Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
Chtěli jste růžový svět, máte ho mít, hlásají BAD JOKERˇS CREAM

Chtěli jste růžový svět, máte ho mít, hlásají BAD JOKERˇS CREAM

Vydáno: 04.08.2022 13:59 v sekci Aktuality - Czech Blade

Třetí videoklip melodic rockových BAD JOKER’S CREAM ve stylu osmdesátých let naznačuje, že chystané album "Pink World" bude nejen růžové, ale taky hudebně barevné a rozmanité.


Pokud jste fanoušky melodic rocku a ujíždíte na hudbě, která se nebojí kombinovat klasické prvky žánru s moderními, jistě vám neuniklo dění okolo kapely BAD JOKER’S CREAM. Ta již od podzimu ohlašuje chystané album "Pink World" a na důkaz toho, že to myslí vážně,  v minulých měsících naservírovala dva singly "Be Alive" a "When We Were Kids".

Nyní vychází třetí singl s názvem "Put Your Trust In Me" a dává najevo, že deska "Pink World" bude hudebně velmi zajímavá. Určitě se na ní nedočkáme generického zvuku a skladeb zaškatulkovatelných jedním směrem, ale bude se jednat o celek žánrově i zvukově rozmanitý. Singl "Put Your Trust In Me" potěší každého, kdo BAD JOKER’S CREAM zná, ale neunikne ani pozornosti publika tvrdšího ražení.

Zároveň potvrzuje, že BAD JOKER’S CREAM nadobro upustili od syrového kytarového zvuku a svou hudbu nyní prokládají velkým množstvím kláves a synťáků, které podtrhují mohutnost celkového zvuku. Na této změně má dozajista velkou zásluhu švédský producent Per Aldeheim, který s kapelou spolupracuje na celém albu.

Z hlediska vizuálního BAD JOKER’S CREAM již potřetí spojili síly s brněnským studiem Mad Unicorn. Tentrokrát máme možnost ve videu vidět členy kapely v akci, ale jelikož klip režíruje Jindra Vrága, nejedná se o klasické záběry na hrající kapelu, podpořené jednoduchým příběhem na pozadí. Kapela zde představuje svůj „Pink World“ v plné parádě a láká nás do lehce psychedelického prostředí, ve kterém je možné vše, dokonce proměna zajatce, svázaného konvencemi v někoho jiného.

Zároveň je zajímavé pojetí obrazu. V dnešní době se kapely předhánějí, kdo bude mít obraz lepší a ostřejší. Tady jdou BAD JOKER’S CREAM směrem opačným. Rozmazané okraje a filtr jako z VHS kazet, který ostře kontrastuje s moderními vizuálními prvky je přesně ten rys, který kapela vyznává již od svého vzniku.

Vydání alba Pink World je plánováno na podzim letošního roku.

Bad Joker's Cream - Put Your Trust In Me
Facebook BAD JOKER´S DREAM


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
NOMURA hoří! NOMURA hoří!
Vydáno: 12.08.2022 v sekci Aktuality
Olomoučtí groove progresivci NOMURA natočili videoklip k novému singlu "Self Ignition". Navazují s ním na vloni zveřejněný videoklip ke skladbě "Deep Under The Skin". NOMURA - Self IgnitionFacebook NOMURA... číst dále
DEAF HEART propojují světy DEAF HEART propojují světy
Vydáno: 12.08.2022 v sekci Aktuality
Své druhé album "Curse Of The Sophomore Album", vydané koncem února, připomínají DEAF HEART videoklipem ke skladbě "Other World", na kterém s kapelou spolupracoval režisér a dokumentarista Steve Lichtag, konečnou podobu měl na starosti... číst dále
PERSEUS - Mor PERSEUS - Mor
Vydáno: 11.08.2022 v sekci Recenze
VLASTNÍ VYDÁNÍ – 46:05, heavy metal... číst dále
Narvi ho tam, pokud máš kam, radí INSANIA Narvi ho tam, pokud máš kam, radí INSANIA
Vydáno: 21.03.2022 v sekci Aktuality
V novém lyric videu se crossoverová jednotka INSANIA obrací na všechny majitele přebytečných hormonů, které eskalují k nemístnému obtěžování okolí. V extrémních případech takové chování vede i ke krveprolití a pokusům o... číst dále
Spark Fresh Blood 2021 zná své finalisty! Spark Fresh Blood 2021 zná své finalisty!
Vydáno: 22.10.2021 v sekci Fresh Blood
Dlouhé hlasování sparkovské talentové soutěže je u konce a hlasy jsou sečteny! Celkově hlasovalo 3464 fanoušků české a slovenské tvrdé hudby a vybralo žánrově pestré složení finálové trojice. Finálový koncert se uskutečn... číst dále