Pestré obsazení i velké návraty: Do RockOpery Praha míří Oidipus Tyranus

Vydáno: 06.10.2023 13:28 - Czech Blade

Jan Toužimský, Kamil Střihavka, Viktor Dyk. Ti ztvární v neděli 8. října v 16 hodin nejdůležitější role v příběhu o thébském králi, jemuž krutá pravda převrátí celý život vzhůru nohama. Opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest" Oidipus Tyranus" se znovu objeví na jevišti RockOpery Praha, a to ve výjimečném obsazení.

Kromě jmenovaných stálic souboru divadla se návštěvníkům představí také Linda Fait, která RockOpeře v jejích začátcích pomáhala určovat její vizuální identitu. Diváci se mohou těšit i na Danielu Gildenlöw Langrovou, mimo jiné představitelku ústřední role v aktuálním mystickém hitu divadla - "Lilith: Matka démonů". Iokasté, Oidipovu manželku, ztvární výkonná ředitelka, zpěvačka a libretistka Pavla Forest.

„Mám radost, že se na repríze Oidipa Tyrana sejde tak pestré obsazení. Tvoří ho lidé, kteří s námi spolupracují už od začátku. Tato opera měla premiéru už v roce 2009 a jednalo se o první titul, který jsme hráli v našich současných prostorech v holešovické tržnici. Diváci na Oidipa od té doby rádi chodí i opakovaně. Jde také o jedinou naši operu, kterou natočila Česká televize. Záznam je dodnes k dispozici v jejím iVysílání,“ říká Forest.

Ta zároveň upozorňuje na to, že s nadcházejícím představením se pojí i velké návraty. „Opět mezi sebou přivítáme Šáren Makovcovou a Josefa Šutaru. Museli se vypořádat se zdravotními komplikacemi. Zvládli to velmi statečně a mají obrovskou chuť zase hrát. Soubor jim chce dát největší podporu, jakou může,“ přibližuje Forest.
Na jevišti se dále představí zpěvák a básník RAVEN jako slepý věštec Teirésias, Petr Dopita, který předvede také hru na pilu, démonický Petr Opava jako bůh podsvětí Hádés, oceňovaná operní pěvkyně Miroslava Časarová jako bohyně osudu Moira a další.

Facebook ROCKOPERA

DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2024 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení