PETER PAN COMPLEX - "Peter Pan Complex"

Vydáno: 04.08.2015 00:00 - Michal Křížek

PETER PAN COMPLEX
„Peter Pan Complex“

Warner Music - 40:50
alternativní rock ČR

Kapela PETER PAN COMPLEX jako by si spletla místo působiště. Její stejnojmenná debutová deska totiž jasně ukazuje, že tady se inspirace hledala hlavně v zahraničí. A takhle přesně vlastně zní. Člověk má pocit, že poslouchá nějakou novou britskou sebranku, ve skutečnosti se ale jedná o velkou naději české alternativní rockové scény.

Přednosti desky jsou tedy jasné. PETER PAN COMPLEX znějí svěže, energicky a svým zvukem a pojetím připomínají třeba i takové RADIOHEAD. Album obsahuje deset skladeb a zní velmi barevně a má spoustu zajímavých nápadů. Kluci na něm koketují s punkovou přímočarostí, uctívají dávnou rockovou historii a zároveň hrají pro současné publikum. Příkladem je skladba „Talking Sense“, která nepostrádá hitový potenciál a má ten správný drajv. Výborný zpěvák Jordán Haj pak díky své angličtině dodává hudbě autenticitu a konkurenceschopnost i v měřítku s daleko zkušenějšími formacemi.

                                            10601

O kvalitě desky hovoří také její vyrovnanost, se kterou souvisí i její příjemná stopáž. Nic výrazně nevyčnívá, nic nezaostává. PETER PAN COMPLEX umí složit jak rockové pecky středně rychlého tempa, tak i pomalé balady, ve kterých výborně pracují s atmosférou.

PETER PAN COMPLEX mají nastartováno skvěle. Je pravda, že jejich talent to bude mít v konfrontaci s českými podmínkami složité, já jim ale maximálně věřím. Doporučuji, abyste udělali totéž.

Hodnocení: 6/6

              


DOPORUČENÉ ČLÁNKY


© 2024 SMILE MUSIC s.r.o. | Prolidi.cz

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení