ORIGIN OF INFINITY - Ocvltism

Vydáno: 02.04.2021 14:20 - Martin Knap

SLOVAK METAL ARMY - 9:56, progresivní death metal
origin of infinity epV hudbě děčínské progressive-death metalové kapely ORIGIN OF INFINITY jsou slyšet ohlasy djentu, deathcoru a moderních prog-death kapel typu FALLUJAH nebo BLACK CROWN INITIATE. Díky loňskému albu (technicky předloňskému, ale vzhledem k tomu, že vyšlo na konci prosince, jej lze brát jako počin z minulého roku) "The Last Day On Earth" se ORIGIN OF INFINITY zařadili po bok výrazných moderních domácích spolků WICTIMS, MODERN DAY BABYLON, NEUROTIC MACHINERY či ANIME TORMENT. S jednou z těchto kapel je spojují také osobní vazby, vokálu se na "The Last Day On Earth" totiž zhostil zpěvák WICTIMS Tomáš "Hospi" Hospodka.

Z aktuálního EP "Ocvltism", nabízejícího dva kousky, je cítit kvalitativní posun, oba skladby jsou silné a emotivní. Materiál na minulém albu zní přesně tak, jak má muzika tohoto žánru v roce 2020 znít, ale chybí na něm písně, které by s posluchačem citově rezonovaly. Na novém EP kapela dokázala vlít do nádoby hudebních forem víc emocí. Úvodní "Bonewood" je krátký, přímočarý a úderný song s mohutnými djentoidními riffy, sloka je ponurá a tvrdá, refrén má drive a grády dodává technický kytarový lick, typický pro brutal death či deathcore. "Cadmivm Blood" je o něco atmosféričtější a progresivní. Je v něm opět strhující post-rocková bridž, po které přichází katartické vyvrcholení. Že mají ORIGIN OF INFINITY chuť k podobnému míchání stylů, naznačila už na minulé desky zásluhou tklivé "post-rockové" atmosférické instrumentálky, ale nic podobného kapela dosud neintegrovala do jiné písně. Tento progresivní přístup se k stylu ORIGIN velmi hodí.

ORIGIN OF INFINITY se s EP "Ocvltism" předvedli v nejlepším světle. Pokud kapela bude takto dál pokračovat, rozhodně se máme na co těšit. 


DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2022 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení