Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
HANZ´S FUCKERS - na vlastní trika

HANZ´S FUCKERS - na vlastní trika

Vydáno: 21.10.2019 00:00 v sekci Tuzemské Podhoubí - Czech Blade

HANZ´S FUCKERS je česká rocková kapela původem z Kroměřížska, která několik let fungovala pouze jako boční projekt, ale od podzimu 2017 funguje jako plnohodnotná kapela a postupně nabírá na obrátkách.


České zpěvy na hutných rytmech, rockové skladby s hitovým potenciálem, to jsou HANZ'S FUCKERS. V řadách kapely hrají zkušení muzikanti, kteří mají zkušenosti s vystupováním na všech velkých festivalech v ČR, ale taky zkušenosti ze zahraničí nebo jako předskokani světovým ikonám. Členy HF můžete znát jako bývalé členy HANNIBAL LECTER, BETHRAYER, JUMPING DRUMS nebo jako současné či zaskakující členy DARK GAMBALLE, HAZYDECAY, TRNY & ŽILETKY. Borci HANZ'S FUCKERS mají na svém kontě spoustu singlů z dob rané tvorby, které poté následovaly oficiální nahrávky "Nechtěnej" (EP, 2014) a "Naživu" (EP, 2018). Kapele se během koncertů dostává stále větší a větší odezvy publika, což ji přirozeně stmeluje a nabíjí energií. Na jaře 2019 dochází k natočení dalšího videoklipu k songu "Rock n' Roll", opět ve spolupráci s Michalem Novákem.

Kapela HANZ’S FUCKERS možná působí na první pohled neznámě, ale při bližším ohledání rockový fanoušek pozná, že v jejích řadách potká samé známé. Za skupinu hovoří basák AleK.

Vaše kapela původně působila jako boční muzikantský projekt. Dá se označit impulz, který vás přiměl kapelu postavit na hlavní kolej?
Ano, jako boční projekt vše fungovalo někdy od roku 2007, hrálo se víceméně nárazově, párkrát do roka, a to v různých sestavách, kdo jak měl zrovna čas. Na začátku podzimu 2017 to ale vykrystalizovalo tak, že jsme si řekli, že z HF uděláme regulérní kapelu. Přispěly k tomu situace v našich tehdejších domovských kapelách. Všichni do jednoho jsme se shodli, že HF nás baví a naplňuje ze všeho nejvíc, tak že půjdeme přirozenou cestou. Ono nikdy ničemu neprospívá, když něco už děláš ze setrvačnosti, postupem času prostě vyhoříš a řekneš si, že už to stačilo. Asi to tak všechno mělo být a sešlo se ve správný čas.

Kam s kapelou míříte z hlediska ambicí? Určité zkušenosti už všichni máte, ale přece jen HANZ’S FUCKERS jsou nová značka.
Chceme hlavně hrát a dostat HF co nejvíce do povědomí. Jak říkáš, nějaké zkušenosti už všichni máme, a ne úplně malé, což je jen ku prospěchu věci, takže se toho budeme snažit co nejvíce využít. Na pódiu i ve studiu už jsme otrkaní a dá se říct pevní v kramflecích, takže uvidíme, kam až ten náš ansámbl dotáhneme. Muzikou žijeme všichni do jednoho, je to takový náš životní styl, bez toho by to nešlo. Zápal máme, což nás dohromady kope a posouvá.

Máte za sebou épéčka, singly i videoklipy. Směřuje vše k vydání regulérní řadové desky?
EP jsou vlastně čtyři. Poslední vyšlo loni, v roce 2018. Nyní už máme pohromadě nějaké nové nápady, které všichni průběžně shromažďujeme a nahráváme do šuplíku. Bavili jsme se už i o dlouhohrající desce, ale je otázka, jestli to v dnešní době má smysl. Nová nahrávka jistě bude, už teď se o ní bavíme, ale v jakém konceptu vyjde, jestli pěti- až šestiskladbové EP nebo celá deska o cca dseeti skladbách, to je zatím brzo předesílat.

Je možno podle vás hudební styl HANZ’S FUCKERS uchopit do jednoho souhrnného žánrového bloku?
My tomu říkáme rock’n’roll. Jsme prostě rocková kapela. Všichni máme rádi především starší poctivou muziku, řekněme starou školu. Moderní vlny jdou až na pár výjimek úplně mimo nás. Naše tvorba by se dala charakterizovat jako rockové songy na hutných spodcích s melodickým českým zpěvem.

Vznik: 2007
Místo: Hulín
Styl: rock’n’roll
Zajímavost: Muzikanti hráli či fungují ve známých kapelách DARK GAMBALLE, HAZYDECAY nebo SOUTHPAW.

Facebook HANZ´S FUCKERS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Na vinylu vychází záznam koncertu HNF z Rockfestu 1987 Na vinylu vychází záznam koncertu HNF z Rockfestu 1987
Vydáno: 06.06.2023 v sekci Aktuality
V roce 1987 se starý svět měnil. V Sovětském svazu byla perestrojka v plném chodu a také v Maďarsku a Polsku se uvolňovaly poměry. V této atmosféře pozvolných změn se i u nás soudruzi rozhodli pro drobný ústupek a umožnili... číst dále
DESTROY! - Pomsta společnosti DESTROY! - Pomsta společnosti
Vydáno: 06.06.2023 v sekci Recenze
COFFEEGRINDER - 17:07, metal... číst dále
EDDIE STOILOW zahajují oslavy dvacetin novým videoklipem a koncertem na střeše EDDIE STOILOW zahajují oslavy dvacetin novým videoklipem a koncertem na střeše
Vydáno: 06.06.2023 v sekci Aktuality
Pražská pop-rocková skupina EDDIE STOILOW letos oslaví dvacet let na scéně. K tomuto významnému jubileu sobě i fanouškům nadělí hned několik překvapení. Tím prvním je pohádkový videoklip k novince "Grateful". Píseň je... číst dále
BLIND STREET prozradí, jaké je to Uvnitř BLIND STREET prozradí, jaké je to Uvnitř
Vydáno: 05.06.2023 v sekci Aktuality
V roce 2019, téměř po sedmnácti letech od rozpadu původního uskupení nu-metalové kapely BLIND STREET se dva bývalí členové rozhodli pro občasné hraní. A výsledkem je nejen letošní album "Jsme její", ale i aktuální videoklip ke... číst dále
JOKERʼS IV osvobozují fiktivní svět JOKERʼS IV osvobozují fiktivní svět
Vydáno: 05.06.2023 v sekci Aktuality
Čtyři superhrdinové, z nichž každý má svou speciální schopnost, jedou v dodávce osvobodit fiktivní svět "Till The End", který ovládá mocný a zlý Mr. Evil se svou armádou temných stvoření. Ne, v tomto případě se nejedná o... číst dále