Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
Diváky v RockOpeře čeká plavba s vikingy i bratrovražda

Diváky v RockOpeře čeká plavba s vikingy i bratrovražda

Vydáno: 06.09.2023 07:42 v sekci RockOpera - Czech Blade

RockOpera Praha vstupuje do nové sezóny, kterou začne už 14. září s rockovou operou Trója. Diváci se během podzimu mohou těšit na známé tváře divadla, jako jsou Eva Urbanová, Kamil Střihavka, Jiří Zonyga, Jan Toužimský, Viktor Dyk, Pavla Forest a další.

RockOpera také na jeviště přizve speciální hosty. Tím prvním bude Bára Basiková, která při repríze Tróji pokřtí začátek nové sezóny. Divadlo již letos na scéně přivítalo například výtvarníka Davida Černého či herečky Veroniku Žilkovou a Jitku Čvančarovou. "Jsme rádi, že se po delší době opět potkáme s Bárou Basikovou. V minulosti nám už křtila knihu Jen pár vět... a v divadle se jí moc líbilo," říká výkonná ředitelka, libretistka a zpěvačka Pavla Forest.

RockOpera Praha navíc uzavřela velkou prázdninovou soutěž. Tři účastníci mohli na facebooku vyhrát po dvou vstupenkách na podzimní sezónu a jeden z nich k tomu navíc získat handpan, exotický hudební nástroj, který vypadá jako UFO a který už před časem začal ve velkém popularizovat umělecký šéf divadla Milan Steigerwald. "Líbí se mi, jak originální zvuk handpan má. Podle mě tento nástroj nabízí obrovské možnosti. Chci ho ukázat širší veřejnosti a rád bych s ním v budoucnu experimentoval ve své hudební tvorbě," říká umělecký ředitel, skladatel a klávesista Milan Steigerwald. Divadlo spolupracuje s Jiřím Kášem, předním českým výrobcem NEO handpanů, kterého pravidelní návštěvníci mohli několikrát vidět i na jevišti a který do soutěže věnoval jeden kus svého výrobku. Výherce má možnost handpan získat i s workshopem.

Fanoušci se na podzim dočkají nové metalové opery "Boj o trůn", která bude vycházet z hudby k dílu "7 proti Thébám". To vyšlo i jako dvojalbum, které je stále v prodeji v e-shopu RockOpery Praha. Opera "7 proti Thébám" si letos odbyla svoji divadelní derniéru. "Se 7 proti Thébám jsme se letos s dojetím rozloučili. Celé dílo již potřebovalo režijně aktualizovat a předělat. Diváci se tedy mohou těšit na operu Boj o trůn, což bude svěží verze souboje dvou bratrů o vládu v Thébách pro rok 2023. Odehrávat se bude v úplně jiném časoprostoru a režie se tentokrát ujme Igor Krištof," přibližuje Pavla Forest.

Ta dále upozorňuje, že další letošní derniéru si po "7 proti Thébám" odbude absurdně komediální "Proces", který adaptuje slavné dílo spisovatele Franze Kafky. Na jevišti se ale oproti tomu v premiéře objeví aktualizovaná verze symfonicko-rockového "Barda Thödol". Obsazení mytické opery inspirované Tibetskou knihou mrtvých a prací Carla Gustava Junga Duše moderního člověka nově posílí Kamil Střihavka. Dílo, které dá návštěvníkům nahlédnout do posmrtného života, se dočkalo i upraveného názvu – "Kniha mrtvých: Bardo Thödol".Jednou z největších událostí pak bude koncertní premiéra úplně nové opery, která se jako již tradičně bude konat na silvestra. RockOpera Praha se tentokrát nechala inspirovat severskou mytologií. Nejnovější dílo skladatele a klávesisty Milana Steigerwalda a Pavly Forest ponese titul "Ragnarock".
"Nejnovější operou chceme navázat na spolupráci s norskou produkcí. Vikingové navíc ovlivnili i život tady v Čechách. Vyplenili nás a ukradli nám nějaké poklady. V Ragnarocku se snažíme pochopit, o co jim šlo, jejich mytologii a jak jejich svět vzniknul a jak zaniknul," říká Forest.

Na scénáři spolupracuje také Kamil Střihavka. Diváci se mohou těšit na bojové scény a kaskadérské výkony skupiny Burdýři, která pod vedením dlouholetého spolupracovníka RockOpery Praha Jakuba Švece jezdí po celém světě a hojně spolupracuje s filmovými produkcemi.

Facebook RockOpera Praha


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
MORAVIUS - Moravian Bravery MORAVIUS - Moravian Bravery
Vydáno: 24.05.2024 v sekci Recenze
VLASTNÍ NÁKLAD – 43:56, power metal... číst dále
HAND GRENADE se ponořili do tmy HAND GRENADE se ponořili do tmy
Vydáno: 24.05.2024 v sekci Aktuality
HAND GRENADE vydali nový singl s názvem "Do tmy", který se opět drží aktuálního tématu - deprese. "Všímáme si, co se kolem nás děje a tohle téma vede k hlubšímu zamyšlení, které stálo za to přepsat do textu," řík... číst dále
MORAVIAN BASTARDS - Old Tavern Tales MORAVIAN BASTARDS - Old Tavern Tales
Vydáno: 23.05.2024 v sekci Aktuality
A toto ja rád – mix ožranských popevkov, píšťalok, gájd, harmoniky, ženského i mužského spevu, rockových, punkových i metalových gitár i temp, keltské aj vikingské nápevy, už len narazená bečka, dobrá partia a „žena moja... číst dále
Antigona je plnoletá. RockOpera pozvala na její osmnáctiny Evu Urbanovou Antigona je plnoletá. RockOpera pozvala na její osmnáctiny Evu Urbanovou
Vydáno: 23.05.2024 v sekci RockOpera
První rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest Antigona letos slaví osmnáct let od premiéry. Eva Urbanová jako bohyně osudu, Žántí jako Antigona, Viktor Dyk jako proradný Kreón, Raven jako slepý věštec Teirésias či Pavla... číst dále
TRINITUM - Co jste vy, byli jsme i my TRINITUM - Co jste vy, byli jsme i my
Vydáno: 21.05.2024 v sekci Aktuality
VLASTNÍ NÁKLAD – 37:27, rock... číst dále