Letní soutěž o vstupenky a hrající UFO. V RockOpeře se hraje o zábavu i exotický nástroj

Vydáno: 21.06.2023 06:55 - Czech Blade

RockOpera Praha uspořádala na svém Facebooku speciální soutěž. Tři účastníci v ní mohou vyhrát po dvou vstupenkách na podzimní sezónu a jeden z nich k tomu navíc dostane handpan, exotický hudební nástroj, který vypadá jako UFO a který už před časem začal ve velkém popularizovat umělecký šéf divadla Milan Steigerwald.
„Líbí se mi, jak originální zvuk handpan má. Podle mě tento nástroj nabízí obrovské možnosti. Chci ho ukázat širší veřejnosti a rád bych s ním v budoucnu experimentoval ve své hudební tvorbě," říká Steigerwald.

Divadlo navíc spolupracuje i s Jiřím Kášem, předním českým výrobcem NEO handpanů, kterého pravidelní návštěvníci divadla mohli několikrát vidět i na jevišti a který do soutěže věnoval jeden kus svého výrobku. Výherce má možnost handpan získat i s workshopem.

Milan Steigerwald - Sólo na handpan

„RockOpera Praha chce nejen bavit, ale i vzdělávat. Proto pořádáme workshopy pro veřejnost. Handpan je jedním z oborů, který si zájemci mohou zkusit. V rámci naší Rockové akademie však nabízíme i zpěv, tanec či herectví,“
dodává výkonná ředitelka, libretistka a zpěvačka Pavla Forest s tím, že do Rockové akademie se může přihlásit kdokoliv pomocí tohoto formuláře.
O vstupenky i handpan mohou lidé hrát na Facebooku RockOpery Praha. Stačí se jen pochlubit fotografií z uplynulé sezóny, nebo toho, jak si rockově užívají prázdniny. Soutěž trvá až do konce srpna. 

RockOpera Praha chystá na podzim zcela novou verzi metalové opery "7 proti Thébám", která dostane název "Boj o trůn" a bude se odehrávat v úplně jiném časoprostoru než její předchůdce. Na jeviště se také vrátí přepracované "Bardo Thödol: Kniha mrtvých" s Kamilem Střihavkou a silvestrovské oslavy se ponesou ve znamení koncertní premiéry úplně nového titulu.

O co přesně se bude jednat, si zatím tvůrci Milan Steigerwald a Pavla Forest nechávají pro sebe. „Můžeme ale slíbit, že budete příjemně překvapeni," říká Forest s tím, že RockOpera Praha zveřejní bližší informace v blízké době na svém webu a sociálních sítích.

Facebook Rock Opera


DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2024 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení