Co chceš od 90’s kids? POST-HUDBA navazuje na nové album čerstvým klipem

Vydáno: 16.03.2023 06:40 - Czech Blade

Pražské duo POST-HUDBA vydalo v půlce února třetí dlouhohrající desku "My všichni tady a teď", na které se songwriter Dominik Zezula s producentem Tomášem Havlenem věnují realitě životů dnešních třicátníků. To je slyšet i ve skladbě "90’s kids", ke které kapela ve spolupráci s dvorním režisérem Štěpánem Svobodou vypouští nový klip.

„V tom songu je silný důraz na dynamiku, tišší sloky a velký popový refrén, plus nečekaný breakdown na konci,” popisují oba hudebníci. „Dalo by se říct, že se tam pořád něco děje. V klipu jsme se proto snažili najít nějaký kontrapunkt. Nechtěli jsme hrát žádné role, prostě jsme jen felili s kamarádem, který nás natáčel.“

Výsledkem je sekvence záběrů, v níž Havlen vede děti do školky, tráví čas se svojí ženou a trénuje na půlmaraton, zatímco Zezula venčí psa a hraje Geoguessr ve své pracovně, která vypadá jako typický 90’s kids pokojíček. „Chtěli jsme složit mozaiku z dlouhých, pomalých záběrů, a velkou část rozpočtu následně použít na profesionální postprodukci,” doplňuje Štěpán Svoboda.

"90’s kids" je druhým singlem z nového alba; skladba "Fomo" se vlastního videa dočkala už loni na podzim. POST-HUDBU aktuálně čeká jarní turné, které vyvrcholí křty v pražském Fuchs2 30. března a brněnském Kabinetu Múz 11. a 12. dubna.

POST-HUDBA - 90's kids

Facebook POST-HUDBA

DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2024 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení