INNERSPHERE v novém singlu reflektují úpadek společnosti

Vydáno: 11.12.2023 07:33 - Czech Blade

INNERSPHERE vydávají pod hlavičkou Smile Music records první singl převzatý z chystané desky „In the Shadow of the Sun“, která vyjde v polovině března. Živák zachytil Marek “Frodys” Pytlík na letošním ročníku festivalu Brutal Assault.

Na desce si dali plzeňští death metalisté záležet, což se odráží i v dlouhém časovém úseku, v němž na desce pracovali. Kytarista a zpěvák v jedné osobě Míra vysvětluje, jaký námět kapela pro první singl použila: „Skladba „The Trident is Burning“ se oproti zbytku desky liší v impulzu pro její napsání. Píseň byla celá napsána 25. 2. 2022 v reakci na nový válečný konflikt v Evropě a šok z něj. Je tristní, že společnost a lidstvo jako takové se nepoučilo z historie a neštítí se vytvářet zvěrstva, podílet se na válkách a rozšiřovat deziluzi a beznaděj mezi lidmi namísto budování lepší společnosti a prostředí, ve kterém všichni žijeme. Říkám si, kam se poděl rozum, kam se ztratilo porozumění, konstruktivní diskuze? Každý bezhlavě věří lecčemu, čím je masírován z médií, sociálních sítí. Někteří bezhlavě bojují za nesmysly a věří polopravdám či úplným blbostem a ženou se do „masomlejnku“ ať fyzicky či dalším rozséváním hněvu a rozkolů napříč společností. To se, bohužel, děje v celosvětovém měřítku. Přál bych si, aby svět byl lepším místem a lidi byli schopni konečně udělat krok vpřed.“

I třetí deska kapely INNERSPHERE se ponese ve velmi vážném duchu. Propracované deathové melodie a úderné rytmy doprovází temná poselství korespondující s aktuálním děním ve světě: „Trident je pompézní a přesto těžkopádná, agresivní skladba, žalozpěv nejen dnešních dní. Neustále následujeme své idoly a jejich narativy, ať politické, náboženské, populistické… bez ostychu kráčíme do tlamy smrti a obdivujeme staré dobyvatele. Je v tom nějaká ctnost? Nebo budoucnost? Nemyslím si to. A přesto jsme toho svědky každý den,“ uzavírá Míra.

Krátce po vydání desky se kapela chystá na menší koncertní šňůru, nejen po České republice, ale i po Německu.

19. 01. CZ Mladá Boleslav - Willax
20. 01. CZ České Budějovice - Rockle
02. 02. CZ Litoměřice - Baronka
09. 02. CZ Velké Meziříčí - Rock Depo
10. 02. SK Nitra - Frankie Rock Pub
23. 02. CZ Rožnov Pod Radhoštěm - Vrátnice
15. 03. CZ Opava - Art
16. 03. CZ Šumperk - H Klub
06. 04. CZ Klatovy - Falcon
13. 04. CZ Praha - Futurum
19. 04. CZ Plzeň - Divadlo Pod Lampou
27. 04. DE Regensburg - Hellhammer festival
10. 05. CZ Litomyšl - Kotelna
13.-15. 6. CZ Czech Death Fest
05.-06. 07. CZ South of Heaven festival
20.-21. 09. DE Metal Im Woid festival

INNERSPHERE - The Trident is Burning
Facebook INNERSPHERE


DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2024 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení