Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
Kamil Střihavka ověnčí vítěze hudební soutěže LÍHEŇ 2017

KAMIL STŘIHAVKA ověnčí vítěze hudební soutěže LÍHEŇ 2017

Vydáno: 20.04.2017 11:03 v sekci Aktuality - Czech Blade

Už v sobotu bude jasné, která z 948 hudebních skupin získá triumf v největší středoevropské soutěži amatérských hudebníků Wayfarer. Líheň 2017. Šestnáctý ročník soutěže si vzal pod patronaci zpěvák Kamil Střihavka a také on zasedne k rozhodování ve velké finálové porotě! Program odpoledne a večera bude skutečně nabitý a vstup je tradičně zdarma!
„Máme připraven opravdu neskutečný nejen hudební zážitek pro všechny fanoušky amatérských, ale i profesionálních hudebníků. Více než třicetičlenná porota bude už od čtyř hodin odpoledne v sobotu 22. dubna v havířovském klubu Stolárna rozhodovat o tom, kdo zvítězí a získá řadu atraktivních cen. Nicméně i pro další finalisty máme připraveny atraktivní odměny,“ zve na Velké finále ředitel soutěže Marek Slonina z pořádající havířovské produkční agentury Viking agency.
Odměňovat se, podle něj, totiž nebudou jen hudebníci, ale i jejich fanoušci. „Po dobu konání soutěže jsme pro fanoušky pořádali Soutěže pro fans na webu, které se setkaly s velkým ohlasem, ale rovněž atraktivní tipovací soutěž PRIMrock. V ní jsme, ve spojení s touto známou značkou českých hodinek, soutěžili v klubech v tom, která kapela bude hrát PRIM a postoupí do dalších bojů. I ve Velkém finále tato soutěž proběhne a pro správně tipující máme připravenu ne jednu, ale desítku cen. I fanoušci tak budou soutěžit, i když třeba neumějí hrát na žádný hudební nástroj. Stačísi tipnout vítěze a mít trochu štěstí“ s úsměvem dodává Slonina. To hlavní se ale samozřejmě odehraje na finálovém pódiu.
Mimo to, že na něm vystoupí Patron soutěže Kamil Střihavka s kapelou Leaders!, samozřejmě hlavně fanoušci uvidí čtyři nejlepší kapely z letošní téměř tisícovky přihlášených. V havířovské Stolárně se představí dvě polské a dvě české kapely, které mají našlápnuto k vítězství po náročných čtyřkolových bojích v klubech. Polsko budou reprezentovat skupiny FOLYA z  města Kielce a Backstage Pass z Krakowa, českou stranu pak skupiny Šoulet z Prahy a přerovský Penzistor. 


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Loňské album COLOSALIST vychází na vinylu Loňské album COLOSALIST vychází na vinylu
Vydáno: 10.08.2026 v sekci Aktuality
První album COLOSALIST s názvem „Two Suns" se 29.8. dočká vinylové verze, o jejíž vydání se postará Pařát Productions. Jedná se o černý vinyl v limitované edici 250 kusů. LP obsahuje všech devět skladeb z CD, jen v jiném... číst dále
GLOOM představují singl Beloved GLOOM představují singl Beloved
Vydáno: 10.08.2026 v sekci Aktuality
21. srpna vyjde čtvrté album slovenských gotiků GLOOM "Reflexions". První ochutnávkou je singl "Beloved". GLOOM - BelovedFacebook GLOOM... číst dále
ACID ROW - Magic ACID ROW - Magic
Vydáno: 07.08.2026 v sekci Recenze
VLASTNÍ NÁKLAD – 37:09, stoner doom... číst dále
ŠKWOR se ocitli Na hraně ŠKWOR se ocitli Na hraně
Vydáno: 07.08.2026 v sekci Aktuality
15. října vyjde nové album kapely ŠKWOR s názvem "Na hraně". Jeho titulní skladbu kapela představuje již nyní.  ŠKWOR - Na hraněFacebook ŠKWOR... číst dále
LAST MILLENNIALS. navštívila Mystery Girl LAST MILLENNIALS. navštívila Mystery Girl
Vydáno: 06.08.2026 v sekci Aktuality
Bratislavská kapela LAST MILLENNIALS. představila nový singl "Mystery Girl", která bude součástí chystaného EP, jehož vydání je naplánované na konec letošního roku. „Nie je to lovesong, je to skôr o tom, ako si radi klameme cez... číst dále