Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
WITCH HAMMER - Tohle je opravdu originální kousek a máme to jenom my!

WITCH HAMMER - Tohle je opravdu originální kousek a máme to jenom my!

Vydáno: 18.11.2020 14:09 v sekci Rozhovory - Czech Blade

Moravská heavy metalová formace WITCH HAMMER vydává u příležitosti svých dvacátých narozenin speciální box, který zahrnuje kompletní hudební tvorbu kapely od prvních demo nahrávek, všechna řadová alba, singly a jako bonus i nový song, speciálně pořízený k tomuto účelu. Podrobnosti k samotnému boxu i k aktuánímu dění v kapele se dozvíte z následujících řádků.


Jak a kdy vznikl nápad na narozeninový box a jak těžké bylo dovést myšlenku k realizaci?
Myšlenka na USB tady byla už před poslední deskou "D-generace", ale cena za realizaci byla natolik velká, že by nezbylo i na klasické cd. Buď jedno, nebo druhé, takže jsme zvolili cd. Oslava dvaceti let na scéně ale k tomuto přímo vybízela, takže jsme do toho šli. Celý projekt nám nakonec zabral skoro rok usilovné práce! Pokud vím, tak žádná kapela zatím nic podobného nemá. Když jsme sondovali, jak by to celé šlo udělat, myslím s interaktivním menu a vším, tak jak jsme si vymysleli, přišli jsme na to, že žádný podobný projekt neexistuje a nemáme se teda vůbec čeho chytit. Proto to trvalo celé tak dlouho, ale box je tady a my z něho máme neskutečnou radost.

Uvnitř na kupujícího čeká flash disk s vaší diskografií, klipy a fotkami. Neuvažovali jste však i o klasických CD?
Ne. Klasické CD, případně CD+LP+DVD atd. má každý. Tohle je opravdu originální kousek a máme to jenom my! Genialita je právě v tom, že USB picneš kdekoliv. Do PC, autorádia, přenosných reproduktorů, TV…prostě všude. Celou diskografii WITCH HAMMER máš neustále po ruce na praktické klíčence. Věř mi nebo ne, ale jsou i takoví fanoušci, kteří si brali boxy hned dva! Jeden do sbírky a druhý právě pro běžné každodenní používání.

Jsou v tomto kompletu všechny vaše skladby nebo by se ještě něco našlo, co však kupříkladu nemá dobrou zvukovou kvalitu?
Je tam opravdu všechno! Kompletně všechny skladby co jsme za těch dvacet let studiově pořídili.

V posledních dvou letech jste vydali dva singly, nyní předkládáte další novou skladbu „Prasohlav“. Je to vaše reakce na současný způsob „konzumování“ hudby nebo si myslíte, že k metalu patří velká deska a tedy že se fandové můžou těšit na další dlouhohrající řadovku WITCH HAMMER?
Je pravda, že dnešní doba je opravdu hodně uspěchaná a formát singlů je mnohem stravitelnější. Nicméně u nás je to tak, že singly opravdu zaplňují pouze období mezi alby. Prostě aby o nás pořád bylo slyšet. Zrovna teď se nacházíme ve studiu a nejpozději na jaře se fanoušci můžou těšit na kompletní novou řadovou desku! Podařilo se nám dát dohromady velice silný materiál a dvě třetiny alba bude představovat příběh, který tvoří souvislý koncept. To je u nás novinka a strašně se těšíme, co na to řeknou fanoušci.

WITCH HAMMER_cd_vnitřekSíla WITCH HAMMER se zvětšuje na koncertech. Jak prožíváte současný stav, kdy živé hraní není možné? Máte nějakou alternativu, jak propagovat výroční box, když jsou kulturní akce zakázané?

Je to děs! My jsme opravdu především živá kapela, takže nás současný stav dost drtí… Je pravda, že jsme alespoň měli dost času na skládání, ale teď už nás to fakt táhne na koncerty. Box tedy propagujeme jak se dá. Prostřednictvím sociálních sítí, webu, několika tištěných médií atd. Ale nejlepší reklama je, když si to někdo koupí a rozhlásí to dál, jaká je to paráda.

Když se obrátíš do uplynulých dvaceti let, co se ti v souvislosti s WITCH HAMMER vybaví jako tvůj (i kapelní) nejsilnější i nejhorší moment?
Začnu asi nejhorším. Je to teprve nedávno, co naše řady opustil dlouholetý bubeník Robert, se kterým jsme to táhli nějakých osmnáct let. Takže ty poslední měsíce byly asi nejhorší….O to více jsme rádi, že se nám podařilo najít současného drtiče Dejva, který nám nalil opět novou energii do žil. Nejsilnějších momentů bylo hodně, ale stejně věříme, že to nejlepší je teprve před námi!

WITCH HAMMER BOX 20 LET KOMPLET
Facebook WITCH HAMMER


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kéž by tak nikdo na světě nemusel pracovat, přeje si v novém klipu Dan Vertígo Kéž by tak nikdo na světě nemusel pracovat, přeje si v novém klipu Dan Vertígo
Vydáno: 30.06.2022 v sekci Aktuality
V Praze usazený písničkář Dan Vertígo vydává druhý letošní singl. Písnička "Víkend", houpající se na letní indie reggae vlně zní jako bezstarostná párty oddechovka, v textu se ale hudebník zaobírá kritikou lidského údělu... číst dále
TOXIC PARADISE vypustili Satelit TOXIC PARADISE vypustili Satelit
Vydáno: 30.06.2022 v sekci Aktuality
Plzeňská metalovo-elektronická čtveřice TOXIC PARADISE představila nový videoklip ke skladbě "Satelit". Píseň kapela nahrávala v Rooftop studiu u Ondry Žatkuliaka, o klip se postaral Vojtěch MoBy Gibfried. TOXIC PARADISE... číst dále
INNER FEAR vydává nové album Cäzilia INNER FEAR vydává nové album Cäzilia
Vydáno: 30.06.2022 v sekci Aktuality
Hinterkaifeck a události již sto let nevyřešených vražd jsou tématem nového koncepčního alba INNER FEAR. Výjimečný, epický a temný opus s křehkými verši přináší více než hodinu trvající napínavý hudební zážitek... číst dále
Narvi ho tam, pokud máš kam, radí INSANIA Narvi ho tam, pokud máš kam, radí INSANIA
Vydáno: 21.03.2022 v sekci Aktuality
V novém lyric videu se crossoverová jednotka INSANIA obrací na všechny majitele přebytečných hormonů, které eskalují k nemístnému obtěžování okolí. V extrémních případech takové chování vede i ke krveprolití a pokusům o... číst dále
Spark Fresh Blood 2021 zná své finalisty! Spark Fresh Blood 2021 zná své finalisty!
Vydáno: 22.10.2021 v sekci Fresh Blood
Dlouhé hlasování sparkovské talentové soutěže je u konce a hlasy jsou sečteny! Celkově hlasovalo 3464 fanoušků české a slovenské tvrdé hudby a vybralo žánrově pestré složení finálové trojice. Finálový koncert se uskutečn... číst dále