Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
Petr Janda v RockOpeře Praha: Divadlo oslaví Velikonoce s Marií Madonnou a hvězdným hostem

Petr Janda v RockOpeře Praha: Divadlo oslaví Velikonoce s Marií Madonnou a hvězdným hostem

Vydáno: 14.03.2024 13:56 v sekci RockOpera - Czech Blade

RockOpera Praha přivítá na svých prknech další hvězdu tuzemské hudební scény. Jako speciální host vystoupí v úterý 26. března na repríze "Marie Madonny" frontman legendární kapely OLYMPIC Petr Janda. S představením, které vypráví život Ježíše Krista z pohledu jeho matky Marie, chce divadlo zároveň oslavit velikonoční svátky.

„Olympic je jedna z nejdůležitějších kapel tuzemské scény. Je nám obrovskou ctí přivítat v našem divadle Petra Jandu, jehož hlas provázel mnoho z nás při objevování rockové hudby,“ řekla výkonná ředitelka, zpěvačka a libretistka Pavla Forest.

Petr Janda zavítal do RockOpery Praha už v lednu při příležitosti natáčení videoklipu k předělávce klasického hitu skupiny OLYMPIC "Slzy tvý mámy". Novou verzi nazpívalo další velké jméno českého rocku Ladislav Křížek a čerstvá posila souboru divadla Jiří Rain s kapelou SEBASTIEN.
ROCKOPERA_Slzy
Rain, známý i díky svému působení v ostravské metalové kapele CITRON, se přitom fanouškům RockOpery Praha poprvé představil jen necelý měsíc před natáčením, a to při silvestrovské koncertní premiéře rockové opery Ragnarock, kde ztvárnil severského boha Odina.

„Bylo to velmi příjemné setkání. Je vidět, že skladby skupiny Olympic stále oslovují také mladší generaci hudebníků. Dojalo to i samotného Petra Jandu,“ popisovala dojmy z natáčení videoklipu Pavla Forest.

Rocková opera "Maria Madonna" vypráví život Ježíše Krista z pohledu jeho matky Marie. Titulní role se ujme Pavla Forest, jako Ježíš vystoupí Jan Tláskal. Diváci se mohou těšit i na Jiřího Zonygu, Viktora Dyka, Danielu Langrovou nebo na tanečnici Janu Ricci, která v roli Salomé předvede tanec s živým hadem.„Nebude chybět ani zpěvák a básník Raven, kterého naši fanoušci znají z antické trilogie nebo mystické Lilith: Matky démonů. Raven v Marii Madonně ztvární Jana Křtitele,“ uvedla Forest.
Příjemně překvapí také hudební stránka Marie Madonny. Umělecký ředitel, skladatel, klávesista a producent Milan Steigerwald do opery vedle rocku a metalu zakomponoval také gregoriánský chorál. "Marii Madonnu zařazujeme do našeho programu vždy nejblíže ke svátkům, které se týkají Ježíše Krista. Hrajeme ji tedy pravidelně před Velikonocemi a Vánocemi. Vnímáme to také jako možnost oslavit tyto významné dny roku s našimi fanoušky," dodala Forest.

Facebook ROCKOPERA


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TRINITUM - Co jste vy, byli jsme i my TRINITUM - Co jste vy, byli jsme i my
Vydáno: 21.05.2024 v sekci Aktuality
VLASTNÍ NÁKLAD – 37:27, rock... číst dále
ANALOG KILLER mají pár věcí, které by nám rádi řekli ANALOG KILLER mají pár věcí, které by nám rádi řekli
Vydáno: 21.05.2024 v sekci Aktuality
Chcete-li si udělat představu o tom, co zahrnuje styl hyperpop-punk, zkuste omrknout videoklip ke skladbě "Track One" z dílny pražské trojice ANALOG KILLER. Analog Killer - Track OneFacebook ANALOG KILLER... číst dále
MORAVIUS - Kdo si počká, ten se dočká. A nebudete litovat. MORAVIUS - Kdo si počká, ten se dočká. A nebudete litovat.
Vydáno: 20.05.2024 v sekci Rozhovory
V hudebním životě Dalibora Halamíčka je pojem „Morava“ možné chápat téměř jako zaklínadlo – v jeho diskografii najdete nejen letité „Velké moravské elegie“, které nazpíval se SALAMANDROU, ale i loňský počin „Moravsk... číst dále
ŽÁDNEJ STRES vydává album ŽÁDNEJ STRES vydává album "Cesta" a zve na křest do Třemošnice
Vydáno: 24.04.2023 v sekci Aktuality
Album, které se nejen názvem, ale i v mnoha textech, točí kolem takříkajíc denního chleba většiny interpretů a muzikantů vyšlo 21. dubna. K dispozici je pro fanoušky v digitálních distribucích jako je Spotify apod., a taky ve... číst dále
MASH - Máme chuť udělat to po letech trochu jinak MASH - Máme chuť udělat to po letech trochu jinak
Vydáno: 14.03.2023 v sekci Rozhovory
Sestavu plzeňské hardrockové formace MASH postihlo v půli loňského roku personální zemětřesení. Co za ním stálo, je námětem první otázky následujícího povídání se zakládajícím členem kapely, kytaristou Milanem Rážem a... číst dále