Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
Chtěli jste růžový svět, máte ho mít, hlásají BAD JOKERˇS CREAM

Chtěli jste růžový svět, máte ho mít, hlásají BAD JOKERˇS CREAM

Vydáno: 04.08.2022 13:59 v sekci Aktuality - Czech Blade

Třetí videoklip melodic rockových BAD JOKER’S CREAM ve stylu osmdesátých let naznačuje, že chystané album "Pink World" bude nejen růžové, ale taky hudebně barevné a rozmanité.


Pokud jste fanoušky melodic rocku a ujíždíte na hudbě, která se nebojí kombinovat klasické prvky žánru s moderními, jistě vám neuniklo dění okolo kapely BAD JOKER’S CREAM. Ta již od podzimu ohlašuje chystané album "Pink World" a na důkaz toho, že to myslí vážně,  v minulých měsících naservírovala dva singly "Be Alive" a "When We Were Kids".

Nyní vychází třetí singl s názvem "Put Your Trust In Me" a dává najevo, že deska "Pink World" bude hudebně velmi zajímavá. Určitě se na ní nedočkáme generického zvuku a skladeb zaškatulkovatelných jedním směrem, ale bude se jednat o celek žánrově i zvukově rozmanitý. Singl "Put Your Trust In Me" potěší každého, kdo BAD JOKER’S CREAM zná, ale neunikne ani pozornosti publika tvrdšího ražení.

Zároveň potvrzuje, že BAD JOKER’S CREAM nadobro upustili od syrového kytarového zvuku a svou hudbu nyní prokládají velkým množstvím kláves a synťáků, které podtrhují mohutnost celkového zvuku. Na této změně má dozajista velkou zásluhu švédský producent Per Aldeheim, který s kapelou spolupracuje na celém albu.

Z hlediska vizuálního BAD JOKER’S CREAM již potřetí spojili síly s brněnským studiem Mad Unicorn. Tentrokrát máme možnost ve videu vidět členy kapely v akci, ale jelikož klip režíruje Jindra Vrága, nejedná se o klasické záběry na hrající kapelu, podpořené jednoduchým příběhem na pozadí. Kapela zde představuje svůj „Pink World“ v plné parádě a láká nás do lehce psychedelického prostředí, ve kterém je možné vše, dokonce proměna zajatce, svázaného konvencemi v někoho jiného.

Zároveň je zajímavé pojetí obrazu. V dnešní době se kapely předhánějí, kdo bude mít obraz lepší a ostřejší. Tady jdou BAD JOKER’S CREAM směrem opačným. Rozmazané okraje a filtr jako z VHS kazet, který ostře kontrastuje s moderními vizuálními prvky je přesně ten rys, který kapela vyznává již od svého vzniku.

Vydání alba Pink World je plánováno na podzim letošního roku.

Bad Joker's Cream - Put Your Trust In Me
Facebook BAD JOKER´S DREAM


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Heavy/doomově magický křest TRAHIR Heavy/doomově magický křest TRAHIR
Vydáno: 04.12.2022 v sekci Aktuality
TRAHIR, support SLAŤ, 8. 12. 2022 – Praha, Hells Bells Rockin... číst dále
Arakain oslaví 40 let koncertem v pražském O2 universu Arakain oslaví 40 let koncertem v pražském O2 universu
Vydáno: 03.12.2022 v sekci Aktuality
40 Letour 2022 - Výroční koncert 28. 1. 2023 Praha - O2 Universum... číst dále
Kapela STEELFAITH pokřtí nové album Kapela STEELFAITH pokřtí nové album
Vydáno: 03.12.2022 v sekci Aktuality
Předvánoční bonbónek pro fanoušky rockové muziky přichystala na pátek 9. prosince lovosická metalová kapela STEELFAITH. Na sále bohušovické radnice pokřtí své nové album "MMXXII", které vyšlo v srpnu letošního roku a boduje... číst dále
ALTARS ABLAZE putují říšemi smrti ALTARS ABLAZE putují říšemi smrti
Vydáno: 02.12.2022 v sekci Aktuality
ALTARS ABLAZE vypouští do světa lyrickými úryvky opentlený video vizuál ke skladbě „Across the Empires of Death“. Skladbu najdete na debutním albu kapely "Life Desecration", které vyšlo 16. září na CD a digitálně u Lavadome... číst dále
Na počátku byl… chmel, světlý speciál INSANIA Pale Ale Na počátku byl… chmel, světlý speciál INSANIA Pale Ale
Vydáno: 02.12.2022 v sekci Aktuality
Brněnští kazatelé INSANIA na domácí scéně nejsou jen specifickým úkazem, ale též vášniví milovníci chmelového moku. A tak slovo dalo slovo, promazal se spam a INSANIA Pale Ale je ve spolupráci s pivovarem Duck&Dog na svět... číst dále