Jedna krev opět na jednom podiu: ARAKAIN a DYMYTRY TOUR 2014 - Dům kultury Akord, Ostrava, 25.10. 2014 - ABSOLUT DEAFERS, ARAKAIN, DYMYTRY

Vydáno: 06.11.2014 00:00 - Michaela Petrošová

Kompletní fotoreport z akce naleznete zde.

ARAKAIN a DYMYTRY mají letos za sebou jarní turné. Vzhledem k pozitivním ohlasům a žádostem o pokračování bylo publiku vyhověno a na podzim 2014 vyjelo toto kvalitní spojení opět společně na 21 koncertů po celé České republice. Návštěvníky na akcích rozehřívá hard-rock metalová kapela ABSOLUT DEAFERS z Ostravy.

2967

Ne jeden fanoušek, kterékoli z vystupujících kapel byl překvapen zvoleným místem celé akce, stejně jako stříbrní andělé, kteří ze zvědavosti přišli do domu kultury, kde se převážně hraje divadlo. Ač většina babiček a dědečků dorazili mezi prvními návštěvníky a stáli blízko pódia, bohužel dlouho nevydrželi a ti, kteří zvládli energickou show až do konce, rozhodně získali můj obdiv. Pozitivní záležitostí na místě konání bylo nekuřácké prostředí, díky kterému se dobře dýchalo i lidem, které trápilo podzimní nachlazení. Na druhou stranu publikum bylo sestaveno z různých věkových kategorií (což není na škodu) a z věrných fans i lidí, kteří viděli kapely poprvé. Ve finále to mělo ten efekt, že uprostřed davu si akci užívali věrní fanoušci (blíže k pódiu DM3 rodina – opodál ARAKAIN fans) a všude jinde byli klidní přihlížející. Odnesla to atmosféra. Přestože výkon účinkujících byl na dobré úrovni a diváci se snažili, nějak se to nesešlo. Zkrátka - na koncertech vystupujících kapel jsem zažila uvolněnější publikum. Obecně vzato byla tato rock-metalová akce v rámci veškeré slušnosti a organizace velmi kvalitní. Až teda na pár zavalitých jedinců bez vlasů, kterým jsem bojovně začala říkat ,,kuličky“, a kteří se přišli jen opít a marně chytat rovnováhu, zatímco se zmítali v davu. To holt trošku pětihodinové stání znepříjemní. Myslím si, že takoví lidé by si mohli vzít příklad z mladších. Přestože byla zřejmá nadvláda alkoholu nad tělem, taktně si našli místo bokem, kde si vystoupení mohli spontánně plně užít. Pohled na takové fanoušky vykouzlil úsměv na rtech každému procházejícímu. Bylo vidět, že koncert je opravdu srdcovou záležitostí dlouhovlasého mladého muže. Obdivovala jsem jeho adaptabilnost, když předváděl na střídačku všechny vystupující nástroje i ty nevystupující – občas se totiž z kytary a bicích stávaly housle apod. Věřím, že s takovou vášní jej pustit v tu chvíli na pódium, tak celí ARAKAIN i DYMYTRY si můžou jít dát v klidu siestu do backstage…

Kapela ABSOLUT DEAFERS jakožto support byla dobře zvolenou možností. Plně splnila svůj účel a dostatečně se jí podařilo diváky rozjet a přichystat tak na celý večer. Střídání českých a anglických písní nebylo špatné, ale je fakt, že lidem, kteří skladby neznají, dá trošku zabrat přeřazení v jazycích. Přesto charismatický zpěvák Honza Jašek příjemně komunikoval s diváky. Jako velké plus uznávám silný hlas, který v náročných pasážích nezklamal a na živém koncertě se opravdu projevil. Bohužel musím uznat, že sólová kytara Jirky Czyže, která měla hodně prostoru sama pro sebe, mě zase tak moc nenadchla. Publikum však bylo spokojeno, a jak jsem psala výše, jinou kapelu k tomuto turné bych ani nechtěla. Až budou kluci zase hrát poblíž Frýdku-Místku, ráda se na ně zajdu znovu kouknout.

