Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
Světlo je odpovědí na otázky mnohdy ukryté v tmě, říká kapela S HUDBOU VESMÍRNOU

Světlo je odpovědí na otázky mnohdy ukryté v tmě, říká kapela S HUDBOU VESMÍRNOU

Vydáno: 16.11.2023 08:22 v sekci Aktuality - Czech Blade

Trio S HUDBOU VESMÍRNOU má za sebou perné období. Kapelu opustila zpěvačka Dominika Morávková, kterou úspěšně nahradila Sára Polyáková. Puté kapela absolvovala nespočet koncertů na Slovensku i v Čechách. Připravila první velké setkání s fanoušky a natočila několik nových songů, zatím posledním z nich je skladba "Svetlo"

„Posledních dvanáct měsíců bylo pro naši kapelu plných, nebojíme se říct, závratných změn. Odešla Domča, přišla Sára, což je navenek to nejviditelnější. Díky partnerství s AQT, která nás dovybavila technikou, která nám chyběla, jsme se posunuli k ještě větší volnosti v naší tvorbě. Už nemusíme stále volat našim kámošům kameramanům, či mají čas, ale točíme si hned, když máme slinu a chuť. Fanouškům tak můžeme nabídnout kvalitnější vizuální zážitky z naší písňové tvorby, i z tvorby kontentů pro sociální sítě. A věříme, že právě vydaný singl Svetlo a klip k němu toho bude důkazem,“ hodnotí jednohlasně poslední období trio S HUDBOU VESMÍRNOU.

Když Marek se Sárou a Sorizzem novou písničku pouštěli kamarádům a známým, každý v ní viděl něco jiného. Jeden boj dobra se zlem, jiný střídající se životní období, někteří jen pokus natočit strašidelný klip a někteří v tom dokonce vidí paralelu se současnou politickou situaci.

„Nový song a klip k němu vydáváme s tím, že mnohé překvapíme. Od prvního nápadu, který z nás vzešel, jsme věděli, že Svetlo bude něco, co jsme nikdy neudělali. A protože se chceme posouvat, řekli jsme si, jdeme do toho. A moc se těšíme na reakce. Věříme, že budou pozitivní. A song i klip se budou líbit,“ říká Daniel „Sorizzo“ Kis.

Čerstvá novinka "Svetlo" ve spojení s různými vyjádřeními členů kapely na sociálních sítích dává stále více tušit, že S HUDBOU VESMÍRNOU chystá něco víc než jen nový song. Vypadá to, že by mohlo vyjít celé nové album.

„Zrodila se nám v hlavách taková myšlenka. Spolu se Sárou už jsme nahráli dost songů a pracujeme na dalších. Proč neudělat rovnou celou desku. A když už se blíží Vánoce, zkusíme přichystat fanouškům malý dárek pod stromeček. Proto od nich teď intenzívně sbíráme zpětnou vazbu. Například nás zajímá, jaké naše písničky se Sárou by na albu neměly určitě chybět,“ prozrazuje s potěšením Marek Koleno.

„Z reakcí fanoušků vychází, že by na albu nejraději měli úplně všechny. Tak nějak jsme to čekali. Co nás ale velmi mile překvapilo, že lidé chtějí, aby na desce byly i starší hity. Například Lebo nás to ba a řada dalších. I my mezi sebou vedeme debatu o tom, který ze songů bychom měli zařadit. Které oblíbené pecky se na albu objeví. V jednom máme díky fanouškům už jasno. Třetí deska S hudbou vesmírnou se bude jmenovat Traja kamoši,“ doplňuje Marka zpěvačka Sára Polyaková.

S HUDBOU VESMÍRNOU - Svetlo
Facebook S HUDBOU VESMÍRNOU


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
SATAN KLAUS FEST 2023 - 29. 12. 2023, Volyně – Na Nové SATAN KLAUS FEST 2023 - 29. 12. 2023, Volyně – Na Nové
Vydáno: 03.12.2023 v sekci Aktuality
Ani letos nebude chybět tradiční večírek zakončující kalendářní rok, ve Volyni bude nadělovat Satan Klaus metal v různých podobách. Na velkém sále kulturního domu Na Nově se představí pět kapel. HENYCH666 (metal, Praha)Vlasta... číst dále
CHINASKI  oslaví 30 let v O2 areně 30 největšími hity CHINASKI oslaví 30 let v O2 areně 30 největšími hity
Vydáno: 02.12.2023 v sekci Aktuality
Kapela CHINASKI oznamuje velkolepý koncert ke svému 30. výročí od vydání prvního alba. Její největší show v historii se uskuteční 11. prosince 2024 v pražské O2 areně. Fanouškům i sobě muzikanti v čele se zpěvákem Michalem... číst dále
CATASTROFY a ČAD vyrazia po rokoch spolu na turné CATASTROFY a ČAD vyrazia po rokoch spolu na turné
Vydáno: 02.12.2023 v sekci Aktuality
Slovenské metalové hviezdy CATASTROFY a ČAD oznámili termíny svojho najnovšieho turné „Besnenie Zbojníkov v tvojom meste tour 2024“. Ako je podľa názvu jasné, pôjde o špeciálne koncerty, ktoré doteraz mali možnosť zažiť iba... číst dále
PUMPA - Frankenstein PUMPA - Frankenstein
Vydáno: 01.12.2023 v sekci Recenze
VLASTNÍ NÁKLAD – 44:18 / 37:45, jižanský hard rock... číst dále
Kapela ON FIRE vsadila na osvědčenou spolupráci Kapela ON FIRE vsadila na osvědčenou spolupráci
Vydáno: 01.12.2023 v sekci Aktuality
Pop-rocková parta ON FIRE, která si zahrála například na festivalu Živá ulice v Plzni, Farák festu či na festivalu UNITED a dostala se do finále soutěže studentských kapel na pražském Majálesu se na pódia vrhne s dal... číst dále