Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
V Praze vystoupilo na 500 hudebních těles na akci Praha žije hudbou

V Praze vystoupilo na 500 hudebních těles na akci Praha žije hudbou

Vydáno: 12.06.2017 14:44 v sekci Aktuality - Czech Blade

Druhý ročník pouličního festivalu Praha Žije Hudbou, který proběhl od 8. do 10. června, nabídl na 500 hudebních, tanečních a divadelních vystoupení. Třídenní akci navštívilo přes 70 tisíc lidí. Mezi vystupujícími nechyběl například Tomáš Klus, Xavier Baumaxa či Vladimír Merta, kteří otevřeně vyjádřili nesouhlas s nastavením pravidel veřejných produkcí v centru města.
„My jsme na ulici začínali, takže je nám pouliční hraní velmi blízký a fandíme mu. A co se týče vyhlášky, podle nás by mělo jít spíše o komunikaci než o konkrétní regulaci a restrikce,“ řekli hudebníci z kladenské kapely Zrní, kteří v pátek vystoupili jako speciální host festivalu.
Cílem organizátorů ze sdružení Nerudný Fest.cz bylo poukázat na pestrost pouličního umění a také umožnit veřejnosti se pomocí dotazníku „A co si myslíte vy?“ k tématu vyjádřit.
„Máme velkou radost, že se naše iniciativa setkala s takovým ohlasem a dokázali jsme, že nejen umělci, ale i veřejnost stojí o kulturu ve veřejném prostoru. Už se těšíme na další ročník festivalu, který proběhne 7. – 9. června 2018,“ prohlásil ředitel festivalu Jan Gregar.
Již ve středu 14. června od 16.30 se v prostoru Hybernská ožívá koná první panelová diskuze v rámci navazujícího projektu Probuď město.
Tématem bude budoucnost buskingu v Praze a účast přislíbili nejen zástupci města a umělci, ale i zahraniční host Andrew Meldrum ze slavného divadelního Edinburgh Fringe festivalu.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
NATTY přichází s novinkou Jsem singl NATTY přichází s novinkou Jsem singl
Vydáno: 10.03.2026 v sekci Aktuality
Rocková zpěvačka a multiinstrumentalistka NATTY přichází s novým singlem „Jsem singl", který je o tom, že být sám sebou je vždycky lepší než se někomu podbízet. Song vypráví o životní etapě, kdy člověk zůstane sám se... číst dále
Ozzy & Sabbath Fest už za týden v Prachaticích Ozzy & Sabbath Fest už za týden v Prachaticích
Vydáno: 08.03.2026 v sekci Aktuality
V sobotu 14. března bude Kongresové centrum v Prachaticích hostit jednodenní festival, věnováný Ozzy Osbournovi, který zemřel v červenci roku 2025. Prachatičtí hudebníci se rozhodli zavzpomínat jak na sólovou tvorbu britského... číst dále
Samsung představil novou řadu Galaxy S26 s proaktivní umělou inteligencí a nová sluchátka Galaxy Buds4 Samsung představil novou řadu Galaxy S26 s proaktivní umělou inteligencí a nová sluchátka Galaxy Buds4
Vydáno: 07.03.2026 v sekci Aktuality
Samsung rozšiřuje své portfolio o novou generaci chytrých zařízení. Nové telefony Galaxy S26 staví na proaktivní umělé inteligenci Galaxy AI, sluchátka Galaxy Buds4 pak cílí na prémiový zvuk, pohodlí a hlubší integraci chytrých... číst dále
ŽÁDNEJ STRES vydává album ŽÁDNEJ STRES vydává album "Cesta" a zve na křest do Třemošnice
Vydáno: 24.04.2023 v sekci Aktuality
Album, které se nejen názvem, ale i v mnoha textech, točí kolem takříkajíc denního chleba většiny interpretů a muzikantů vyšlo 21. dubna. K dispozici je pro fanoušky v digitálních distribucích jako je Spotify apod., a taky ve... číst dále
MASH - Máme chuť udělat to po letech trochu jinak MASH - Máme chuť udělat to po letech trochu jinak
Vydáno: 14.03.2023 v sekci Rozhovory
Sestavu plzeňské hardrockové formace MASH postihlo v půli loňského roku personální zemětřesení. Co za ním stálo, je námětem první otázky následujícího povídání se zakládajícím členem kapely, kytaristou Milanem Rážem a... číst dále