Bratři Orffové vyráží na turné, vystoupí v šesti městech

Vydáno: 13.04.2024 14:19 - Czech Blade

Na podzimní vydání reedic alb "Šero" a "Bingriwingri" Bratří Orffů u labelu Minority Records navazuje v dubnu turné, během kterého kapela vystoupí v šesti městech - 17. dubna v Jazz Tibet Clubu v Olomouci, 18. dubna v Docku v Ostravě, 19. dubna v Kostele sv. Janů v Opavě, 24. dubna v Kabinetu Múz v Brně, 25. 4. v Kasárnách Karlín v Praze a 26. dubna v Divadle Oskara Nedbala v Táboře.

„Malý nebo velký klub, je to úplně jedno. Pořád nás překvapuje, že si na nás lidi dokáží najít čas a my ho s nimi moc rádi strávíme,“ říká k nadcházející šňůře kytarista Lukáš Novotný.

Pro fanoušky přichystali Bratři Orffové i malé překvapení - vydání "Písně pro Stefanii Sauer" na streamovacích platformách.

„Vrátili jsme se skoro o třicet let zpátky, kdy tato píseň vznikla a znovu jsme ji natočili v jednoduchém aranžmá hlasu jen s doprovodem mladého šikovného krnovského klavíristy Matěje Černého,“ vzpomíná zpěvák a kytarista Ivan Gajdoš. Rozjímavou "Píseň pro Stefanii Sauer" doprovází videoklip, za kterým stojí členové kapely i tatérka a kreslířka Nella Vilímková.

Bratři Orffové, odkazující svým názvem k dílu Carla Orffa, vznikli roku 2002. O tři roky později vydali debut "Bingriwingri", následující "Šero" jim vyneslo ocenění Anděl v kategorii Skupina roku a Cenu hudební kritiky Apollo za album roku. Současnou sestavu tvoří kytarista a zpěvák Ivan Gajdoš, kytarista Lukáš Novotný, trumpetista Libor Martiník, bubeník Petr Odstrčil, basák Břetislav Koláček a klávesista a hráč na syntezátory Zdeněk Henych.

BRATŘI ORFFOVÉ - Píseň pro Stefanii Sauer
Facebook BRATŘI ORFFOVÉ


DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2024 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení