MEAT MINCER - Probuzení umlčených

Vydáno: 19.04.2022 11:16 - Czech Blade

Západočeská rock-metalová klika MEAT MINCER nachystala na úvod května atraktivní večer. Za účasti vlastní maličkosti přiveze do Karlových Varů polské heavymetalisty CRYSTAL VIPER, a přepůlí tak symbolicky letošní jaro, které už by mělo přát koncertům hojnou měrou. Lidé se vrací do hledišť, muzikanti na stage. Své o tom ví i kapelník MEAT MINCER Standa Švarc.
S jakými očekáváními jdete do společného koncertu s CRYSTAL VIPER?
Hlavní motiv této akce je pro nás snaha o oživení rockové kultury na Karlovarsku. CRYSTAL VIPER v Čechách zatím tak často nehrají, většinou Moravu a Slezsko, proto jsme si řekli, že by bylo zajímavé přivést tuto kapelu i sem a mohlo by to být atraktivní i pro lidi z Plzeňska, nebo středních Čech. Navíc jsme přesvědčeni, že i na Karlovarsku je spousta fanoušků rockové a metalové muziky, kteří tuto akci ocení.

Kolik skladeb z nového alba „Nechtěný dědictví“ plánujete zahrát?
Počítáme zhruba s polovinou skladeb z alba. Ty doplníme o skladby z prvního EP plus se chystáme představit dvě úplné novinky. Fanoušci, kteří zatím neslyšeli nové album, si ho mohou pustit na spotify anebo youtube, případně si ho objednat z našeho webu. Budeme moc rádi, když si s námi 4. května v Lidovém domě Karlovy Vary naše pecky zazpívají a vytvoří super atmosféru. Moc se na všechny těšíme a CRYSTAL VIPER určitě také.

Vaše nové CD „Nechtěný dědictví“ prošlo dokonce dvojím křtem. Jak se tahle myšlenka zrodila?
Původní myšlenka byla pokřtít CD pouze jednou, a to v podzimním termínu společně s kapelou RIMORTIS. Postupně se však zase začala horšit situace s covidem, a proto jsme se báli, že klubový křest se nebude moci konat. Jelikož jsme v létě byli pozváni na super festival Rockfest Vintířov a fanoušci se na křest stále ptali, operativně nás napadlo raději pokřtít album na něm. Křest na festivalu měl super atmosféru. Nakonec nám však byl osud nakloněn, a proto jsme mohli uskutečnit i původní křest v Sokolově, kde nám placku polil Vašek Mrzena z RIMORTIS a Johnny Havelka, který na CD přispěl několika texty a na křtu si s námi jeden song i zazpíval.

Máte už další konkrétní koncertní plány pro rok 2022, nebo se teprve akce pomalu domlouvají?
Koncerty pomalu přibývají, za což jsme rádi. Máme už také několik zajímavých akcí dojednaných, ale některé z nich ještě na přání pořadatelů nemůžeme zveřejnit. Z těch, co už se dají uvést určitě kromě akce 4.5. s CRYSTAL VIPER můžeme pozvat fanoušky také na festival v Chrášťanech, který se koná 23. července, nebo do Poděbrad na Soutok, kde vystoupíme s kapelou ŠKWOR 9. září. Zájemce o naše koncerty určitě chci pozvat na náš facebook případně web meatmincer.cz, kde koncerty pravidelně doplňujeme a brzy odtajníme další akce.

Rodí se už nějaké zárodky nových skladeb pro další desku MEAT MINCER?
Dva zbrusu nové songy už si návštěvníci budou moc užít přímo v Lidovém domě Karlovy Vary i na dalších letošních koncertech. Momentálně máme hotové i další skladby na nové CD. V současnosti s námi vystupuje hostující baskytarista Franta Souček a hledáme stálého člena, s kterým bychom do studia rádi nastoupili. aktuální album „Nechtěné dědictví“ kvůli covidu ještě nebyla šance představit na tolika místech, proto se hlavně stále věnujeme jeho prezentaci a propagaci pro fanoušky. Věříme, že si letos užijeme pořádný rockový mejdany a těšíme se na všechny fandy metalové muziky.

Facebook MEAT MINCER


DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2022 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení