Česká pobočka Mezinárodní federace fonografického průmyslu IFPI zveřejnila čísla prodejů za loňský rok. Podle nich se příjmy z prodeje nahrávek členských firem IFPI v porovnání s rokem 2014 zvýšily o čtyři procenta. Klíčové přitom bylo, že digitální prodeje oproti roku 2014 vzrostly o 14 procent. Podíl digitálních prodejů v roce 2015 tvořil 40 procent z celkových prodejů a tím se podařilo český hudební průmysl udržet v dobré kondici.
Za období roku 2015 utržily firmy, sdružené v ČNS IFPI, z prodeje fyzických nosičů a digitálních nahrávek 295 miliónů korun. Stejně jako předloni se i v loňském roce nahrávky zahraničních interpretů prodávaly lépe než nahrávky domácí. Česká hudba si však polepšila o jeden procentní bod na 43 procent, čímž otočila trend svého poklesu za posledních několik let.
Příjmy z prodeje fyzických nosičů činí více než 177 miliónů korun. V tomto segmentu je stav stabilizovaný, trh ve fyzických nosičích poklesl pouze o jedno procento. Do těchto čísel jsou zahrnuty i příjmy z tzv. distribution deals (tedy příjmy od firem, které sice nejsou členskými firmami ČNS IFPI, ale mají s některou z členských firem uzavřenou smlouvu o distribuci), které jsou součástí oficiálních statistik IFPI i z důvodů snahy o co nejpřesnější popis situace na hudebním trhu.