Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
CIRCLE: Hutný moderní zvuk, kdy ulítnou kalhoty

CIRCLE: Hutný moderní zvuk, kdy ulítnou kalhoty

Vydáno: 02.10.2017 14:28 v sekci Tuzemské Podhoubí - Jaroslav Špulák

Plzeňští CIRCLE vydali první nahrávku „Instinct“. Chtějí i kvůli její propagaci hodně koncertoval, současně jí uzavřeli první etapu své existence. Na otázky odpověděli kytarista Baxx, baskytarista Siky a zpěvák Mali.

Vaše letošní pětiskladbová nahrávka „Instinct“ má zajímavý obal. Jak vznikl?
Baxx: Vznikl jako kompromis mezi moderním a na druhou stranou od srdce vytvořeným motivem. Je to logo, které máme od vzniku kapely, a postupně nás provází.

Prý jste se kvůli němu v kapele hodně přeli. Skutečně kvůli tomu hrozil rozpad CIRCLE?
Baxx: Rozpad kapely byl takovou nadsázkou, a určitě nehrozil... Jsme všichni horké hlavy a většinou si každý chce prosadit to své. Kolikrát jsou debaty vášnivé, ale držíme při sobě. Pozitivní je, že nás to hecuje k tomu nejlepšímu z nás.
Siky: Náš zpěvák Dominik, který má na triku finální grafiku loga i klipy, pracuje jako grafik a má spoustu skvělých nápadů moderního typu. Půlka z nás zase chtěla něco míň modern. Nevěřil bys, že jsem měl nápad na obal i se spermií… A jak to ve finále skvěle dopadlo.

Fungujete tři roky. Jsou na EP ty nejlepší nahrávky, které za tu dobu vznikly?
Baxx: Delší dobu jsme se hledali. Byli jsme zavření ve zkušebně a ladili nějaký koncept. Pochopitelně si to nejlepší necháváme na později, to je jasné! Tohle byl takový pokus-experiment k tomu, jak to bude fungovat, co zvuk a tak. Spokojení ale jsme.
Siky: Na albu je podle mě rozhodně to nejlepší, ale je to vlastně starší tvorba, na které se druhý kytarista Larry ještě ne úplně na sto procent podílel. Nové věci, které tvoříme už i s jeho přispěním, jsou trochu jinde. Je v nich více melodičnosti, atmosféry, emocí. Je to trochu rozdílné, ale metal je to furt.

Jaký je textový koncept skladeb na EP?
Mali: Naše texty pojednávají především o životních zkušenostech, o našem vnímání okolí, o našich smyslech. Cítíme zlobu, především k autoritám a justicím, které dávno ztratily náš respekt. Cítíme lásku k našim rodinám a k milovaným. Cítíme strach, strach z nejisté budoucnosti našeho lidstva. A to všechno pro jeden jediný instinkt, a to přežít. Mezi životem a smrtí je velmi tenká linie, která se může během vteřiny přetrhnout.

Vyvíjí se nějakým způsobem zvuk kapely?
Siky: Určitě jo. Bez toho to nejde. Samozřejmě všichni víme, že je to otázka financí. Já už plánuju, že udělám banku (smích). Všichni máme rádi ten hutný moderní zvuk, kdy ti ulítnou kalhoty a po koncíku je hledáš v útrobách klubu. Začali jsme lehce používat sampler a různé elektro prvky, které ale nestavíme nad muziku. Fungují jako potřebný doplněk pro ucelení našeho zvuku.  Navíc bubeník Lukáš pracuje v nahrávacím studiu, a tak věřím, že to našemu budoucímu zvuku dodá ještě něco navíc.

Jaké jsou vaše nejbližší plány?
Siky: Koncerty, koncerty, koncerty. Musíme se ukázat lidem.
Baxx:  Máme spoustu materiálu na plnohodnotnou desku, a už se těším, jaké budou reakce lidí na novou tvorbu. A jak už říkal Siky, je to hudebně trochu něco jiného než teď na EP.

Vznik: 2014
Místo: Plzeň
Styl: progressive-metalcore
Zajímavost: Muzikanti cítí zlobu k autoritám a justicím

Diskografie
2017 Instinct

Sestava
Mali - scream, growl, zpěv
Dominik - scream, growl, zpěv
Baxx - kytara
Larry - kytara
Siky - baskytara
Lukáš – bicí a elektronika

Circle - Child



 


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kéž by tak nikdo na světě nemusel pracovat, přeje si v novém klipu Dan Vertígo Kéž by tak nikdo na světě nemusel pracovat, přeje si v novém klipu Dan Vertígo
Vydáno: 30.06.2022 v sekci Aktuality
V Praze usazený písničkář Dan Vertígo vydává druhý letošní singl. Písnička "Víkend", houpající se na letní indie reggae vlně zní jako bezstarostná párty oddechovka, v textu se ale hudebník zaobírá kritikou lidského údělu... číst dále
TOXIC PARADISE vypustili Satelit TOXIC PARADISE vypustili Satelit
Vydáno: 30.06.2022 v sekci Aktuality
Plzeňská metalovo-elektronická čtveřice TOXIC PARADISE představila nový videoklip ke skladbě "Satelit". Píseň kapela nahrávala v Rooftop studiu u Ondry Žatkuliaka, o klip se postaral Vojtěch MoBy Gibfried. TOXIC PARADISE... číst dále
INNER FEAR vydává nové album Cäzilia INNER FEAR vydává nové album Cäzilia
Vydáno: 30.06.2022 v sekci Aktuality
Hinterkaifeck a události již sto let nevyřešených vražd jsou tématem nového koncepčního alba INNER FEAR. Výjimečný, epický a temný opus s křehkými verši přináší více než hodinu trvající napínavý hudební zážitek... číst dále
Narvi ho tam, pokud máš kam, radí INSANIA Narvi ho tam, pokud máš kam, radí INSANIA
Vydáno: 21.03.2022 v sekci Aktuality
V novém lyric videu se crossoverová jednotka INSANIA obrací na všechny majitele přebytečných hormonů, které eskalují k nemístnému obtěžování okolí. V extrémních případech takové chování vede i ke krveprolití a pokusům o... číst dále
Spark Fresh Blood 2021 zná své finalisty! Spark Fresh Blood 2021 zná své finalisty!
Vydáno: 22.10.2021 v sekci Fresh Blood
Dlouhé hlasování sparkovské talentové soutěže je u konce a hlasy jsou sečteny! Celkově hlasovalo 3464 fanoušků české a slovenské tvrdé hudby a vybralo žánrově pestré složení finálové trojice. Finálový koncert se uskutečn... číst dále