HAIRY GROUPIES - Stay hairy!

Vydáno: 07.04.2022 14:28 - Czech Blade

Vznik: 2013, Místo: Jihlava, Styl: hard rock/glam, Zajímavost: Debut kapely produkoval velezkušený Dennis Ward.
Jak nyní s mírným odstupem hodnotíte váš debut „Glamnization“?
Myslím si, že se to nám všem líbí čím dál tím víc. Nahrávání bylo poměrně náročné, takže jsme bezprostředně po natočení desku sice zbožňovali, ale někde uvnitř jsme stále cítili všechnu tu námahu a únavu. Dnes, s odstupem času, si ji už dokážeme užít naplno, a naopak si vážit výsledku ještě o to víc.
Je podle vás energie živých vystoupení přenositelná na studiovou nahrávku?
Není. Ale neznamená to, že by snad nahrávky měly být oproti živým vystoupením horší, nebo naopak lepší. Obě varianty prezentace mají svá specifika, proč jsou oblíbená. Desku posloucháš v klidu a nechceš na ní slyšet jedinou nedokonalost. Vedle toho na koncertě se chceš bavit a cítit právě tu energii. Podle mě je důležité, aby naši fanoušci neshledávali jednu z možností, jak si nás poslechnout jako lepší.

Má podle vašeho názoru glam/hair metal dostatečný potenciál znovu promluvit do stabilních žánrů tvrdé muziky?
Zcela jistě. Vždyť to není tolik odlišný žánr oproti klasickému rocku, který svět doslova pohltil a mnoho kapel z 80. let hrajících glam se do hudební historie zapsaly nesmazatelným písmem. Navíc energie, kterou glamové kapely v současnosti mají a předávají lidem je neskutečná. Lidé na akcích na náš žánr reagují neuvěřitelně pozitivně. A dokonce naopak – zaujímáme je především proto, že nehrajeme stejný žánr, jako všechny ostatní kapely, které mají možnost na koncertech běžně poslouchat.

Jak hodnotíte spolupráci s producentem Dennisem Wardem? Byl spíše přísný, nebo uvolněný?
Od obojího trochu. (smích) Dennis je neskutečně precizní a důsledný, a nepodepsal by se pod něco, s čím není spokojen. Navíc je zvyklý pracovat se světovými muzikanty ohromných formátů, od kterých může očekávat docela jiné výkony, než od nás – mlaďoučkých a oproti velikánům nezkušených... To všechno se podepsalo na tom, že bylo nahrávání náročné a vyčerpávající. Ale fakt, že jsme to zvládli, navíc s výsledkem, na který jsme pyšní, nám dodalo hodně sebevědomí.

HAIRY GROUPIES_band

Od kterých kapel čerpáte inspiraci?
Těch je opravdu hodně... Dalo by se říct, že od každé hardrockové kapely z 80. let, a ani to neobsáhne všechno. Každý z kapely máme řadu inspirací, a to i nejen ze světa čistě rockové hudby. Navíc samozřejmě sledujeme i mladší, současnější kapely, které hrají kvalitní energický hard rock.

Čím si myslíte, že jsou HAIRY GROUPIES výjimeční?
Určitě svým přístupem k hudbě a ke svým vystoupením. Vždy to jede na 150 % a vždy ze sebe vydáme úplně všechno. Baví nás to a chceme, aby stejné nadšení sdíleli i ti, co nás poslouchají. A fanoušci, kteří nás vídají naživo, aby odcházeli z našich koncertů nabití naší energií, aby pokaždé zažívali pocit, že ještě nechtějí, abychom končili! To se nám snad děje, a tím chceme být i výjimeční.

Diskografie:
2017 EP - Volume I.
2021 Glamnization

Sestava:
Jackie Daniel's – kytara, zpěv, piano
Denny Roth – kytara
Tommas Sixx – baskytara
Rücky Squeel – bicí, doprovodný zpěv

Facebook HAIRY GROUPIES


DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2022 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení