FOTBAL vydává nové album

Vydáno: 18.03.2023 14:02 - Czech Blade

Původně jihočeská čtveřice FOTBAL se vrací s novým materiálem, téměř čtyři roky po debutu "Moon Landing Revival". Druhé album "Why Is This Happening To You?" je znovu zavádí do jejich oblíbeného žánru shoegaze, tentokrát ale doplněného o no wave vsuvky, syntezátory a také čistější vokály i uhlazenější kytarové linky. O nový zvuk se postaral rakouský muzikant a producent žijící v Brně Nichi Mlebom. Nahrávání se odehrávalo střídavě v Českých Budějovicích a v Brně během zimy roku 2021 a jara 2022. Master si vzal na starost Wolfgang Möstl.

Ve FOTBALE se potkali Dojč a Markéta Košařová, členové skupiny Kidney Trauma, s Vencákem ze Sýček a multiinstrumentalistou Jakubem Šimanským, který je známý hlavně z kytarové dvojice s Tomášem Niesnerem. Ve FOTBAL nicméně Šimanský hraje na bicí.

"Why Is This Happening To You?" vychází na Korobushka Records. Kromě digitální verze bude deska dostupná i na dvanáctipalcovém vinylu, v dubnu přibude ještě kazeta. Cover umělecky zpracovala Sára Šímová. Z alba jsou k slyšení zatím skladby "Double" a "Garden", každá s vlastním videoklipem.

Po vydání desky bude kapela se staronovým materiálem koncertovat. První křest desky proběhne v ostravském Klubu Brno 30. března, kde FOTBAL vystoupí společně s kapelou ORIENT, druhý pak 1.4. v Českých Budějovicích na Světadílně za společnosti rakouských kapel LAND OF OOO a MY FRIEND PETER. Tým pak bude možno během jara zastihnout ještě 29.3. v Brně v klubu Alterna, 31.3 v Kroměříži, 21.4. v Praze v Underdogs’ a 22.4. v Plzni v klubu Bikeheart.

FOTBAL - Double
Facebook FOTBAL


DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2023 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení