Vyšla reedice alba Thoughts On Living od EUTHANASIA

Vydáno: 07.06.2024 07:18 - Czech Blade

EUTHANASIA_cdSkupina EUTHANASIA vznikla v květnu 1994 v Havířově a v následujících letech stihla nahrát tři kazetové demosnímky „Demo 1994“, „V chrámu bezbolestných“ (1996) a „Nazí a mrtví“ (1997“. Veškerá tato tvorba byla zdigitalizována u Pařát Productions v dubnu 2018 na digipakovém vydání „Vzpomínka“. 
Oproti demáčům bylo „Thoughts On Living“ velkým krokem vpřed. Díky tomuto albu vydaném u Leviathan Records se EUTHANASIA dostali do širšího povědomí (nejen) doom metalovych fans v Česku, na Slovensku, ale také dál v zahraničí. Byli vybráni do zajímavých hudebních soutěží, v některých i zabodovali.

24. ledna 2015 se EUTHANASIA, která v devadesátých letech patřila ke generaci takzvaného severomoravského doom metalu, koncertně rozloučila se svými fanoušky v Ostravě, v domovském klubu Barrák na akci organizovanou pod záštitou magazínu Pařát.

Zatímco hudební směr EUTHANASIE se stejně jako u mnohých žánrově příbuzných kapel během let vyvíjel, kořeny zůstaly pevně zapuštěny. Symbolem skupiny se stal zpěvák a baskytarista Robert Kyselica zvaný Siki (později Sikki), který stál u jejího vzniku a vydržel až do posledního dechu.

EUTHANASIA si během svého působení dokázala na české undergroundové scéně vybudovat silné a respektované jméno, ale nic netrvá věčně. Na konci své cesty se ocitla na jaře 2012, krátce po vydání alba „IV“ a neúspěšném hledání nového bubeníka. Tehdy vše nasvědčovalo tomu, že CD s názvem „IV“ se stane posledním fyzickým přírůstkem do diskografie, nicméně vášeň jednoho fanouška rozhodla jinak. Po titulech „Cesta ke světlu končí… (The Best of 1994–2015)“ (2015) a „Vzpomínka – Demosnímky 1994-1997“ (2018) se EUTHANASIA letos dočkala dalšího „posmrtného“ vydání.

EUTHANASIA - Thoughts On Living
Facebook EUTHANASIA


DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2024 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení