Kapela RED BARON BAND vydává páté album Last Chance doprovozené třetím singlem

Vydáno: 07.06.2023 10:06 - Jan Moravec

RED BARON BAND_cdPo dvou úspěšných singlech "Victoria" a "Without You" je jako třetí ukázka z nového alba vybraná monumentální balada "Holy Water". Píseň o naději napsal kytarista Paul Kowacz už v roce 2010 krátce po vydání zatím poslední studiové desky "Reflections". Od té doby ji kapela hrála na koncertech a ve studiové podobě vychází na nové desce "Last Chance". Píseň doprovází i atmosférický černobílý video klip. Album vychází v digitální podobě a na cd 30.6., na vinylové desce 28.8.2023
Album "Last Chance" má zajímavou historii vzniku. Album bylo připravené k natáčení už v roce 2014, ale kvůli personálním změnám za mikrofonem se nahrávání několikrát odložilo. V roce 2016 se dokonce muselo nahrávání zrušit dva týdny před zablokovaným termínem ve studiu. V roce 2018 do kapely přišla nová zpěvačka Marika Postlerová a kapela se konečně mohla připravovat na nahrávání ke kterému došlo na začátku roku 2019. Ke skladbám, které už měla skupina připravené, v tomto čase přibyla nová píseň "Silent Room". Během šesti březnových dnů kapela natočila základy pro všech deset písní v pražském kultovním klubu Doupě a až do roku 2020 nahrávala vokální stopy a další overduby jako Hammond organ, Mellotron, Rhodes Piano, kytary, perkuse a další. Na albu jsou tak extrémy, například píseň "Who Knows" zabrala pouhé čtyři nahrávací stopy,  oproti tomu titulní "Last Chance" neuvěřitelných 88 stop, jež z většiny obsadila zvuková koláž, kterou vyrobil kytarista Paul Kowacz.

RED BARON BAND_křest

Poté, co bylo dokončeno nahrávání, začal Paul připravovat mixy desky. Po čase ale kapela usoudila, že nechá mix na někom mimo skupinu a tak se obrátila na Pavla Karlíka z nejznámějšího českého studia Sono. Všechny časové plány nabourala celosvětová situace s covidem a tak se konečné mixy dokončili až na podzim roku 2022. Poté se kapela domluvila na vydání alba s britským labelem Roulette Media a termín vydavatelského plánu padnul na květen 2023. Album zdobí zajímavý provokativní obal, se kterým přišla kapela a graficky ho zpracoval Honza Moucha, jenž je i autorem loga kapely. Hudebně je na desce zastoupeno mnoho rockových poloh a během deseti písní si posluchač přijde na své. Je to specifický mix klasického rocku, blues rocku, progu, psychedelie ale i akustických poloh. Hudba i texty a aranže jsou dílem členů kapely. Někdo by mohl namítnout, že kapela útočí na publikum, které oslovily kapely jako GRETA VAN FLEET nebo RIVAL SONS, ale RED BARON BAND takto hrají už od roku 1993 a mají svůj osobitý rukopis, důkazem jsou čtyři studiová alba a jeden živý koncert z jejich diskografie. Album vychází na černém a v limitované edici i na červeném vinylu, CD a na všech digitalních platformách.

Red Baron Band - Holy Water
Facebook RED BARON BAND


DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2024 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení