THE BLADDERSTONES lepí novým singlem svět zpátky dohromady

Vydáno: 24.11.2022 07:17 - Czech Blade

"Self-Adhesive Otto" je prvním singlem z připravované desky "Toilet Fame" art-bluesového tria THE BLADDERSTONES.
„He tried to glue the world together,“ zpívá frontman a kytarista Tomáš Frolík. Zdánlivě obyčejné setkání na autobusové zastávce v sobě ukrývá potřebu naplnění prázdnoty, způsobené pandemií a izolací. Text "Self-Adhesive Otto" odráží bezmoc, ztrátu smyslu života, ale i přirozenou člověčí snahu lepit svět i sebe opět dohromady.

„V oblíbené hospůdce U Zdeňka se pilo a mluvilo, až s některou z těch řečí přišla i vzpomínka na jednu zapomenutou slánskou postavičku sbírající samolepky. Tak se stalo, že do mé hlavy vstoupil Samolepící Ota a píseň Self-Adhesive Otto,“ říká ke vzniku písně frontman a kytarista Tomáš Frolík.

THE BLADDERSTONES s vtipem a nadsázkou překračují žánrové hranice. Vytváří vlastní sebevědomou fúzi kytarových riffů, dynamických zvratů i inovativních zvuků. Hlavní devízou kapely je především bravurní interakce mezi hráči, improvizace, autentičnost a upřímnost textařské výpovědi. Neortodoxní přístup k blues s ozvěnami grunge a bigbítu, nadhled i nepopiratelná hráčská vyzrálost tvoří z THE BLADDERSTONES jeden z nejzajímavějších projektů na scéně strhávající publikum napříč generacemi i státy, vystupovali v Německu, Slovensku a Finsku, v příštím roce vyráží na turné do Turecka.

Skupinu tvoří kytarista a zpěvák Tomáš Frolík, jeden z nejtalentovanějších a nejuznávanějších kytaristů své generace (kromě jiného zakladatel skupiny KRAJINA RÓ), baskytarista a zpěvák Jan "Johnny" Judl (JABLKOŇ, UŽ JSME DOMA, SESTRY STEINOVY aj.) a bubeník a vokalista Michael Nosek (PERSONAL HIGHWAY, EGGNOISE, Jana Lota a mnoho dalších). Roku 2017 vydali THE BLADDERSTONES debut "Without Cover".

THE BLADDERSTONES letos slaví desetiletí na scéně rozsáhlým turné. 24. listopadu zahrají v Lounech, v prosinci míří do Slaného, Ostravy, Brna, Hranic a Kladna. Album "Toilet Fame" vychází v dubnu 2023.

The BladderStones - Self-Adhesive Otto

Facebook THE BLADDERSTONES


DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2022 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení