Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
WITCH HAMMER - Tohle je opravdu originální kousek a máme to jenom my!

WITCH HAMMER - Tohle je opravdu originální kousek a máme to jenom my!

Vydáno: 18.11.2020 14:09 v sekci Rozhovory - Czech Blade

Moravská heavy metalová formace WITCH HAMMER vydává u příležitosti svých dvacátých narozenin speciální box, který zahrnuje kompletní hudební tvorbu kapely od prvních demo nahrávek, všechna řadová alba, singly a jako bonus i nový song, speciálně pořízený k tomuto účelu. Podrobnosti k samotnému boxu i k aktuánímu dění v kapele se dozvíte z následujících řádků.


Jak a kdy vznikl nápad na narozeninový box a jak těžké bylo dovést myšlenku k realizaci?
Myšlenka na USB tady byla už před poslední deskou "D-generace", ale cena za realizaci byla natolik velká, že by nezbylo i na klasické cd. Buď jedno, nebo druhé, takže jsme zvolili cd. Oslava dvaceti let na scéně ale k tomuto přímo vybízela, takže jsme do toho šli. Celý projekt nám nakonec zabral skoro rok usilovné práce! Pokud vím, tak žádná kapela zatím nic podobného nemá. Když jsme sondovali, jak by to celé šlo udělat, myslím s interaktivním menu a vším, tak jak jsme si vymysleli, přišli jsme na to, že žádný podobný projekt neexistuje a nemáme se teda vůbec čeho chytit. Proto to trvalo celé tak dlouho, ale box je tady a my z něho máme neskutečnou radost.

Uvnitř na kupujícího čeká flash disk s vaší diskografií, klipy a fotkami. Neuvažovali jste však i o klasických CD?
Ne. Klasické CD, případně CD+LP+DVD atd. má každý. Tohle je opravdu originální kousek a máme to jenom my! Genialita je právě v tom, že USB picneš kdekoliv. Do PC, autorádia, přenosných reproduktorů, TV…prostě všude. Celou diskografii WITCH HAMMER máš neustále po ruce na praktické klíčence. Věř mi nebo ne, ale jsou i takoví fanoušci, kteří si brali boxy hned dva! Jeden do sbírky a druhý právě pro běžné každodenní používání.

Jsou v tomto kompletu všechny vaše skladby nebo by se ještě něco našlo, co však kupříkladu nemá dobrou zvukovou kvalitu?
Je tam opravdu všechno! Kompletně všechny skladby co jsme za těch dvacet let studiově pořídili.

V posledních dvou letech jste vydali dva singly, nyní předkládáte další novou skladbu „Prasohlav“. Je to vaše reakce na současný způsob „konzumování“ hudby nebo si myslíte, že k metalu patří velká deska a tedy že se fandové můžou těšit na další dlouhohrající řadovku WITCH HAMMER?
Je pravda, že dnešní doba je opravdu hodně uspěchaná a formát singlů je mnohem stravitelnější. Nicméně u nás je to tak, že singly opravdu zaplňují pouze období mezi alby. Prostě aby o nás pořád bylo slyšet. Zrovna teď se nacházíme ve studiu a nejpozději na jaře se fanoušci můžou těšit na kompletní novou řadovou desku! Podařilo se nám dát dohromady velice silný materiál a dvě třetiny alba bude představovat příběh, který tvoří souvislý koncept. To je u nás novinka a strašně se těšíme, co na to řeknou fanoušci.

WITCH HAMMER_cd_vnitřekSíla WITCH HAMMER se zvětšuje na koncertech. Jak prožíváte současný stav, kdy živé hraní není možné? Máte nějakou alternativu, jak propagovat výroční box, když jsou kulturní akce zakázané?

Je to děs! My jsme opravdu především živá kapela, takže nás současný stav dost drtí… Je pravda, že jsme alespoň měli dost času na skládání, ale teď už nás to fakt táhne na koncerty. Box tedy propagujeme jak se dá. Prostřednictvím sociálních sítí, webu, několika tištěných médií atd. Ale nejlepší reklama je, když si to někdo koupí a rozhlásí to dál, jaká je to paráda.

Když se obrátíš do uplynulých dvaceti let, co se ti v souvislosti s WITCH HAMMER vybaví jako tvůj (i kapelní) nejsilnější i nejhorší moment?
Začnu asi nejhorším. Je to teprve nedávno, co naše řady opustil dlouholetý bubeník Robert, se kterým jsme to táhli nějakých osmnáct let. Takže ty poslední měsíce byly asi nejhorší….O to více jsme rádi, že se nám podařilo najít současného drtiče Dejva, který nám nalil opět novou energii do žil. Nejsilnějších momentů bylo hodně, ale stejně věříme, že to nejlepší je teprve před námi!

WITCH HAMMER BOX 20 LET KOMPLET
Facebook WITCH HAMMER


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
O slovo se hlásí Starí psi BEAUTIFUL BASTARDS O slovo se hlásí Starí psi BEAUTIFUL BASTARDS
Vydáno: 25.07.2021 v sekci Aktuality
Víc než rok trvalo punk rockerům BEAUTIFUL BASTARDS, než se jim podařilo naživo představit a pokřtít své vloni vydané druhé album "S krvou bastarda", a tak k němu kapela rovnou připojila i videoklip ke skladbě "Star... číst dále
ALIA TEMPORA vydává exotický klip z Mexika ALIA TEMPORA vydává exotický klip z Mexika
Vydáno: 24.07.2021 v sekci Aktuality
Melodic-metalová kapela ALIA TEMPORA připravila pro své fanoušky řádně osvěžující letní video ke skladbě „Por Siempre“. Nádherné scenérie v něm doplňuje duet zpěvačky Markéty Morávkové s Mariem del Rio Escobedem. Skladbu... číst dále
PORTA INFERI připomínají, jak důležitá je svoboda PORTA INFERI připomínají, jak důležitá je svoboda
Vydáno: 23.07.2021 v sekci Aktuality
PORTA INFERI nahrála další skladbu v češtině. Po skladbě "Svobodná cela"  představila kapela píseň "Vrať se nám", vyprávějící o tom, jak křehká je lidská svoboda a jak je důležité zapojit prostý rozum, aby člověku došlo... číst dále
Za Spark! Za Spark!
Vydáno: 29.05.2020 v sekci Aktuality
Koronavirus zasáhl do chodu Sparku více než jsme mysleli a chtěli. Situace není jednoduchá a my jsme museli přijmout opatření, abychom zachovali časopis v jeho stávající podobě. Mimořádně tedy uveřejňujeme úvodník šéfredaktora... číst dále
Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA
Vydáno: 22.01.2020 v sekci Fresh Blood
Šestý ročník Spark Fresh Blood zná svého vítěze, je jím turnovská death/blacková smečka PURNAMA. V těsném závěsu za ní skončili tachovští NEUROTIC MACHINERY a táborští ENDLESS DRAIN. Všechny tři kapely však odvedly... číst dále