Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
Kudy vede cesta do EUFORY?

Kudy vede cesta do EUFORY?

Vydáno: 20.02.2024 08:22 v sekci Aktuality - Jan Moravec

V létě loňského roku přišla z tábora slovenských EUFORY překvapivá zpráva – frontman Ľuboš Senko se po čtrnáctiletém působení u EUFORY rozhodl ukončit spolupráci. Hledání náhrady za něj netrvalo dlouho a o necelé čtyři měsíce později kapela představila novou posilu. Zpěvákem EUFORY se stal Marek Milo.
Po koncertní pauze, kterou si kapela vybrala v souvislosti se zapracováním nového hlasu do kapely, se pomalu blíží doba, kdy se Marek postaví do čela kapely na koncertních pódiích, proto je nejvyšší čas poodhrnout roušku tajemství a představit nový hlas EUFORY.

Album „Fifth Dimension" vyšlo u Smile Music Records, objednávejte zde

„Hudbe sa venujem od ranného detstva, hral som na rôzne hudobné nástroje, ale hlavne na organ a klavír. Keďže som vyštudoval konzervatórium a hudbu aktívne vyučujem, tak som neustále zahĺbený v nejakej hudbe či už v klasike, alebo v rocku a metalovej hudbe," vzpomíná Marek na svoje hudební začátky. A jak došlo na zpěv? „V prvej kapele som začal, keď som mal šestnácť rokov, bola to kapela poskladaná z mojich spolužiakov z konzervatória, keďže som nemal peniaze na kvalitné klávesy, tak som si kúpil mikrofón a začal spievať. Potom prichádzalo mnoho rôznych kapiel. Z tých známejších to bola kapela CROWN BAND, kde som hrával rôzne eventy, ďalej WINGS OF ROCK, TBB, EREMYST a GLASSGATE, potom rôzne hosťovania, hudobné doprevádzania a podobne..."

Fanoušci EUFORY budou určitě zvědaví zejména na to, jak se Marek popasuje se skladbami, které byly napsané na tělo Ľubošovi. Sympatického frontmana optimismus neopouští: „Skladby po pôvodnom spevákovi nebolo treba upravovať, spievajú sa mi veľmi dobre, skôr sa snažíme pôvodne spevové linky vylepšovať malými nuansami, nech majú poslucháči ešte lepší zážitok a nech je tam aj moja pečať a poznávacie znamenie.

A co Marka zaujalo na EUFORY natolik, aby přijal jejich nabídku? „Tvorbu EUFORY som nepoznal a všetky skladby som sa musel učiť od základu. Vedel som, že kapela existuje, keďže sme spolu súťažili v rockovej maturite, ja som vtedy spieval s kapelou GLASSGATE. Eufory ma oslovili najmä svojou odhodlanosťou, dobrou náladou a chuťou tvoriť hudbu, ktorú v okolí málo kapiel hrá a prezentuje."

O tom, jak to bude nové sestavě EUFORY šlapat, se budete moci přesvědčit třeba 22.února v bratislavském klubu Randal, kde EUFORY vystoupí ve společnosti kapel PATRIARCHA a STILL AWAKE.

EUPHORY - Faling Into Nowhere


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
JOKER’S IV - Pink World JOKER’S IV - Pink World
Vydáno: 16.04.2024 v sekci Recenze
DIGITON MUSIC – 39:25, hard rock / glam rock... číst dále
YBCA loupí ve Vile Tugendhat YBCA loupí ve Vile Tugendhat
Vydáno: 16.04.2024 v sekci Aktuality
Brněnští loupežníci YBCA vydají 1.5. svoje třetí a kompletně autorské album "Brno Robstars". Deska představí jedenáctku songů, které kapela věnovala svému městu Brnu a svým loupežnickým skutkům v tomto štatlu, takže... číst dále
EPIDEMY - Thrash metal nenechává na nikom nit suchou EPIDEMY - Thrash metal nenechává na nikom nit suchou
Vydáno: 15.04.2024 v sekci Aktuality
Byť se životopis pražské thrashové formace EPIDEMY začal psát už v roce 2005, název debutového alba „Rány osudu“ by mohl být dobrým odůvodněním toho, že s druhým dlouhohrajícím albem, nazvaným „Zrůdy v nás“, se EPIDEMY... číst dále
ŽÁDNEJ STRES vydává album ŽÁDNEJ STRES vydává album "Cesta" a zve na křest do Třemošnice
Vydáno: 24.04.2023 v sekci Aktuality
Album, které se nejen názvem, ale i v mnoha textech, točí kolem takříkajíc denního chleba většiny interpretů a muzikantů vyšlo 21. dubna. K dispozici je pro fanoušky v digitálních distribucích jako je Spotify apod., a taky ve... číst dále
MASH - Máme chuť udělat to po letech trochu jinak MASH - Máme chuť udělat to po letech trochu jinak
Vydáno: 14.03.2023 v sekci Rozhovory
Sestavu plzeňské hardrockové formace MASH postihlo v půli loňského roku personální zemětřesení. Co za ním stálo, je námětem první otázky následujícího povídání se zakládajícím členem kapely, kytaristou Milanem Rážem a... číst dále