Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
CITRON pokračuje dál!

CITRON pokračuje dál!

Vydáno: 27.04.2021 08:10 v sekci Aktuality - Czech Blade

Česká rocková legenda CITRON, zasažená nedávným nečekaným úmrtím kapelníka Radima Pařízka, se rozhodla pokračovat. Shodl se na tom zbytek kapely včetně zpěváka Ládi Křížka a Radima Pařízka mladšího, který nestory domácí rockové scény povede. Sestava hodlá dokončit i roztočené album.


Poté, co na začátku března náhle zemřel ikonický lídr a bubeník CITRONU Radim Pařízek, nebylo úplně jasné, zda a jak bude kapela dál pokračovat. Pařízek byl nepostradatelným tahounem a byl to právě on, kdo se nejvíce zasloužil, že se CITRON v uplynulých několika letech držel neustále na špičce tuzemské rockové scény. S jeho nečekaným úmrtím se musela popasovat jak rodina, tak i kapela.

CITRON_Pařízek jr.V nelehké situaci se ocitl Pařízkův syn Radim, který v CITRONU zastává post baskytaristy a současně nově převzal za kapelu veškerou zodpovědnost. „Odchod táty-Radima nás všechny hluboce zasáhl, ale věříme, že nás bude na všech našich dalších cestách vždy provázet. CITRON byl pro něj dítě, kterému věnoval velkou část svého života a já jako jeho jediný syn (a zároveň člen) cítím niternou potřebu odkaz kapely udržet. Záleží teď nejenom na odhodlání kapely, ale i fanoušků. Jejich podpora pro nás bude rozhodující. Jedno z tátových životních mott vždy bylo, že se musí hrát a jet dál přes všechny překážky, a v takovém duchu budeme pokračovat dál,“ říká Pařízek mladší a současně jde o první oficiální prohlášení, ve kterém konstatuje, že kapela ještě neřekla své poslední slovo. CITRON teď bude také pečlivě vybírat nového bubeníka, který Radima Pařízka staršího nahradí. Na konkrétní jméno si ale budou muset fanoušci ještě chvíli počkat.

Kapelník Radim Pařízek starší byl odhodlaný navázat na zatím poslední album Citronu „Rebelie Rebelů“. Novinka měla vyjít ještě letos. Pařízek měl dokonce připravený nový materiál a na některých skladbách se už postupně pracovalo i ve studiu. Fanoušci se podle slov Pařízka mladšího nové desky nakonec dočkají: „Příprava nového alba je v procesu, jeho základem budou tátovy písně, které na desku složil. Další informace i ohledně chystaného turné poskytneme po plánované osobní schůzce kapely.“ Své představy o nové desce zmínil Radim Pařízek starší ve svém posledním rozhovoru, který se natáčel měsíc před jeho smrtí v domovském studiu Citron.

CITRON - poslední rozhovor Radima Pařízka
Legenda žije dál! Kapela děkuje všem fanouškům za podporu a chuť pokračovat.

Facebook CITRON


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
ACID ROW - Magic ACID ROW - Magic
Vydáno: 07.08.2026 v sekci Recenze
VLASTNÍ NÁKLAD – 37:09, stoner doom... číst dále
ŠKWOR se ocitli Na hraně ŠKWOR se ocitli Na hraně
Vydáno: 07.08.2026 v sekci Aktuality
15. října vyjde nové album kapely ŠKWOR s názvem "Na hraně". Jeho titulní skladbu kapela představuje již nyní.  ŠKWOR - Na hraněFacebook ŠKWOR... číst dále
LAST MILLENNIALS. navštívila Mystery Girl LAST MILLENNIALS. navštívila Mystery Girl
Vydáno: 06.08.2026 v sekci Aktuality
Bratislavská kapela LAST MILLENNIALS. představila nový singl "Mystery Girl", která bude součástí chystaného EP, jehož vydání je naplánované na konec letošního roku. „Nie je to lovesong, je to skôr o tom, ako si radi klameme cez... číst dále
KONTUA vydala nový singl KONTUA vydala nový singl
Vydáno: 06.08.2026 v sekci Aktuality
KONTUA vydala nový singl "Spí v noci sama". Zatímco většina skladeb Kontuy stojí na tvrdších riffech, elektronických prvcích a metalových vlivech, "Spí v noci sama" se inspiruje spíše klasickým rockem a pop-rockem. Text skladby... číst dále
REDZED - Darkside Fanatic REDZED - Darkside Fanatic
Vydáno: 04.08.2026 v sekci Recenze
TILL THE GRAVE – 27:47, rap-metal... číst dále