Legendární slovenská skupina ELÁN hrála na venkovním koncertu v Nitře. Byl to jeden z letních setů, jimiž by chtěla uzavřít další etapu své existence. Po padesátiletém výročí na scéně hodlá příští rok začít odpočívat, a to až do roku 2020.
Téměř třináct tisíc lidí si v nitranském amfiteátru vyslechlo 25 hitů ELÁNU. Trojlístek Jožo Ráž, Ján Baláž a Vašo Patejdl doprovázeli Peter Farnbauer (kytara, zpěv), Ľubo Horňák (klávesy), Števo Bugala (bicí) a tříčlenná dechová sekce Rišo Šimurka, Martin Haas a Samo Šimek.
V průběhu vystoupení čekalo na skupinu překvapení. Zástupkyně vydavatelství Warner Music jí předala Zlaté desky za prodej 6CD boxu Kamaráti. Zlaté desky byly uděleny již podle nových pravidel, kdy je rozhodujícím kritériem pro jejich udělení celkový součet tržeb vydavatele realizovaných prodejem alba a příjmů dosažených digitálním šířením nahrávek na tomto albu obsažených.


ESAZLESA přicházejí se svým „Vykoupením"
Dan Vertígo pokřtí Smrtící koktejl na pražském Střeláku
Letošní ročník Štěrkovny bude patřit k nejsilnějším
ANURRN - Theurn
ŽÁDNEJ STRES vydává album "Cesta" a zve na křest do Třemošnice