2968

Po chvíli pauzy nastoupili na stage se vší vervou DYMYTRY, jejichž DM3 rodina je ihned začala povzbuzovat. Jejich výkon ve stylu psy-core byl opět emociálně nabitý a byla jsem velice ráda, když se po prvních pár písních zpěvákův hlas dostal do lepší kondice. Zato bubeník Miloš Meier opět podával neuvěřitelně energetický výkon hned ze startu. Ten muž si to vážně užívá a pevně v zádi drží kapelu. Takový na živo pozitivní výkon jsem naposledy viděla třeba u bubeníka Dala Siveva z kapely BAD JOKER´S CREAM. Pro diváky byl určitě velkým plusem pohyb muzikantů na pódiu, čímž se dobře předvedli postávajícím na všech stranách. Zhruba ve třetí čtvrtině vystoupení kapelu přišel povzbudit Jan Toužimský. Oba zpěváci si užili první duet, přičemž se z publika zvedla vlna podpory. DYMYTRY mají sami o sobě velmi silné songy, při kterých se často v divákovi odehrávají a hýbou nejrůznější emoce. Spojení s dalším silným elementem jako je zpěvák od ARAKAINU posouvá vše ještě na vyšší úroveň.

2969

Po další pauze přišla na scénu klasika české rockové hudby ARAKAIN. Bylo citelné, že fanoušků mají v publiku více než předešlá kapela a písně si zpíval celý sál. Třeba u takového songu jako je ,,Marilyn“ nejednomu člověku vběhly slzy do očí, když refrén zpívaly přední řady publika. Je pochopitelné, že pro Jana Toužimského je tato kapela srdcovou záležitostí, ale upřímně jsem moc ráda, že se zpěvák takové kvality věnuje i jiným projektům a můžeme jej tak vidět i třeba v RockOpeře v Praze. Opět asi ve třetí čtvrtině přišel na pódium kolega Protheus a byl zazpíván duet. Když porovnám tyto dvě návštěvy, mě osobně se více líbila hudba DYMYTRY se zpěvem Toužimského.

2970

Finále celé akce bylo nadmíru dobré, dlouhé hodiny stání se vyplatily a ti, co v alkoholovém opojení nevydrželi, tak mají čeho litovat. Velmi povedené světelné efekty, provázející celý koncert, byly vychytané stejně jako mlhové efekty.

Na tomto tour se povedlo pozitivní spojení dvou kapel a věřím, že ARAKAIN a DYMYTRY poskytují kvalitní zážitek, kamkoli přijedou. Jejich radost z hraní byla citelná kdekoliv, kam jste se podívali. A dva doplňující se zpěváci? Lahoda.

Po konci vystoupení jsem si nevšimla, že by někdo odcházel zklamán, ba naopak. Při odchodu jsem poslouchala pobrukování nejrůznějších songů, které tento večer zazněly, a myslím si, že právě podle atmosféry po skončení se pozná kvalita akce.

2971 

ABSOLUT DEAFERS

Diskografie:
2011 Absolut Deafers Live
2013 Zrození

Sestava:

Jan "Joker" Jašek – zpěv, Jirka "Cremil" Czyž – sólová kytara, Aleš "Lemmy" Venglář – basová kytara, Radek "Rado" Sněhota – druhá kytara, Vašek Maďa - bicí

Web:

http://absolut-deafers.cz/

DYMYTRY

Diskografie:

2004 Promo

2006 Psy-Core

2010 Neser!

2012 Neonarcis

2014 Homodlak

Sestava: 

Jan „Protheus“ Mackůzpěv, Jirka „Dymo“ Urbankytara, Artur „R2R“ Mikhailovbasová kytara, Jan „Gorgy“ Görgelkytara, Miloš Meier / Eduard Štěpánekbicí

Web:

http://www.dymytry.cz/


ARAKAIN

Diskografie:

1990 Thrash The Trash

1991 Schizofrenie

1992 Black Jack

1993 Salto Mortale

1994 Trash!

1995 Legendy

1996 S.O.S

1998 Apage Satanas

1999 Farao

2001 Forrest Gump

2002 Archeology

2003 Metalmorfoza

2005 Warning!

2006 Labyrint

2009 Restart

2011 Homo Sapiens…?

2014 Adrenalinum

Sestava:

Jan Toužimský – zpěv, Jiří Urban – kytara, Mirek Mach – kytara, Zdeněk Kub – basová kytara, Lukáš Doksanský – bicí

Web:

http://www.arakain.eu/
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2023 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení