Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel

NASTY RATZ - ,,I Don’t Wanna Care“

Vydáno: 11.05.2015 00:00 v sekci Recenze - Michaela Petrošová

 NASTY RATZ

,,I Don’t Wanna Care“

Leviathan Music - 14:20

glam-metal/ČR

V České republice se v posledních pár letech začíná rozmáhat (tedy znovu vracet) jakýsi glam, hair či sleaze rock, jinak řečeno osmdesátá léta jsou zpět. Mladá parta NASTY RATZ, která prošla drobnými změnami členů, je tohoto faktu dost dobrým důkazem. O glamrocku nejen hrají, ale jako jedna z mála skupin jím a jeho pravidly také žijí.

V červnu 2014 pokřtili své první EP, na podzim stejného roku vydali singl ,,Angel in Me“ a letos začátkem března vypustili dokonce videoklip. Tahle kapela určitě nezahálí a vážně se snaží na sobě neustále makat.

EP s názvem ,,I Don´t Wanna Care“ začíná intrem, které mi osobně zde přijde jako naprostá zbytečnost, ale budiž. Z těch zvuků někoho či něčeho přicházejícího nechť si každý vezme co mu je jen libo, dle neomezené fantazie. 

7947

Jako druhá skladba se představuje titulní ,,I Don´t Wanna Care“, která hned během prvních pár kytarových tónů ukáže směr a styl, kterého se kapela NASTY RATZ drží. Nástroje, především kytara a její sóla, jsou na dobré úrovni a hlas zpěváka Jaka Widowa má dost zajímavou barvu na to, aby si ho posluchači zapamatovali. Přízvuk a posazení je příjemné, navíc hezky ladí s doprovodnými zpěvy ostatních členů kapely. Trochu bych vyčistila kytaru, ať v nahrávce přece jen trochu více vynikne, ale na druhou stranu, je to přece rock n‘ roll.

Třetí pecka „N.A.S.T.Y.“ je velmi chytlavou záležitostí, jejíž refrén (a nejen ten) si díky jeho jednoduchosti budete ještě dlouho pamatovat. Opět příjemná kytarová sóla a klidně by mohlo být více bicích, ať se s nimi Rikki Wild taky předvede a přidá tak na síle samotné písni. Drobné chvíle v refrénu, kdy vynikne zpěv, jsou moc dobré. Trochu bych však brzdila s vysokým ,,ječákem“ v pozadí, neb toto dost ruší a působí přeplácaně a zbytečně.

,,Hot Confusion“ je zase o trochu něčem jiném a příjemně doplňuje předchozí songy. Tímto mizí pocit, že by byly písně podobné. Po pár poslechnutí si začátek a refrén budete rádi zpívat i vy. Navíc celý text je na lepší úrovni než předchozí dva. Má v sobě více propracovanosti a větší smysl. Jde vidět, že tentokrát byl autor opravdu inspirován životem. Navíc větší práce s hlasem je jen dobrým plusem. 

Celé EP končí písní ,,Livin‘ For Today“. Opět energetický song, který jen tak někoho nezastaví a naopak rozproudí. Je pravda, že by taky bylo dost smutné, kdyby někoho text o ,,žití dneškem“ zastavil. Zkrátka toto se mladým glam-rockerům opravdu povedlo a kdo chce, klidně si to může nastavit jako ranní budík.

Celé EP bych zhodnotila jako dost povedené a plnící svůj účel. Trochu škoda, že angličtině občas nejde moc rozumět, ale to se stává i ostatním českým kapelám, které zpívají v cizím jazyce. Myslím si, že zpěvák má na daleko více, než zatím předvádí. Je citelný talent a barva hlasu je opravdu příjemná. Řekla bych, že se v tomto tak trochu fláká a kdyby šel více do sebe, pracoval na svém hlase a především se více na něj soustředil, tak z něj opravu může jednou být ta rocková hvězda o které sám sní.

Pokud se někdo nechce nudit a mít radost ze života (stejně jako celá kapela), doporučuji zajít na koncert nebo jakkoli jinak nadějné muzikanty podpořit, ať mohou brzy vydat celé CD, aby mohla tato pražská banda zpříjemňovat třeba i delší cesty autem a vůbec rozvíjet celou glamovou scénu v ČR.


Hodnocení: 4/6


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kéž by tak nikdo na světě nemusel pracovat, přeje si v novém klipu Dan Vertígo Kéž by tak nikdo na světě nemusel pracovat, přeje si v novém klipu Dan Vertígo
Vydáno: 30.06.2022 v sekci Aktuality
V Praze usazený písničkář Dan Vertígo vydává druhý letošní singl. Písnička "Víkend", houpající se na letní indie reggae vlně zní jako bezstarostná párty oddechovka, v textu se ale hudebník zaobírá kritikou lidského údělu... číst dále
TOXIC PARADISE vypustili Satelit TOXIC PARADISE vypustili Satelit
Vydáno: 30.06.2022 v sekci Aktuality
Plzeňská metalovo-elektronická čtveřice TOXIC PARADISE představila nový videoklip ke skladbě "Satelit". Píseň kapela nahrávala v Rooftop studiu u Ondry Žatkuliaka, o klip se postaral Vojtěch MoBy Gibfried. TOXIC PARADISE... číst dále
INNER FEAR vydává nové album Cäzilia INNER FEAR vydává nové album Cäzilia
Vydáno: 30.06.2022 v sekci Aktuality
Hinterkaifeck a události již sto let nevyřešených vražd jsou tématem nového koncepčního alba INNER FEAR. Výjimečný, epický a temný opus s křehkými verši přináší více než hodinu trvající napínavý hudební zážitek... číst dále
Narvi ho tam, pokud máš kam, radí INSANIA Narvi ho tam, pokud máš kam, radí INSANIA
Vydáno: 21.03.2022 v sekci Aktuality
V novém lyric videu se crossoverová jednotka INSANIA obrací na všechny majitele přebytečných hormonů, které eskalují k nemístnému obtěžování okolí. V extrémních případech takové chování vede i ke krveprolití a pokusům o... číst dále
Spark Fresh Blood 2021 zná své finalisty! Spark Fresh Blood 2021 zná své finalisty!
Vydáno: 22.10.2021 v sekci Fresh Blood
Dlouhé hlasování sparkovské talentové soutěže je u konce a hlasy jsou sečteny! Celkově hlasovalo 3464 fanoušků české a slovenské tvrdé hudby a vybralo žánrově pestré složení finálové trojice. Finálový koncert se uskutečn... číst dále