Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
SEPPUKA: Cpeme to do lidí, aby jim nehráblo

SEPPUKA: Cpeme to do lidí, aby jim nehráblo

Vydáno: 18.06.2016 12:56 v sekci Tuzemské Podhoubí - Jaroslav Špulák

SEPPUKA má letos dvacet let. Čtveřice z Českého Těšína se od svých počátků pohybuje v ranku thrash metalu a nikdy z něho nevystoupila. Dosud poslední album „Bez pravidel“ vydala před třemi lety a momentálně pomýšlí na to, že nahraje nové. Výročí s ním ale neoslaví.

„Pokud jde o oslavy, asi zůstane u naší akcičky Metal Tsunami, kterou děláme v Těšíně vždycky jednou za rok v listopadu. Pozveme hosty, bývalé členy i kamarády z jiných kapel a nějak to tam splácáme,“ plánuje zpěvák a kytarista Sikes D.

O téhle partě se už v devadesátých letech říkalo, že jí nejvíce ze všech světových kapel ovlivnila brazilská SEPULTURA. Ostatně její název to trochu evokuje. „Když jsme se dali dohromady, přišli jsme z různých kapel. Hráli jsme a vznikal tvar, který nám vyhovoval. Sepulturou byl nejvíce ovlivněn náš basák, i když se nám líbila všem. Vezli jsme se na té vlně, ale nechtěli jsme to přiznat. Jinak jsme mydlili to, co zrovna vycházelo z nás. Základem naší tvorby byl a je old school thrash metal,“ usmívá se Sikes D.

Zpívají o tom, co život přináší, co žijí a co je ovlivňuje. Nejsou političtí, problémů mezi lidmi je prý dost, aby to kapelu pořád a pořád inspirovalo. „Cpeme to do lidí, aby jim nehráblo,“ dodává Sikes D.

Nové album je v plánu, nicméně vyjde až na začátku příštího roku. „Pracujeme na něm, máme asi polovičku hotovou. Nechceme to ale uspěchat, když člověk chodí do práce a alba vydává svépomocí, tři až čtyři roky rozestup je akorát,“ uzavírá Sikes D.

Kromě něho v kapele jsou kytarista Mario, baskytarista Sikes T. a bubeník Pigur.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
SKÔR ČI NESKÔR tuší, že to jedno přijde SKÔR ČI NESKÔR tuší, že to jedno přijde
Vydáno: 15.02.2026 v sekci Aktuality
Slovenská punková parta SKÔR ČI NESKÔR vydala singl "„Raz to príde". Skladba vznikla v Exponent recording studio pod taktovkou Tomáše Kmeta a vypráví o věcech, před kterými se nedá donekonečna utíkat. SKÔR ČI NESKÔR - Raz to... číst dále
PROTHEUS vyráží na jarní tour Svět lidí PROTHEUS vyráží na jarní tour Svět lidí
Vydáno: 14.02.2026 v sekci Aktuality
PROTHEUS navazuje na úspěšné podzimní turné k desce „Svět lidí" a vrací se na pódia se šesticí koncertů. Tentokrát nepůjde jen o přehrávání novinek – kapela namíchala setlist z čerstvých songů i prověřených hitů, kter... číst dále
TENDR ví, jak se stát Online králem TENDR ví, jak se stát Online králem
Vydáno: 13.02.2026 v sekci Aktuality
Ostravská kapela TENDR završila osm letech práce, změn a hledání směru natočením nového materiálu. Nová skladba "Online král" je odrazem znovuzrození a omlazení kapely a ukázkou cesty, kterým se kapela chce nyní vydat. TENDR... číst dále
ANURRN vydávají debut Theurn ANURRN vydávají debut Theurn
Vydáno: 13.02.2026 v sekci Aktuality
Z hlubin prachu a kovu vyrůstá zvuková liturgie. Tvrdá, pomalá a naléhavá nahrávka s názvem "Theurn". Řeč je o debutovém albu kapely ANURRN, které právě vychází na CD a MC, aby rozbouřilo vlny tuzemského sludge, noisu a... číst dále
ŽÁDNEJ STRES vydává album ŽÁDNEJ STRES vydává album "Cesta" a zve na křest do Třemošnice
Vydáno: 24.04.2023 v sekci Aktuality
Album, které se nejen názvem, ale i v mnoha textech, točí kolem takříkajíc denního chleba většiny interpretů a muzikantů vyšlo 21. dubna. K dispozici je pro fanoušky v digitálních distribucích jako je Spotify apod., a taky ve... číst dále