STARÁ PEŠATOVÁ (ex-PESHATA) vydává na vinylu debutové album Od Tábora až punk!

Vydáno: 06.06.2024 07:48 - Czech Blade

STARÁ PEŠATOVÁ_cdSkupinu STARÁ PEŠATOVÁ tvoří čtyři členové původní sestavy táborské „zoopunkové“ skupiny PESHATA, doplnění o mladou rytmiku. Debutové album s názvem "Od Tábora až punk!" právě teď vychází na vinylu (o distribuci se stará PHR Records) a zároveň je v nabídce streamovacích platforem.
„Navazujeme na syrovější, kytarové začátky PESHATY z let 1997 až 2000. S nadsázkou tomu říkáme oldschool zoopunk. Dvě kytary, žádné dechy a dva střídající se vokály, hodnej a zlej,“ říká zpěvák a textař Petr Bína. V textech zůstává poetika svérázných bajek, kdy se zvířata chovají jako lidé, nicméně STARÁ PEŠATOVÁ s nadhledem zpracovává i další témata.

Křest alba (CD a digital release) proběhl 13. 4. 2024 ve vyprodaném táborském klubu mcJordán. Role kmotra se zhostil provozovatel klubu a bubeník legendárního Oceánu, Honza Vozáry.

Ilustraci na obal desky a další kresby pro inlay vytvořil polský karikaturista Janek Koza. „Na obalu je stará Pešatová, což je lehce mystická žena a vyznavačka thrash metalu, pohybující se mezi Lužnicí a nebem. Víc o ní prozrazuje stejnojmenná píseň,“ doplňuje Petr Bína. Náběry a mix nahrávky si vzal na starost kytarista Martin Mareda, finální mastering proběhl v režii Kakaxy z 3bees studia.

Koncertně je STARÁ PEŠATOVÁ aktivní zatím hlavně v Táboře a okolí, ale nebrání se ani výjezdům „mimo okres“. „Bereme to tak, že jsme i navzdory rokům stráveným v muzice vlastně začínající kapela, kterou lidi ani pořadatelé neznají. To by se mohlo s vydáním alba změnit. Když nás někdo pozve, rádi přijedeme zahrát kamkoli,“ říká Martin Mareda.

Kapela aktuálně pokračuje v tvorbě nových songů a k několika písním z alba Od Tábora až punk! plánuje natočit videoklip stylem DIY.

STARÁ PEŠATOVÁ - Od Tábora až punk!

Facebook STARÁ PEŠATOVÁ


DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2024 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení