půjde ve stopách přirozenosti, brutality a svobody "Lioness".

Profil PURNAMA

 


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Loupežníci YBCA vydávají desku Loupežníci YBCA vydávají desku
Vydáno: 02.03.2021 v sekci Aktuality
Brněnská loupežnická tlupa YBCA vydává po dvou letech nové album "Voholte je!!!" Deska vychází 4.3.21 v 0:00. Kapela opět využila služeb vyškovského studia Davos s producentem Otynem. Pěvěcké trio YBCY v čele s BigBossem... číst dále
Příběh Čachtické paní ožívá v novém singlu kapely CARPATIA CASTLE Příběh Čachtické paní ožívá v novém singlu kapely CARPATIA CASTLE
Vydáno: 02.03.2021 v sekci Aktuality
Milník. Tímto slovem označuje severočeská gothic-rocková stálice CARPATIA CASTLE svůj nový singl a klip "Bathory", který byl zveřejněn poslední únorový den letošního roku. Prezentuje kapelu v aktuální sestavě a načrtává, jak... číst dále
SIGNUM REGIS - Flag Of Hope SIGNUM REGIS - Flag Of Hope
Vydáno: 02.03.2021 v sekci Recenze
VLASTNÍ VYDÁNÍ - 21:38, power metal... číst dále
NON-SEQUENCE se vydali Za obzor NON-SEQUENCE se vydali Za obzor
Vydáno: 01.03.2021 v sekci Aktuality
"Trochu více melodická záležitost, ve své podstatě ale námětově mrazivější... Ne vždy se podaří uniknout z pout svých nočních můr, utéci peklu tristních diaznóz a zoufalství", komentuje své nové video "Za obzor" crossover... číst dále
Co provádí NECROCOCK Za starou saunou? Co provádí NECROCOCK Za starou saunou?
Vydáno: 01.03.2021 v sekci Aktuality
V březnu vydá NECROCOCK své nové album. Jednou ze třinácti skladeb, které na něm zazní je píseň "Za starou saunou", ke které NECROCOCK připravil videoklip.   Necrocock - Za starou saunouFacebook NECROCOCK... číst dále