Tohle je asi nejčastější dotaz, který při rozhovorech dostáváme. Na úplném začátku ještě nikdo ze stávajících členů v kapele nepůsobil. Tři původní přišli každý se svým dvouslovným názvem a nebyli schopni se domluvit, který z nich se pro kapelu použije. Nakonec tedy zvolili kompromis a spojili všechny ty názvy dohromady, až z toho vznikl takto dlouhý nesmysl. Dokonce rodilí mluvčí angličtiny se nás často ptají, co ten celý název vlastně znamená… Zprvu jste vycházeli především z grindcoru. Jak se k němu přidružovaly další vlivy?
Na základech grindcoru stavíme stále. Ovšem tím, jak se sestava neustále měnila, současně se vyvíjel i náš hudební styl. Momentálně je v naší muzice hodně cítit brutal death metal, ale třeba i hardcore či violence/fastcore. Na škatulky ovšem nehledíme, děláme muziku tak, jak nás baví, a zakládáme si na určité pestrosti. Navíc neradi opakujeme jeden kytarový riff pořád dokola, některé naše songy tak většinou mají poměrně komplikovanou strukturu. Zkrátka každý song je jiný a každý posluchač tak může být překvapen, s čím zase přijdeme příště. „Thousand Years of Emptiness” je vaše čtvrté album. V čem se ve srovnání s předešlými změnilo či posunulo?
Novinka vyšla po dlouhém, více než sedmiletém čekání. Je to prakticky naše jediná opravdová dlouhohrající fošna za posledních více než deset let, protože předchozí CD „Devolution“ byla částečně kompilace starších songů. Navíc první v současné sestavě. Hudební posun oproti předchozím počinům je určitě znatelný. Také zvuk se podařil, za což patří velký dík Otynovi a jeho Davos studiu ve Vyškově. První ohlasy na nové CD jsou veskrze více než pozitivní, a to nás těší. Je třeba poděkovat za podporu oběma tuzemským vydavatelům – jak Romanovi z Bizarre Leprous Productions, tak Vláďovi z Nice to Eat Your records. Navíc pro fanoušky gramofonových desek se brzy chystá jedno velké překvapení. O čem jsou vaše texty a jakou jim připisujete váhu?
Musím přiznat, že na předchozích nahrávkách se texty moc neřešily. Pokud už nějaký byl, jednalo se spíš o srandu či kousek nějaké myšlenky. Výjimku tvoří komplexní deska „7“, tribut stejně pojmenovanému kultovnímu filmu, na kterou napsal texty náš kamarád Máňa. Na nové desce jsme poměrně zvážněli, texty pojednávají o nešvarech dnešního světa kolem nás a nastiňují jistou post-apokalyptickou vizi, která nás čeká, pokud se lidstvo bude k sobě a k planetě i nadále chovat tak, jak je tomu v dnešní podivné době. Jste spokojeni s četností svých koncertů a s odezvou na ně?
Určitě ano. Koncertů i festivalů odehrajeme každý rok nespočet. Za léta působení na scéně jsme již projeli třináct evropských zemí a na další se brzy chystáme. Odezva na naši živelnou pódiovou show bývá veskrze pozitivní, kolikrát se nám podaří roztancovat i to nejmrtvější publikum. Pro nás je důležitý kontakt s lidmi, často se tak stane, že se během setu objeví fanoušci na pódiu a zase naopak členové kapely pobíhají mezi nimi pod pódiem. Cílem našeho vystoupení je, aby přihlížející obecenstvo bavila nejen muzika, ale také to, co se děje na pódiu i pod ním. Jaké jsou vaše nejbližší plány?
Na letošní rok je zatím v plánu několik zajímavých koncertů i festivalů nejen v České republice. Kromě toho sami pořádáme každý rok malý jednodenní Antitrend open air festival. Letos se jedná již o čtrnáctý ročník, který se koná v sobotu 23. června v Žabčicích u Brna. Letos se nám podařilo dát do kupy opravdu zajímavou sestavu - CYTOTOXIN z Německa, DERANGED ze Švědska nebo české kultovky FLESHLESS, MELANCHOLY PESSIMISM či GUTALAX. V neposlední řadě se budeme snažit zamakat na tvorbě nového materiálu, aby se na další desku zase nemuselo čekat tak dlouhou dobu. Vznik: 1996
Místo: Brno
Styl: death grind
Zajímavost: Název kapely je spleten s několika názvů dohromady Diskografie2002 Lamentations
2003 Split CD w/SCREAMING AFTERBIRTH
2004 Eye for Eye
2005 7
2009 Live split CD w/FUCK THE FACTS
2010 Devolution
2015 Break Me Down - split 7 EP w/COLLISION
2017 Lamentations - Eye for Devils, kompilace
2017 Thousand Years of Emptiness Sestava
Reef – growling
Milcunt – řev
Motorák – kytara
Had – baskytara
Dicko – bicí